Samsung Galaxy S5 Dokunmatik Ekran Çalışmıyor nasıl değil

Yanıt vermeyen dokunmatik ekran, dokunmatik ekranlı akıllı telefonlarda çok yaygın bir sorundur. Samsung Galaxy S5 dokunmatik ekranı çalışmıyor. Sık karşılaşılan sorunlar arasında yer alıyor ve bu telefonun sahiplerinin çoğu bu sorunu yaşıyor. Burada bu sorun için bazı düzeltmelerden bahsedeceğim ve sorunu çözmek için bunları tek tek takip edebilirsiniz.

İPhone 6'da çalışmayan dokunmatik ekranı düzeltmek veya Galaxy S5'teki diğer sorunları düzeltmek için lütfen diğer mesajlarımıza bakın. Moto X, Moto G, LG G3, Galaxy S3 ve diğerleri gibi diğer akıllı telefonların kullanıcıları da faydalı kılavuzlar bulabilirler.

Samsung Galaxy S5 Dokunmatik Ekran Çalışmıyor

Ayrıca bakınız: Galaxy S5'i Android logosuna takmak nasıl düzeltilir?

Samsung Galaxy S5 Dokunmatik ekran için Olası Çözümler Çalışmıyor

 

> Telefon titreşene ve sönene kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutun. Bu basit adım, genellikle cihazınız bazen bir ferahlamaya ihtiyaç duyduğu için sorunu çözer.

> Samsung Galaxy S5 suya dayanıklı, ancak bu telefonun ekranı su altında çalışmıyor. Ekran ıslanırsa veya üzerinde nem varsa, düzgün çalışmayabilir. Kuru bir bez kullanın ve ekranı temizleyin.

> Bir ekran koruyucu veya kılıf kullanıyorsanız, sorun yaratabilir. Kasayı veya ekran koruyucuyu çıkarın.

> Bazen toz nedeniyle, sorun oluşabilir. Bu nedenle, dokunmatik ekranda mikro fiber bir bez kullanarak temizleyerek toz veya kir olmadığından emin olun.

> Galaxy S5'inizi kapatın ve Sim and Memory kartını çıkarın, birkaç saniye sonra tekrar takın. Şimdi telefonunuzu açın ve herhangi bir değişiklik olup olmadığını görün.

> Pili 30 saniye kaldırarak yazılım sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu dokunmatik ekran sorununa neden olabilecek geçici dosyaları kaldıracaktır. Yumuşak sıfırlama için bataryayı telefondan çıkarın ve 30 saniye sonra tekrar takın. Güç tuşuna basın ve telefonu açmak için basılı tutun. Şimdi sorunun çözülüp çözülmediğini test edin.

> Diğer her şey sorunu çözemezse, bir sıfırlama işlemini gerçekleştirmeyi deneyin. Galaxy S5'inizden her şeyi kaldıracak ve ayarları fabrika varsayılanlarına sıfırlayacaktır. İşte sert sıfırlama yapmak için adımlar:

  • Sesi Yükselt, Güç ve Ana Sayfa düğmelerine birlikte basın ve Galaxy Ekranını görene kadar basılı tutun.
  • Şimdi Güç düğmesini bırakın ama diğer iki düğmeyi tutmaya devam edin.
  • Android kurtarma ekranını gördüğünüzde iki düğmeyi serbest bırakın.
  • Seçimi vurgulamak için Güç Yukarı ve Sesi Kısma düğmelerini kullanın ve seçmek için Güç düğmesine basın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yaptıysanız ve yeni bir uygulama yüklemediyseniz de sorun hala devam ediyorsa, bu bir donanım sorunudur ve satıcınıza veya satıcınıza başvurmalısınız.