Samsung Galaxy S3'te RAM Kullanımının Azaltılması

Samsung Galaxy S3, 2012 yılında piyasaya sunuldu ve o zaman akıllı telefon sevenler için bir android telefon olması gerekiyordu. Şimdi birçok android telefon geldi ama bugün hala Galaxy S3 bir çok uygulama ve özelliklerinden dolayı kullanıcılar arasında en çok tercih edilen telefonlardan biri. Ancak, son zamanlarda, bazı sahipleri bu telefonun yavaş performansından şikayet ediyor, ki bu büyük RAM kullanımı nedeniyle oluyor. Zaman içinde daha fazla uygulama biriktirdikçe, RAM işgal ediliyor ve telefonun performansı yavaşlıyor. Telefonun gecikmesi ve donması, Galaxy S3'ün dahili depolama alanı olmadığı belirtileri arasındadır.

Ayrıca bkz. Galaxy S3'ü Android 4.4 KitKat’a güncelleme

Bu nedenle, Samsung Galaxy S3'teki RAM Kullanımının Azaltılması önemlidir. Bunun için birkaç yol var. Yapmanız gereken tek şey aşağıdaki adımları takip etmektir ve Samsung Galaxy S3'teki RAM Kullanımını Azaltın:

> Sorunu daraltmak için Galaxy S3'ünüzü Güvenli moduna getirin.

> Telefon Güvenli moddayken, RAM kullanımını kontrol edin. RAM kullanım miktarında önemli bir değişiklik olduğunu görürseniz, üçüncü parti uygulamaları bu sorunun ardındaki nedenlerdir. RAM kullanımının Güvenli modda da aynı ve yüksek olduğunu görürseniz, önceden yüklenmiş herhangi bir uygulama veya hizmet bu soruna neden oluyor.

> Üçüncü taraf uygulamaları RAM'i kapatarak telefonun performansını yavaşlatıyorsa, kullanmadığınız verileri kaldırın ve kalan uygulamaların verilerini ve önbelleğini temizleyin. Ayrıca Ana Ekran düğmesine basarak ve basılı tutarak Son Uygulamalar'ı kapatın.

> Önceden yüklenmiş uygulamalar olup olmadığını görürseniz, tüm önemli verileri yedekleyin ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.