Samsung Galaxy S4 üzerinde boş ekran, ekran titrek ve ekran yanıt vermeme sorunları saptamak için nasıl

Birçok Samsung galaxy S4 kullanıcıları Galaxy S4 ekran sorunları hakkında şikayette bulundular ve en yaygın olanları ekran titriyor, ekran tepkisizliği ve boş ekran. Nedeni herhangi bir üçüncü parti uygulaması, yazılım hatası veya donanım sorunu gibi bir şey olabilir. Ancak, tam nedenine ulaştığınızda, sorun giderme çok daha kolaylaşır. Burada nedenleri bilerek Galaxy S4 ekran sorunlarını çözmek için tüm olası yolları tartışacağız.

Ayrıca okuyun – Galaxy S4'de SIM kart takılı değil hatası nasıl düzeltilir

Boş ekran için olası düzeltmeler

Görüntü kaynağı – thedroidguy.com

Samsung Galaxy S4 ekranınız boşsa ve Samsung galaxy s4 ekran tamiri ile herhangi bir şekilde yapmak istiyorsanız, yollarını tek tek takip edin.

Telefonu şarj et:

Samsung galaxy S4, açmak için yüksek miktarda güç gerektiren bir Süper AMOLED ekran ile geldi, bu nedenle sorun düşük pil nedeniyle oluşabilir. Telefonu şarj edin ve açmayı deneyin. Önce bu adımı uygulayın ve problem önceki gibi aynı kalırsa, diğer adımları izleyin.

Güvenli modda önyükleme yapın:

Bir sonraki adım, telefonu güvenli modda açmaktır. Bunun için önce cihazı kapatın ve Samsung galaxy S4 logosu ekranda görünene kadar güç düğmesine birkaç saniye basın. Güç düğmesini serbest bırakın ve yeniden başlatma işlemi tamamlanana kadar ses kısma tuşunu basılı tutun. İşlem başarılı olursa ekranda 'güvenli mod' göreceksiniz.

Şimdi, tüm üçüncü parti uygulamaları devre dışı bırakın ve boş ekran sorununun devam edip etmediğini kontrol edin. Sorunu hala karşılıyorsanız, sorun herhangi bir üçüncü taraf uygulamasıyla bağlantılı değildir. Bir sonraki yönteme geçin.

Fabrika ayarlarına sıfırla:

Herhangi bir üçüncü taraf uygulaması sorun oluşturmuyorsa, bir donanım veya yazılım sorunu olmalıdır. Sorun yazılımla ilgili ise, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi düzeltecektir. Ama önce, bu sürece devam etmeden önce tüm veri ve dosyaların bir yedeğini alın. Bunu yapmak için, ekranda android logosu görüntülenene kadar Güç, Ev ve ses yükseltme düğmelerini tamamen tutun. Ardından, gösterilen seçenekleri seçmek için gezinme ve güç düğmesi için ses düğmesini kullanın. 'Verileri sil' veya 'fabrika ayarlarına sıfırla' seçimini yapın ve 'Tüm Kullanıcı Verilerini Sil' istendiğinde 'evet' seçeneğine basarak işlemi onaylayın. Yazılım sorununa bağlıysa sorun kesinlikle çözülecektir.

Ancak, sorunun hala var olması durumunda, teknisyen tarafından düzeltilebilecek bir donanım sorunu olmalıdır. Samsung galaxy s4 ekranının değiştirilmesi gerekiyorsa önerebilirler.

Ekran titremesi için olası düzeltmeler

Ekran titremesi, Galaxy S4 kullanıcılarının karşılaştığı bir diğer yaygın sorun. Çoğu parlaklık seviyesinde otomatik değişiklikler, aniden ekran siyah ekran, vb. Gibi konular hakkında şikayette bulundular. Sorunlar ne olursa olsun, Samsung galaxy s4 için gitmeden önce Samsung galaxy s4 ekran tamiri için aşağıdaki yolları deneyin ekran değişimi.

Telefonu güvenli modda önyükleme yapın:

Bu, sorunu oluşturan asıl sebebi tanımak için gerçekleştirilecek ilk yöntemdir. Bu işlem, herhangi bir üçüncü taraf uygulaması nedeniyle ekran titremesinin gerçekleşip gerçekleşmediğini size bildirecektir. Yani, yukarıda açıklanan yöntemi takip ederek telefonu güvenli modda önyükleyin. Şimdi tüm üçüncü parti uygulamaları devre dışı bırakın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Aksi takdirde, uygulamalar suçlu değildir. Sonraki adımlara geçin.

Görüntü kaynağı – www.jovora.com

Fabrika ayarları:

Yukarıdaki yöntemler işe yaramazsa fabrika ayarlarına sıfırlayın. Ancak tüm önemli verilerin yedeklerini almayı unutmayın. Yazılım sorunları nedeniyle ekran titriyorsa, fabrika ayarlarına sıfırlama sorunu çözecektir. Ancak, sorun hala varsa, o zaman bir donanım sorunu olmalı ve Samsung galaxy s4 yedek ekran bunun için tek çözümdür.

Yanıt vermeyen ekran için olası düzeltmeler:

Samsung Galaxy S4'ün tepkisiz ekranı birkaç yöntem izleyerek giderilebilir. Bunlar aşağıda açıklanmıştır.

Telefonu yeniden başlat:

Bazen, basit bir yeniden başlatma birçok sorunu giderir. Bu yüzden pili çekerek ve birkaç saniye bekledikten sonra tekrar takarak bunu yapmayı deneyin.

Güvenli modda önyükleme yapın:

İlk işlem başarısız olursa, bu adımı gerçekleştirin. Şimdi, tüm üçüncü parti uygulamaları devre dışı bırakın ve sorunun giderilip giderilmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarları:

Sorun yazılımla ilgiliyse, fabrika ayarlarına sıfırlama sorunundan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Ancak, tüm çözümleri denediyseniz ve yine de aynı sorunu yaşıyorsanız, son çözüm olarak Samsung galaxy s4 yedek ekranı gereklidir.

Ayrıca okuyabilirsiniz- Samsung galaxy S4'ü metin teslim raporları almamak için nasıl düzeltebilirim?