Samsung Galaxy S5 Cihaz Kilidi Sorunları Nasıl Onarılır: Yüz Kilidini Kullanamazsınız

Bu yazı, Samsung Galaxy S5 cihaz kilidi sorunlarıyla karşılaşan insanlar içindir. Burada bu problemin çözümlerini tartışacağız. Galaxy S5 kullanıcılarının karşılaştığı kesin sorun, Face Unlock kullanarak telefonlarının kilidini açamamaları. Bu kullanıcılardan biriyseniz, bu yazıyı okumanızı ve aşağıda belirtilen çözümleri denemenizi öneririm.

Samsung Galaxy S5 cihaz kilidi sorunları daha belirgin hale getirmek için, Face Unlock özelliğini kullanarak telefonunuzun kilidini açamaz ve “Maksimum yüz kilidini açma girişimleri aşıldı” diyen bir hata mesajı alırsınız, sonra telefonunuz “Blink Now” mesajını gösterir.

Ayrıca bkz. Kaybolan akıllı telefonunuzu nasıl bulabilirsiniz: android, iPhone, Windows phone

Samsung Galaxy S5 cihaz kilidi sorunları için olası çözümler

İlk önce, bu istemin ne olduğunu ve nasıl ele alınacağını tartışalım. Yukarıda belirtilen istemi, telefonunuzun Yüz Kilidi'ni kullanarak kilidini açmaya çalıştığınızda yüzünüzü tanıyamadığını gösterir. Bunun birkaç nedeni olabilir:

> Işık çok karanlık veya çok parlak

> Cihaz, göz seviyesinde tutulmadığı için yüzü tanıyamaz

> Yüz yüze yeniden düzenleme bölgesinde hizalanmamış

> Bir göz takıyorsanız, cihaz tarafından tanınmaz.

> Ön kamera görünümü engellenir veya engellenir.

Samsung Galaxy S5 cihaz kilidi sorunlarının, belirtilen nedenlerden dolayı meydana gelmediğinden emin olun. Yani her şeyi kontrol etmelisin. Bu sorunun üstesinden gelmek için üretici tarafından sağlanan bazı geçici çözümler şunlardır:

> Face Unlock'u kullanmaya çalıştığınızda, ışığın normal olduğu bir yerde olduğunuzu doğrulayın. Unutmayın, Galaxy S5'inizin kamerası, çevredeki ışık çok parlak veya çok loşsa, yüz girişinizi tanımlayamayacaktır.

> Telefonunuzun ön taraftaki kamerası için herhangi bir engel veya engel bulunmadığından emin olun ve kameranın temiz olduğundan emin olun. Herhangi bir telefon kılıfı veya kılıfı kullanıyorsanız, çıkarın.

Ayrıca bkz. Galaxy S5'te çoklu pencere özelliği nasıl kullanılır

“Maksimum yüz kilidini açma girişimleri aşıldı” mesajında ​​aynı hata mesajı görüntülenirse, telefonunuzun kilidini açmak ve ona erişmek için başka bir kilit açma PIN kodu girmeniz gerekir. Kilit açma alternatif PIN'i kullanılarak cihaza erişilebildiğinizde, Face Unlock'u tekrar kurabilir veya değiştirebileceksiniz.

> Telefonun göz hizasında tutulduğundan ve Yüz kilidini açma ekranındayken aygıta doğrudan bakmanız gerektiğinden emin olun.

> Yüzünüzü boş alana düzgün şekilde hizalayın ve cihazı yüzünüze çok yakın tutmayın. Bunu yapmak, kameranın telefonun kilidini açmak için yüzünüzü algılayamayabilir.

> Cihazı, cihazınız tarafından yüzünüz tanınana kadar tutun ve kilidini açın.

Durum kontrol özelliği etkinse veya telefonunuzda etkinleştirildiyse, yüzünüz algılandıktan sonra şimdi bir Göz Kırpma uyarısı gelecektir. Telefonunuzun kilidini açmak için birisinin fotoğrafı çekmesini engelleyecektir. Bu yüzden Güvenlik amacıyla Face unlock kullanıldığında Varlık kontrol özelliğini etkinleştirmeniz önerilir. Bu özelliği nasıl etkinleştireceğinizi bilmiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin:

Durum kontrolünü etkinleştirmek için, Yüz Kilidi uygulamasının telefonunuzda geçerli kilitleme yöntemi olarak ayarlanmış olması gerekir.

> Telefonunuzun Ana ekranından Menü'ye dokunun.

> Ayarlar üzerine dokunun.

> Cihazım'ı seçin.

> Ekranı kilitle'ye dokunun.

> Bu özelliği açmak için Durum kontrolüne dokunun.

Samsung Galaxy S5 cihazı kilitleme sorunları yukarıda belirtilen tüm adımları uyguladıktan sonra gerçekleşirse, başka bir kilit açma yöntemini kullanmayı deneyebilirsiniz. Normalde ekran, Face Unlock özelliğini kullanarak cihazın kilidini açmak için birden çok kez denedikten sonra alternatif parolanızı girmenizi ister. Telefona erişmek için doğru PIN kodunu girdiğinizden emin olun ve cihazınızın kilit açma ayarlarını veya seçeneklerini düzenleyin.