Samsung Galaxy S5 Aramalar sırasında Gürültü Azaltılması

Samsung Company'nin en yeni akıllı telefonu olan Samsung Galaxy S5, kullanıcılarına çeşitli sorunlar yaşatıyor. Nadir görülen sorunlardan biri de çağrı sırasında gürültüdür. Bazı kullanıcılar telefonla konuştuklarında, diğer taraftaki kişinin gürültü nedeniyle düzgün bir şekilde dinleyemediğini bildirdi. Gürültü bazen rüzgâr ve bazen başka sebeplerden dolayıdır. Ancak, bunlardan biri iseniz, Samsung Galaxy S5'de Aramalar sırasında Gürültü Azaltmak için bazı ipuçlarımızı takip edebilirsiniz.

Samsung Galaxy S5'deki Aramalar sırasında Gürültü Azalt

Ayrıca bkz. – Metin dağıtım raporları almama Galaxy S5 nasıl düzeltilir?

Samsung Galaxy S5'deki Aramalar sırasında Gürültü Azaltmak için olası adımlar

Galaxy S5 zaten aramalar sırasında arka planın gürültüsünü en aza indiren en son teknoloji olarak adlandırılan bir teknoloji kullanıyor ve bu teknoloji için Qualcomm Fluence'a şükran duymalıyız. Galaxy S5'in dışında, bu teknoloji Galaxy S4, HTC One ve LG G4 gibi diğer yüksek kaliteli akıllı telefonlarda da kullanılıyor. Fluence teknolojisi, cihazınızda bulunan iki mikrofon kullanır ve gereksiz arka plan gürültüsünü iptal etmek için çalışır. Ana mikrofon sesinizi alır ve diğer mikrofon, sesinizi diğer tarafa mümkün olduğunca açık hale getirmek için arka plan gürültüsünü iptal eder.

Bu teknoloji yerleşiktir, bu nedenle varsayılan olarak kalır. Yine de Galaxy S5'inizdeki aramalar sırasında gürültü alıyorsanız, aramaları yaparken ses kalitesini iyileştirmek için aşağıdaki adımları izlemenizi tavsiye ederim.

> Galaxy S5'inizdeki Ayarlar'a gidin.

> Cihazımı Vur seçeneğine basın.

> Ara'yı seçin.

> Zil sesi ve ses ayarları altında bulunan Gürültü azaltmayı etkinleştirin.

Bu adımlar, sesinizin yeterince yüksek olduğundan ve elbette ki diğer tarafın sizi duyabilmesi için net olduğundan emin olacaktır. Ayrıca herhangi bir arka plan gürültüsü olmayacaktır.