Samsung Galaxy S5 Arka Hoparlör Nasıl Onarılır

Samsung Galaxy S5 cep telefonunuzun arka hoparlörü çalışmıyorsa, yazılım sorunu ya da herhangi bir donanım sorunu olmak üzere iki neden olabilir. Yazılım sorunları bizim tarafımızdan çözülebilir, ancak donanımla ilgili sorun durumunda, Samsung Galaxy S5 arka hoparlörü düzeltmek için teknisyene gitmeniz gerekir. Bazen arka hoparlör son zamanlarda kurulan bir uygulama nedeniyle çalışmayı durdurur. Herhangi bir uygulamanın soruna neden olmadığından emin olmak için veya yazılımla ilgili bir sorun olmadığından emin olmak için telefonu güvenli modda girmeniz gerekir. Bunu aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ayrıca bkz. Samsung Galaxy ses sorununu nasıl çözebilirim?

> Önce Samsung Galaxy S5'inizi kapatın.

> Şimdi, ekranda 'Samsung Galaxy S5' görene kadar güç tuşunu birkaç saniye basılı tutun.

> Açma / kapama tuşunu gördüğünüz anda, tuşa basın ve ses kısma tuşuna basın. Telefon yeniden başlatmayı tamamlayana kadar basılı tutun.

> Telefonun ekranının sol alt köşesinde Güvenli modunu göreceksiniz. Güvenli modu gördüğünüzde ses kısma tuşunu serbest bırakın.

Bu sorunsuz olursa, Samsung Galaxy S5 arka hoparlörü Güvenli modda kontrol edin ve herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol edin.

Ayrıca, işletim sisteminin mükemmel çalıştığını ve telefonunuzda temiz uygulamalar olduğunu öğrenmek için fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fabrika ayarlarına sıfırlama şu şekilde yapılır.

> Önce telefonunuzdaki bildirim çubuğunu aşağı çekin ve ayarları seçin.

> Geri öğesine dokunun ve ardından Kullanıcı'nın altında sıfırlayın ve Yedekleyin.

> Sonraki Fabrika verilerine sıfırla tuşuna basın.

> Cihazı Sıfırla seçeneğine dokunun.

> 'Tüm verileri sil' tuşuna basın ve verilerin silinmesini bekleyin.

> Telefonu yeniden başlatın.

Donanım anahtarını kullanarak yapılan fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirmenin başka bir yolu da vardır.

> İlk önce cihazı kapatın.

> Sonra, Android logosu ekranda belirene kadar Güç düğmesine, Ana ekran düğmesine ve Ses açma düğmesine tamamen basın ve basılı tutun.

> Sesi kısma düğmesini kullanarak Verileri sil / Fabrika ayarını sıfırla'yı seçin.

> Sesi kısma tuşunu kullanarak tüm verileri silmek için tekrar evet'i seçin.

> Şimdi yeniden başlatma sistemini şimdi seçmek için güç düğmesini kullanın.

Galaxy S5 üzerindeki arka hoparlör sorunu hala mevcutsa, bu bir donanım sorunudur ve bu yalnızca bir teknisyen tarafından çözülebilir.