Samsung Galaxy S5 App sorunları donuyor nasıl

Smartphone kullanıcılarının çoğunun Samsung cihazlarını sevmesinin nedeni Android platformundan kaynaklanıyor. Bu platform, kullanıcıların her türlü uygulamayı yükleyerek en çok keyif almasını sağlar. Google oyun mağazası çok sayıda faydalı uygulama ile yüklenir. Gerekli uygulamaları indirerek telefonu özelleştirebilirsiniz. Uygulamaların çoğu gerçekten işe yarıyor, ancak bazen bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Birçok kullanıcı, uygulamaların çalışmayı bıraktığı Samsung Galaxy S5 App Freezes sorunu hakkında şikayette bulundu ve tekrar başlamak için çok zaman gerekiyor. Samsung Galaxy S5 App çöküyor da bazı Galaxy S5 kullanıcılarının şikayetçi olduğu başka bir konudur.

Sorunu düzeltmenin tüm olası yolları burada tartışılmaktadır.

Ayrıca bkz: Samsung Galaxy S5 PC'ye nasıl yedeklenir.

Okuyabilirsiniz: Samsung Galaxy S5 ortak sorunlar ve çözümleri

Samsung Galaxy S5 App düzeltmek için yollar Dondurur ve sorun çöker

 

Yöntem 1

Samsung Galaxy S5 App çöküyor ve donuyor sorunu karşı karşıya olanların öncelikle bu uygulama güncellemek için tavsiye edilir. Yüklediğiniz sürümün cihazınızda çalışmıyor olması olabilir. Bu işe yaramazsa, uygulamayı yeniden yükleyebilirsiniz. Uygulamayı kaldırdıktan sonra, Play Store'dan edinin ve tekrar yükleyin. Şimdi, uygulamanın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Galaxy S5 App çöküyorsa hala sizi rahatsız ediyor, deneyebileceğiniz başka yöntemler var.

Yöntem 2

Bazen bu uygulama donma sorunu, hatalı microSD kart nedeniyle oluşur. Bu yüzden, mikro SD kartı çıkarın ve kontrol edin. Bazen bazı uygulamaların verileri mikro SD kartta saklanır. Şimdi ne oluyor, bu uygulama arızalı olması durumunda SD karttaki kayıtlı verilere erişemiyor. Yani, önce bu uygulamayı kaldırın ve mikro SD kartı çıkarın. Başka bir microSD kart kullanmayı deneyin ve daha sonra uygulamayı tekrar yükleyin. Sorun, hatalı mikro SD kart nedeniyle gerçekten oluyorsa, düzeltilecektir.

Kaynak – www.youtube.com

Yöntem 3

Telefonunuz Lollipop üzerinde çalışıyorsa, Galaxy S5 Uygulamasının çökmesine sebep olabilir çünkü KitKat sürümünde iyi çalışan ancak Lollipop'ta olmayan bazı uygulamalar vardır. Ancak, neden bu ise, uygulamanın geliştiricisine başvurun.

Yöntem 4

Yukarıdaki tüm yöntemler sizin için başarısız olduğunda, fabrika ayarlarına sıfırlama, bu uygulamanın çökmesini ve donma sorununu ortadan kaldırmanın son seçeneğidir. Ancak, her zaman bu verilerin cihazdan her şeyi sileceği için tüm verilerin bir yedeğini almayı unutmayın. Yedeklemeyi bitirdiğinizde, aşağıdaki adımları izleyin:

  • İlk önce cihazı tamamen kapatın.
  • tamamen Ses açma düğmesi ve ev anahtarı, güç tuşu ve telefon titreşinceye kadar basmaya devam: Sonraki basın ve üç düğme basılı tutun.
  • Telefon titreşirken, güç düğmesini serbest bırakın, ancak diğer iki tuşa basmayın.
  • Birkaç saniye sonra, ekranda android kurtarma ekranı görünecektir. Şimdi hem ev hem de ses açma düğmelerini bırakın.
  • Sesi kısma düğmesi eyleminizi onaylamak için navigatör ve güç düğmesi olarak kullanılmalıdır. Bu nedenle, sesi kısma düğmesini kullanarak verileri silme veya fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini vurgulayın.
  • Bu seçeneği seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın.
  • Ardından, 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' seçeneğini vurgulayın ve açma / kapama tuşunu kullanarak bunu seçin. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi başlayacaktır.

Kaynak – www.metrophonerepair.com

  • Bu tamamlandığında, ekranda 'sistemi şimdi yeniden başlat' görürsünüz. Bu seçeneği seçmek için güç düğmesini kullanın ve sistem yeniden başlatılacaktır.

Bu yüzden, olası düzeltmelerin çoğu yukarıda açıklanmıştır. Bunları tek tek kullanarak deneyebilirsiniz ve Samsung Galaxy S5 cihazınızdaki uygulama donma sorunu ve kilitlenme sorunu çözülecektir.