Samsung Galaxy S4 Sim Card Algılanan Sorun Nasıl Onarılır

Samsung Galaxy S4 sahiplerinin büyük bir kısmı sim kart ile ilgili bir sorun yaşıyor. Telefon, kullanıcılara “SIM kart takılı değil” mesajını gösterir ve telefon sadece acil durum çağrıları yapabilir. Bu sorunla karşılaşırsanız takip edebileceğiniz bazı adımlar.

Ayrıca bkz. Galaxy S4'teki Son Uygulamalar ekranına ve Görev yöneticisine nasıl erişilir?

Samsung Galaxy S4 Sim Kart Algılanmadı

Samsung Galaxy S4 Sim Kart için Algılanan Sorun Değil Potansiyel Çözümler

 

Hatalı Sim kartı

Telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra Sim kartını tekrar takın. Kartı doğru şekilde yerleştirdiğinizden emin olun. Sorunun çözülmediğini tespit ederseniz, Sim kartının arızalı olup olmadığını test etmek için başka bir SIM kartı kullanmayı deneyin.

Sim kart yuvası bozuk veya kirli

Samsung Galaxy S4 cep telefonunda algılanan sorunlardan biri olan SIM kartı, bir donanım sorunu nedeniyle ortaya çıkıyor. Sim kart yuvasında bir veya daha fazla arızalı sensör bulunma şansı vardır. Sensörler de kirlenebilir. Sorun sadece kirse, daha sonra Sim kartını yuvadan çıkarın ve alana hava üfleyin. Sıkışmış toz parçacıklarını sensörlerden çıkaracaktır. Ancak sensörün arızalı olduğunu fark ederseniz, onarın.

Telefonunuz belirli bir operatöre kilitlendi

Bu sorun, telefonunuz başka bir operatöre ve üniteniz tarafından desteklenmedikçe kullandığınız simise kilitlendiğinde de oluşabilir. Sağlayıcınızla bunu doğrulayın ve telefon belirli bir operatöre kilitlenmişse, bir teknisyen tarafından kilidi açın veya çevrimiçi olarak kullanıma sunulan bir kilit açma ürünü kullanabilirsiniz.

Yazılım sorununu kontrol edin

Bazen bazı üçüncü taraf uygulamalarından dolayı sorun oluşabilir, ancak bazı kullanıcılara göre bu özellikle bir donanım sorunudur. Bunun nedeni, bazı kullanıcıların Sim kartının bazı Galaxy S4 modellerine farklı şekilde monte edildiğini bulmasıdır. Ancak, herhangi bir üçüncü taraf uygulamasının soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonunuzu Güvenli moda getirin. Bunun için:

 • Güç düğmesine basarak Galaxy S4'ünüzü kapatın.
 • Ardından Güç tuşunu basılı tutarak telefonu açın.
 • Ekranda Samsung logosunu gördüğünüzde, Sesi Kısma düğmesine basın ve kilit ekranı görünene kadar basılı tutun.
 • Şimdi ekranın sol alt köşesinde yazılmış Güvenli Mod'u görmelisiniz.

  gadgetguideonline.com

Telefon güvenli modda iyi performans gösteriyorsa, herhangi bir üçüncü taraf uygulaması suçludur. Bu nedenle üçüncü taraf uygulamaları tek tek silin veya sistem dosyalarındaki hataları düzeltmek için fabrika ayarlarına sıfırlayın. Telefonunuzun fabrika ayarlarına sıfırlama adımları:

 • İlk önce cihazınızı kapatın.
 • Ardından, Android logosu görününceye kadar Home, Power ve Volume Up düğmelerini birkaç saniye boyunca basılı tutun
 • Düğmeleri serbest bırakın o zaman. Herhangi bir seçeneği vurgulamak için Sesi kısma düğmesini ve onaylamak için Güç tuşunu kullanın. Bu yüzden fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini vurgulayın ve güç düğmesini kullanarak onaylayın.
 • Ardından, 'tüm kullanıcı verilerini sil' seçeneğini seçin ve onaylayın.
 • 'Şimdi sistemi yeniden başlat' seçeneğini görmek için birkaç saniye bekleyin ve seçin. Telefon yeniden başlatılacak ve tekrar sıfırdan ayarlamanız gerekir.

  hintslibrary.blogspot.com

Sorunun Güvenli modda kaldığını görüyorsanız, bu bir donanım sorunudur, bu nedenle bir servis merkezine veya teknisyene başvurmanız gerekir veya cihazınız garanti kapsamındaysa perakendeciye veya operatörünüze başvurun.