Samsung Galaxy S5 E-posta Senkronize Etme Problemi Nasıl Çözülür?

Android telefonlar e-postaları bizim için çok daha kolay hale getirdi. Ancak e-posta sorununu karşılaştığınız zaman senkronize edilmeyen zaman nedir? Birçok Samsung Galaxy S5 kullanıcısı için, e-postalar cihazın çok önemli bir işlevidir. E-postaların senkronizasyonu durduğunda, işinizdeki önemli şeylerin farkında olmayabilirsiniz. Bu nedenle, Samsung Galaxy S5'inizde senkronize edilmeyen bir sorunu düzeltmek için çözümler bulduk. Birkaç çözüm var.

Sorunu çözmeden önce, en belirgin adımın kapandığından emin olmak isteriz. Burada, e-posta hesabınız için Otomatik senkronizasyonun etkin olup olmadığını kontrol edersiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

 • Cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin
 • Hesaplar ve Senkronizasyon'a dokunun
 • E-posta hesabına bakın ve otomatik olarak senkronize edildiğinden emin olmak için Otomatik Senkronizasyon'a dokunun.

www.androidcentral.com

Zaten kontrol ediliyorsa, çözümlere devam edebilirsiniz, ancak kontrol edilmediyse sorununuz tam burada gider ve Samsung Galaxy S5'inizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ayrıca bkz: Samsung Galaxy S5'te özel mod nasıl kullanılır

Android kullanıcılarının e-posta senkronizasyonuyla ilgili bazı şikayetleri şunlardır:

 1. Sadece rastgele, e-postam otomatik olarak senkronizasyonu durduracak
 2. Microsoft Exchange hesaplarım ve Gmail hesabım otomatik olarak senkronize edilmiyor
 3. Samsung galaxy S5'im e-postalarımı senkronize etmiyor. Bu içerir: Yahoo, MMS, SMS.

Benzer sorunları yaşıyorsanız, aşağıda listelenen çözümleri uygulayın.

Samsung Galaxy S5 E-posta Senkronize Etme Problemi Nasıl Çözülür?

Çözüm 1: Güç Tasarrufu Modu Ayarları

Samsung Galaxy S5 cihazlarındaki güç tasarrufu modu çok etkilidir, ancak ihtiyacınız olabilecek en kritik hizmet ve uygulamaları engeller ve durdurur. Bu durumda, Güç Tasarrufu modunun etkin olması durumunda, bunu devre dışı bırakmanız gerekmez, ancak Ayarlar'dan Arka Plan Verilerini Engelle seçeneğinin işaretini kaldırmanız yeterlidir. Varsayılan olarak bu özellik kontrol edilir. Arka planda çalışan tüm hizmetleri ve verileri geçici olarak devre dışı bırakır. Telefonunuz Güç Tasarrufu modundayken bile çalışmaya devam etmek için 'Arka Plan Verilerini Engelle' için aşağıdaki adımları izleyin:

 • S5'inizin Ayarlar menüsüne gidin.
 • Ayarlardan Güç Tasarrufu moduna dokunun
 • Ardından, blok arka plan seçeneğinin işaretini kaldırın.
 • Bu özelliğin işaretini kaldırdıktan sonra, e-postanız daha sonra otomatik olarak senkronize edilir.

 

phandroid.com

 

Çözüm 2: Ana Senkronizasyonu Etkinleştir

Adından da anlaşılacağı gibi, Master Sync tüm e-posta senkronizasyonu için güç merkezidir. Ana Senkronizasyon devre dışıysa, yerel e-posta senkronizasyonunu, Gmail senkronizasyonunu veya Yahoo senkronizasyonunu zaten etkinleştirmiş olsanız bile,   Galaxy S5'inizde hiçbir e-posta etkin şekilde senkronize edilmeyecek.

Ana Senkronizasyonu etkinleştirmek için şu adımları izleyin:

 • Ekranın üst kısmını aşağı sürükleyin
 • Tüm simgeleri gösteren sol üst köşedeki üç nokta resmine tıklayın.
 • Android'inizde Ana Senkronizasyonu etkinleştirmek için Senkronizasyon düğmesine tıklayın.

 

  Çözüm 3: Küresel Senkronizasyonu Etkinleştirme

Senkronizasyonu gerçekleştirmeyen bir sorunu düzeltmenin bir yolu, cihazdaki genel senkronizasyonu etkinleştirmektir. Yukarıdaki adımlardan geçtikten sonra S5'inizde e-postanızı senkronize etmekte sorun yaşıyorsanız, bu yöntem e-postalarınızı senkronize etmenize yardımcı olacaktır.

 • Cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin.
 • Veri kullanımı üzerine dokunun
 • Menü'ye dokunun ve verileri Otomatik senkronize et seçeneğine bir onay koyun.

Bu, e-postalarınızı senkronize etmenize ve sorunu çözmenize yardımcı olur.

geektnt.com

 

Çözüm 4: Pil Tasarruflu Uygulamaları Kontrol Etme

Pil tasarrufu uygulamalarından birini kullanıyorsanız, cihazınızın pil ömrünü artırmak için e-postalarınızın otomatik olarak senkronizasyonunu devre dışı bırakıp bırakmayacağını görmek için uygulamanın ayarlarını kontrol etmeniz gerekir. Otomatik senkronizasyonun, cihazınızın pil ömründe kayda değer bir fark yaratabileceği yaygın bir anlayıştır. Dolayısıyla, e-postalarınızı senkronize etme ve pil tasarrufu söz konusu olduğunda her iki dünyanın en iyisini elde edemeyeceksiniz.

Pil tasarrufu uygulamaları, telefonunuzun arka planda çalıştığı iş miktarını azaltmaya çalışır, böylece pil kullanımı azalır. Bu, e-postalarınızı etkilemenin nedenlerinden biridir. Bir pil tasarrufu uygulaması kullanıyorsanız, uygulamanın ayarlarını kontrol edin ve senkronizasyonu açma ve kapatma seçeneğinin olup olmadığını öğrenin. Bu seçenek yoksa uygulamayı kaldırın ve e-postaların uygulamayı kaldırdıktan sonra senkronize edilip edilemeyeceğini kontrol edin.

Sorununuz düzeltildiyse, uygulama sorun oldu.

www.androidcentral.com

Bu çözümler, Samsung Galaxy S5 cihazınızda senkronize edilmeyen e-postaların sorununu çözmenize yardımcı olacaktır, böylece size gönderilen e-postaları kaybetmeden cihazınızı kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Ayrıca bkz: Gmail'i Samsung Galaxy S5'te otomatik olarak senkronize etme