Samsung Galaxy S5 Kulaklık Sorunu Nasıl Onarılır

Galaxy S5 şimdi en popüler akıllı telefonlardan biri ve pek çok insan bunu satın alıyor. Ve neden olmasın? Yüksek kaliteli bir akıllı telefondan bekleyebileceğiniz tonlarca harika özellik ile doludur. Ama sorun olmayan tek bir akıllı telefon adını verebilir misiniz? Muhtemelen değil.

Son zamanlarda, bazı kullanıcılar forumlarda Samsung Galaxy S5 kulaklık sorunu hakkında şikayette bulundular. Kulaklık jakının problemi ile karşı karşıyadırlar, ancak telefonlarına bağlayabilirler, ancak ses gelmiyor.

Samsung Galaxy S5 Kulaklık Sorunu

Ayrıca bkz. Galaxy S5'te yavaş wifi sorununu nasıl gideririm?

Ayrıca bakınız-Samsung Galaxy S5 hatası 919 nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S5 Kulaklık Sorunu Gidermek için Adımlar

Bu sorunun arkasında birkaç neden olabilir, bu yüzden sorun çözülene kadar hepsini tek tek kontrol etmelisiniz. Potansiyel çözümleri görelim.

1. Adım :

Krikoyu zorladığınızdan emin olun çünkü günümüzde telefonların çoğu oldukça rahattır ve kulaklıkları tamamen yoluna bırakmayabilir. Bu yüzden onları doğru bir şekilde zorlamanız gerekiyor.

Adım 2:

Sorun çözülmezse, kulaklığı düzgün bir şekilde bağladıktan sonra, telefonun sesinin kapalı olup olmadığını kontrol edin. Ses ayarlarına gidip gelmediğini kontrol etmek için ve üzerinde bir çizgi bulunan bir hoparlör simgesi görüyorsanız, kulaklık için ses seviyesi kapatılır. Sesi arttır.

Aşama 3:

Kulaklık portundaki bazı engeller, port her zaman açıldığından ve kirlenmeye maruz kaldığında problemlere neden olabilir. Bu nedenle, portu kontrol edin ve içine üfleyin ya da kir ve tozu temizlemek için orada sıkışmış bir şey varsa basınçlı hava da kullanabilirsiniz.

4. adım:

Cihazınızı yeniden başlatın. Bildiğiniz gibi, tonlarca sorun basit bir yeniden başlatma ile çözülebilir ve telefon tekrar açıldığında kaybolurlar.

Adım 5:

Kulaklıkla ilgili sorunlar yazılımla ilgili olabilir, bu yüzden yeni bir sürüm mevcutsa yazılımı güncellemeniz gerekir. Bunu yapmak için Ayarlar> Cihaz hakkında> Yazılım Güncelleme'ye gidin.

Adım 6:

Yukarıda belirtilen tüm bu adımlar sorunu çözemezse, kontrol etmelisiniz, kulaklık ve kulaklık bağlantı noktası. Bağlantı noktası veya kulaklık bozulursa, onu değiştirmeniz gerekecektir.

Adım 7:

Hiçbir şey işe yaramazsa, fabrika verilerine sıfırlama işlemini deneyin, ancak önce verilerinizi yedekleyin, çünkü bu her şeyi silecek ve cihazınızı fabrika varsayılanlarına sıfırlayacaktır. Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla'ya gidin ve Cihazı sıfırla'ya dokunun. Bir PIN veya şifre girmeniz istenebilir, bu yüzden girip, devam et'e ve Tümünü sil'e dokunun.