Samsung Galaxy S5 Batarya Sorunları Nasıl Onarılır

Pil, herhangi bir telefonun önemli bir parçasıdır. Pilsiz telefon bir kağıt ağırlığı olur. Eğer bir Samsung Galaxy S5'iniz varsa ve pilinin çalışmaması durursa, son zamanlarda pahalı ve en iyi akıllı telefonlardan biri olduğu için çok acıklı bir durumdur. Galaxy S5, Galaxy S4'ün geliştirilmiş versiyonu ve 2800 mAH'lik bir pil kapasitesine sahip.

Telefonunuzda herhangi bir güç ile ilgili sorunla karşılaştığınızda, kontrol edilmesi gereken ilk şey telefonun bataryasıdır. Herhangi bir Samsung Galaxy S5 batarya problemiyle karşılaşırsanız, önce aşağıdaki şeyleri kontrol edin:

> Pil uygun şekilde monte edilmişse

> Tamamen şarj edilmişse

> Mevcut herhangi bir sıvı eleman varsa

> Pilin herhangi bir fiziksel kusuru varsa veya hasar görürse.

Ayrıca bkz. Galaxy S5'in farklı ekran modları

Samsung Galaxy S5 pil sorunlarını gidermek için yöntem

> İlk önce şarj cihazını ana güç kaynağına takın ve en az 10 dakika şarj edin. Bu arada, telefondaki şarj işaretini arayın ve LED'in KIRMIZI olup olmadığını görün. Eğer piliniz tamamen boşalmışsa, şarj etme ve şarj etme işaretini göstermesi biraz zaman alır.

> Telefon 10-15 dakika sonra herhangi bir şarj göstergesi göstermezse, pili çıkarın ve doğru şekilde takın. Şimdi tekrar şarj etmeyi deneyin.

> Durum hala aynıysa, akü üzerindeki küçük yapışkanlı sıvı hasar göstergesini (LDI) kontrol etmek için aküyü tekrar çıkarınız. Etiket beyazsa, telefona herhangi bir sıvı girmemiş, ancak çıkartma rengi kırmızı, pembe veya mor olarak değiştirilmişse, telefonunuzun pilinin bir şekilde sıvı ile temas ettiği onaylanmıştır. Onarmak için teknisyene götürün.

> Ayrıca, pilin şişip şişmediğini veya herhangi bir sızıntısı olup olmadığını kontrol etmesi önerilir. Arızalı batarya durumunda, yakında değiştirmeniz gerekir.