Samsung Galaxy S5 ipuçları ve püf noktaları

Samsung Galaxy S5, 2014'ün en iyi amiral gemilerinden biriydi ve halen en popüler Galaxy nesil cihazlarından biridir. Büyük CPU'su ve sıra dışı bir kamera, nispeten çirkin tasarımı telafi etmektedir. Galaxy S5 artık birkaç yaşından büyük olduğundan, size ahizenizi iyileştirmenin bazı yollarını göstermenin zamanı geldi. En iyi Samsung Galaxy S5 ipuçlarını ve püf noktalarını okumaya devam edin.

 • Samsung Galaxy S5 incelemesi: hala iyi, hala çirkin
 • Android Nougat'ı Samsung Galaxy S5'e nasıl kurabilirim?

Bir ipucu atla

 • Sinema modu
 • Tek elle operasyon
 • Özel mod
 • S Bulucu
 • Ayarlarda Liste Görünümü'ne geç
 • Güç tasarrufu modunu açın
 • Ekran parlaklığı ve ekran zaman aşımı
 • Siyah bir duvar kağıdı kullanın
 • Samsung'un Araç Kutusunu Kullanma
 • Arka plan uygulamalarınızı ve bildirimlerinizi yönetin
 • Akıllı hareketleri devre dışı bırak
 • Parmak izleyiciyi doğru bir şekilde ayarlayın
 • Üzerine eldivenle kullanın
 • İndirme güçlendiricisini etkinleştir

Get the best Samsung Galaxy S5 tips right here. / © ANDROIDPIT

En düşük fiyat: Samsung Galaxy S5

Best price

£145.00

Check Offer

Compare prices

Sinema modu

Sinema, videoları izlemek, oyun oynamak ve hatta çevrimiçi alışveriş yapmak için en iyi izleme modudur. Ayarlar > Ekran'da kolayca bulunur. Sinema modu en iyi renk çoğaltmayı sağlar ve izleme deneyiminizi daha eğlenceli hale getirir. Başlangıç ​​için sinema modunda aşağıdaki ipuçlarını ve püf noktalarını kontrol etmeyi deneyin.

 • iPhone 6 – Galaxy S5: Her iki dünyanın en iyisi

Tek elle operasyon

Küçük eli olan insanlar, bir taraftan zor olan 142 x 72.5 mm Galaxy S5'i kullanabilir. Neyse ki, Samsung'un yardımcı olması için tasarlanmış bir özelliği var. Buna tek elle çalışma modu deniyor. Kullandığınız ekranın boyutunu küçültür, böylece içindeki her şeye yalnızca baş parmağınızla ulaşabilirsiniz.

Opinion by Scott Adam GordonI like to use my phone one-handed, so this is helpfulWhat do you think?505097 participants

Bu özelliği etkinleştirmek için, Ayarlar > Ses ve görüntü > Bir elle çalıştırma bölümüne gidin. Etkinleştirildikten sonra, başparmağınızı ekranın kenarlarına ve dışına doğru kaydırarak tetikleyebilirsiniz. Küçültülmüş pencerenin altındaki ve kenarındaki belirli uygulamalara hızlı erişim içerir; ekranın dış köşesine çekerek boyutlarını da ayarlayabilirsiniz.

One-handed operation is a cool feature and it works effectively. / © ANDROIDPIT

Özel mod

Telefon kullanıcılarının gizliliklerinden endişe etmesi alışılmadık bir durum değil, bu nedenle Samsung Galaxy S5 için bir gizlilik özelliği oluşturdu. Özel mod, belgeleri, videoları, resimleri vb. Gizlemenizi sağlar, böylece yalnızca bir PIN kodu girerek erişilebilir olur.

Öncelikle, bu özelliği Ayarlar > Kişiselleştirme'de etkinleştirin, ardından bir PIN oluşturun. Bu modun bildirimler çubuğunda etkinleştirildiğini göreceksiniz. Şimdi, örneğin galeri uygulamasına gidin ve özel olarak saklamak istediğiniz fotoğraflara uzunca basın.

Menü düğmesine hafifçe vurun ve Özel'e taşı'yı seçin. Bu resimler daha sonra özel moddan çıktığınızda kaybolacak başka bir klasöre taşınacaktır.

 • Özel modda resimleri ve daha fazlasını gizleme

Private mode is Samsung’s solution for keeping your personal data and photos under wraps. / © ANDROIDPIT

S Bulucu

Samsung Galaxy S5'inizde bir uygulama, bir etkinlik, bir kişi, bir Google Drive belgesi veya başka bir dosya olsun diye S Finder'ı kullanabilirsiniz. Sadece bildirim çubuğunu aşağı çekin ve S Bulucu düğmesini görürsünüz.

Bunun üzerine dokunun; arama ölçütlerini girebileceğiniz yeni bir pencere açılacaktır. Bu, akıllı telefon vahşi doğada gezinirken çok fazla zaman kazandıracaktır.

You can use S Finder to find anything on the S5. / © ANDROIDPIT

Ayarlarda Liste Görünümü'ne geç

Yeni TouchWiz ayarlar menüsünü ilk gördüğümde, ne kadar beceriksiz olduğuna inanamadım. Gezinmeyi biraz daha kolaylaştırmaya yardımcı olmak için, varsayılan simge görünümünü çok daha kolay gözüken liste görünümüne geçmelisiniz. Bu, kaydırma harcanan süreyi azaltacaktır.

 • Sony Xperia Z3 – Galaxy S5

Switching the settings menu to List View can pay off. / © ANDROIDPIT

Güç tasarrufu modunu açın

Bu, yeni bir Galaxy aygıtı aldığınızda yaptığınız ilk şeylerden biri değilse, olması gerekir. S5'in iki güç tasarruf modu ve gerçekte ne yaptıklarını öğrenmeniz önerilir. Ultra güç tasarruf modu, pil ömrünü uzatmak için S5'inizin işlevselliğini büyük ölçüde sakat edecek ekstrem bir durum, yolculuğa çıkma, uzun süreli, güçsüz, acil durum seçeneği. Bu mod günlük kullanım için ideal değildir ancak acil durumlarda çok iyi.

Bununla birlikte, normal güç tasarrufu modu daha sık kullanılabilir, ancak fonksiyonu ihtiyaçlarınıza göre uyarlamak için arka plan verilerini etkinleştirmek ve belki de gri tonlama modunu kapatmak isteyebilirsiniz.

 • Galaxy S5 vs Nexus 5

Go to power saving in your settings menu, and tap on ‘restrict performance’. / © ANDROIDPIT

 • Galaxy S5'i daha iyi performans için nasıl sıfırlayabilirim?

Ekran parlaklığı ve ekran zaman aşımı

Daha önce de söyledik, tekrar edeceğiz: Ekranınız akıllı telefonun pil boşaltma işleminin en büyük kaynağıdır, bu yüzden bunu yönetmeniz gerekir. Bu, ekran parlaklığını manuel olarak kendisi için seçmesine izin vermek yerine manuel olarak ayarlamanız anlamına geliyor.

Otomatik parlaklık ayarları bütün gün yukarı ve aşağı hareket ettirmez aynı zamanda parlaklığı çok yüksek ayarlar. Ekranınızı doğru yapın ve pil bölümünde büyük kazançlar elde edin. Ekran zaman aşımınızı kısa tutmayı ve canlı duvar kağıtlarından kaçınmayı da unutma.

Auto-brightness (left) is not a good idea… set brightness low instead. / © ANDROIDPIT

Dropping from a two-minute screen timeout to 30-seconds massively drops battery demand. / © ANDROIDPIT

Siyah bir duvar kağıdı kullanın

Ses saçmalık, değil mi? Öyle değil, arkasında bilim var. Galaxy S5, Samsung'un Süper AMOLED teknolojisini kullanıyor ve anahtarı tutan LED parçası.

Bir LED ekranın siyah piksel oluşturmak için aktif olması gerekmez; ekranın bu kısmı kapalı kalır. Öte yandan LCD ekranlar, ekranlarında siyah göstermek için güç gerektirir. Bunun nasıl çalıştığını gösteren daha karmaşık bir duvar kağıdımız Android'deki makineden pil tasarruf edebileceğimiz konusunda daha ayrıntılı bir açıklama bulabilirsiniz.

Once you’ve downloaded your black wallpaper, tap on it to view it, then tap the three dots (options) button, and finally hit set as > wallpaper. / © ANDROIDPIT

Samsung'un Araç Kutusunu Kullanma

Samsung'un zeki kabarcık olan Toolbox, en sevdiğiniz uygulamaların özelleştirilebilir bir grubuna herhangi bir ekrandan hızlı bir şekilde erişmenizi sağlar. Herkesin kullanması gereken şık bir özellik.

Sadece ayarlara girin (herhangi bir ekrandan iki parmağınızla üstten aşağı sürükleyerek kolayca erişin) ve Araç Kutusu'nu açın. Daha sonra, yolunuzdan uzak tutmak için küçük üçlü nokta kabarcıklarını sürükleyebilir veya en sevdiğiniz kısayolları açmak için hafifçe üç nokta kabarcıklarına dokunabilirsiniz.

Toolbox is a great addition to the S5. / © ANDROIDPIT

Arka plan uygulamalarınızı ve bildirimlerinizi yönetin

Bunun ardında yatan fikir basit: önyüklemede çeken bir köpek yavrusu gibi bildirim ışığı yanıp söndüğünde, neler olduğunu araştıracaksın. Ekranınızı güçlendirmek için harcadığınız zamana kadar daha fazla pil gücü emilir (ve bunu gereksiz yere kaç kez yaptığımız ve genel pil ömrü üzerinde ne gibi bir etkiye sahip olduğunuza hayret edersiniz).

Ayarlarınızda "sesler ve bildirimler" e gidin, ardından uygulama bildirimlerine gidin. Puzzle Tapınağı Candy Adventure Blast 3'ten istenmeyen bildirimlerle boğuşuyorsanız, listeden o uygulamaya hafifçe dokunun ve 'bildirim' kutusunun işaretini kaldırın.

'Sesler ve bildirimler' bölümünde de titreşim yoğunluğunu düşürün veya titreşimleri tamamen kapatın.

If you’re getting notifications you aren’t interested in, turn them off. / © ANDROIDPIT

Akıllı hareketleri devre dışı bırak

Avuç içi bilgisayarınızla veya web sayfalarınızda dolaşmak için avuç içi dolaşmak veya Hava Göz Atma'yı kullanarak kendinize ekran görüntüsü çekmeyi hiç bulmadıysanız, akıllı hareketler olmadan yaşayabileceğiniz güvenli bir bahistir.

Bu sensörlerin tümünü kapatmak pilinizi de olumlu yönde etkileyebilir. Elbette, ruh hali size vurursa onları daima geçici olarak geri getirebilirsiniz. Görüntülü Reklam Ağı ayarlarınızda da Akıllı Kalmayı kapatmayı unutmayın.

Gestures might seem interesting, but we rarely use them. / © ANDROIDPIT

Parmak izleyiciyi doğru bir şekilde ayarlayın

Galaxy S5 parmak izi tarayıcısının eleştirilmesine rağmen, nasıl düzgün kurulacağını biliyorsanız, sürekli çalışır.

Baskılarınızı kaydettiğinizde, telefonun kilidini açtığınızdan tam olarak tuttuğunuzdan emin olun; böylece başparmağınızı ev düğmesinin üzerinden yana doğru kaydırın. Bu, cihazın kaydettiği baskı aslında kilidini açmak için kullanacağınız baskı anlamına gelir ve iki elle açma gerektiren bazı garip bir sürüm değildir.

 • Galaxy S5 parmak izi tarayıcısı gerçekten nasıl çalışır?

To register your fingerprint, ensure you make full contact with the home button. / © ANDROIDPIT

Üzerine eldivenle kullanın

Galaxy S5 ile dokunmatik eldivenlerin özel bir çiftine gerek yoktur. Basınç duyarlılığını artırarak, elleriniz sıcak bir şekilde yünlerle kaplanmış olsa bile kolayca basıncı gezinebilirsiniz. Sadece Ayarlar> Ekran'a gidin ve Dokunma duyarlılığını artır'ı işaretleyin .

Increase touch sensitivity to user your Galaxy S5 outside in the winter months. / © ANDROIDPIT

İndirme güçlendiricisini etkinleştir

Samsung, S5'i Download kabarcık ile donattı. Bu araç, aceleniz veya sabırsız olduğunuzda daha büyük dosyaları daha hızlı kapmanıza yardımcı oluyor. Çalıştırma şekli WiFi'yi LTE ile birleştirmektir. Bunu yaparken, bu özellik indirme hızını önemli ölçüde artırabilir. Ancak bunun, önemli miktarda mobil veri kullanacağınız anlamına geldiğini ve bunun için çok cömert bir ödeme planınız yoksa veya gerçekten çaresiz kaldıysanız bunun çok fazla kullanılmaması iyi bir şey olduğunun farkında olun.

Etkinleştirmek için, Ayarlar'a gidip Ağ bağlantıları sayfasına gidin. Orada, İndirme yükseltici seçeneğini görürsünüz. Bunun üzerine basın ve ardından geçiş sağa doğru kaydırın.

Download Booster might use mobile data, but it makes for extremely fast downloads. / © ANDROIDPIT

Samsung Galaxy S5 için faydalı ipucu ve püf noktaları biliyor musunuz? Bunların kendi Galaxy S5'inizi daha etkili bir şekilde kullanmanıza yardımcı olduğunu düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumları bize bildirin.

Samsung Galaxy S5 nereden alınır

Best price

Unlocked !! Samsung Galaxy S5 SM-G900V 4G LTE Mobile Phone – 16MP 16GB – Black

£108.92

£108.92 total

Check Offer

5.1-Inch Samsung Galaxy S5 G900V 16GB 16MP 3G 4G LTE Unlocked Smart Phone -White

£109.99

£109.99 total

Check Offer

New condition Unlocked SAMSUNG Galaxy S5 16GB Android Phone boxed

£145.00

£145.00 total

Check Offer

Samsung Galaxy S5 G900F Sim Free European Version Smartphone Factory Unlocked (WHITE)

£158.99

£158.99 total

Check Offer

Samsung Galaxy S5 Alpha 4.7 inch UK SIM free (Unlocked) Smartphone (Octa Core 1.8+1.3GHz, 2Gb RAM, 32Gb storage, 4G, LTE, BT, NFC, Camera, Android 4.4.4) – White

£164.10

£164.10 total

Check Offer

Compare prices