Samsung Galaxy S4 Mini'niz açık değil nasıl düzeltilir?

Samsung Galaxy S4 Mini, Kasım 2015'te Android Lollipop'u geri aldığında EOL – Hayatın Sonuna ulaştı. Güncellemeleri artık almamasına rağmen S4 Mini'nin popülerliği devam edebildi. Çoğumuz gibi, daha gençleşmiyor bu yüzden Galaxy S4 Mini'yi kullanmaya devam etmenize yardımcı olacak bazı sorunlar ve çözümleri.

  • Samsung Galaxy S4 Android güncelleme haberleri
  • Samsung Galaxy S4 ipuçları ve püf noktaları

İleride atlamak ister misin? Atlamak:

  • Pil sorunları
  • Sert sıfırlama
  • Yeniden Başlatma
  • Önbelleği temizle
  • Teknik destek

Samsung Galaxy S4 Mini pil sorunları

Pil sorunları özellikle eski cihazlarda görülür. Zamanla akıllı telefon performansı düşecek, bu nedenle piliniz günlük faaliyetlerinizi desteklemek için uğraşacak veya en kötü ihtimalle pil hatalı ve artık kullanılamayacaktır.

Galaxy S4 Mini'nizin yalnızca bir şarj cihazına bağlıyken normal şekilde çalıştığını görürseniz, bu pil sorunu demektir. Bu sorunu çözmek için pili değiştirmeniz gerekecek, bu nedenle yerel Samsung mağazanıza bir ziyarette bulunma zamanı geldi.

Don’t let the age of your Galaxy S4 Mini dissuade you – it can still work! / © ANDROIDPIT

Samsung Galaxy S4 Mini'de sabit sıfırlama

Sert sıfırlama, telefonunuz düzgün açılmadığında en iyi seçeneklerden biridir. Bu işlem S4 Mini'nize kaydettiğiniz fotoğrafları, videoları, müzik ve kişileri gibi tüm verileri silecektir, bu nedenle bu seçeneği kullanmadan önce cihazınızı yedeklemeyi düşünmelisiniz.

Sert sıfırlama için akıllı telefonunuzu tamamen kapattığınızdan emin olmanız gerekir. Ses şiddetini, ev düğmesini ve kilit düğmesini aynı anda bastırın. S4 Mini titreşir titremez, kilit düğmesini serbest bırakın ve diğer iki düğmeyi basılı tutmaya devam edin.

A hard reset is a great idea, but be careful – it can do some damage. / © AndroidPIT

Samsung Galaxy S4 Mini'yi yeniden başlatın

Akıllı telefonunuz, açtığınızda hemen kapanırsa, yeniden başlatmanız sorunu çözmenize yardımcı olabilir. Bu teknik, uygulama hatalarından, yavaşlıktan ve Galaxy S4 Mini'nin düzgün şekilde bağlanmasını engelleyen diğer sorunlardan kurtulmanız için idealdir.

Seçenekler menüsü görünene kadar kilit düğmesini basılı tutun. Tek yapmanız gereken işlemi başlatmak için Sıfırla üzerine dokunun.

Opinion by Angela PalmerJust because a smartphone has reached the end of its life doesn’t mean you need to upgrade immediatelyWhat do you think?505050 participants

Sistem ön belleğini temizle

Çökmelerin üstesinden gelmek için bir başka alternatif sistem önbelleğini temizlemektir. Bu, telefonu, cihazın düzgün şekilde çalışmasını engelleyen birtakım hatalardan kurtarabilir.

Ön belleği temizlemek için önce telefonunuzun tamamen kapatılmış olduğundan emin olun. Ardından, hacim külbütünü, ana düğmeyi ve kilit düğmesini aynı anda bastırın. S4 Mini titreşir titremez, kilit düğmesini serbest bırakın ve diğer iki düğmeyi tutmaya devam edin.

Ardından seçenekler menüsü açılmalıdır. Ses seviyesi düğmelerini kullanarak, Önbellek bölümünü sil'i seçin ve seçiminizi kilit düğmesi ile onaylayın.

Clean out your cache to get more out of your smartphone. / © ANDROIDPIT

Teknik destek

Daha ciddi durumlarda, maalesef bir uzman yardımı olmadan cep telefonunuzu kurtarmak mümkün olmayacaktır. Bu, bozuk bir sistem, güncellemelerle ilgili sorunlar veya hatta Galaxy S4 Mini'nin donanım hataları yüzünden oluşabilir.

Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri sorununuzu çözmezse, cep telefonunuzu bir Samsung yetkili servis merkezine götürmeyi unutmayın.

Amazon.com

Samsung Galaxy S4 Mini

$139.99

Go To Shop

Bunlar, Samsung Galaxy S4 Mini'nizin sorunsuz çalışmasını sağlamaya devam etmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyor, fakat kaçırdığımız bazı diğer şeyler de olmalı. Galaxy S4 Mini'de karşılaştığınız sorunlar neler? Onları nasıl çözdün? Aşağıdaki yorumları bize bildirin.