Samsung Galaxy S5 Lollipop'ta Güç Tasarrufu, Ultra Güç Tasarrufu ve Acil Durum Modları nasıl etkinleştirilir

Her akıllı telefondaki en yaygın sorun pil ömrü ve bu sorun akıllı telefonlarındaki pil kapasitesinden bağımsız olarak tüm kullanıcılar tarafından karşılanmaktadır. Her Smartphone kullanıcısı bu pil ömrü sorununu en az bir kez karşılar. Bu, Samsung'un tüm özellikleri etkinleştirildiğinde büyük miktarda pil tasarrufu yapabilen Galaxy S5 Lollipop'un bazı mükemmel özelliklerini tanıttığı nedenidir. Güç tasarrufu modu, ultra güç tasarrufu modu ve acil durum modları, Galaxy S5'te pil ömrünü uzatmak için kullanılan dahili özelliklerdir. Samsung Galaxy S5 Lollipop kullanıcısıysanız ve bu özellikleri etkinleştirmek için süreci öğrenmek istiyorsanız, bunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Galaxy S5'teki pil drenaj sorunu için çözüm diğer yazımızda da tartışıldı. Çözümleri almak için bu linke tıklayın.

Ayrıca bkz. Galaxy S5 vibratörünün daha zayıf bir sorunu nasıl giderdiği

Güç tasarrufu modunu etkinleştirmenin yolu

Güç tasarrufu modu veya uzatılmış bekleme modu, Galaxy S5'inizin pil ömrünü kesinlikle arttırır, böylece telefonu daha uzun süre canlı tutmak istediğinizde bu özelliği etkinleştirebilirsiniz. Bu özellik ekran parlaklığını azaltacak, akıllı telefonun performansını sınırlandıracak ve çok miktarda pil tüketebilecek diğer efektleri devre dışı bırakacaktır. Ancak size gönderilen tüm bildirimleri ve mesajları alacaksınız. Güç tasarrufu modunu etkinleştirmek için adım adım süreci takip edin.

 • Ana ekrana gidin ve 'uygulamalar'a dokunun.
 • Ayarlar seçeneğine dokunun.
 • Sistem altındaki güç tasarrufu modunu görmek için aşağı kaydırın.
 • Güç tasarrufu modu kaydırıcısına dokunun ve bu özellik AÇIK olacaktır. Bu özelliği devre dışı bırakmak istiyorsanız, kaydırıcıya tekrar dokunmanız yeterlidir.

Bu güç tasarrufu modunu etkinleştirmenin bir yolu daha var. Durum çubuğunu ana ekranın zirvesinden aşağı doğru sürüklemeniz ve mevcut birçok seçenek arasından 'Güç tasarrufu modu'nu seçmeniz gerekir.

Ultra güç tasarrufu modunu etkinleştirme yolu

Görüntü kaynağı – www.digitaltrends.com

Ultra güç tasarrufu modu, pilin kenarında olduğunda faydalıdır. Bu özellik, Samsung Galaxy S5 Lollipop'unuzdaki birçok efekt ve özelliği devre dışı bırakarak pil ömrünü büyük ölçüde optimize edebilir. Bu özellik ekranı basit bir şekilde düzenler, uygulamalara erişimi sınırlar ve etkinleştirildiğinde Wi-Fi, Bluetooth vb. Özelliğini devre dışı bırakır. Bu özelliği adım adım takip ederek aktif hale getirebilirsiniz.

 • Önce Galaxy S5'inizdeki ana ekrana gidin.
 • Oradan ayarlar menüsünden üzerine dokunun.
 • 'Güç tasarrufu modu' seçeneğine basın.
 • Şimdi ultra güç tasarrufu modunu bulmak için aşağı kaydırın ve üzerine dokunun.
 • Ultra güç tasarrufu kaydırıcısına sağda dokunmanız gerekir.
 • Tekrar onaylamanız istenecektir. Devam etmek için Tamam'a basın. Bu özellik etkinleştirildiğinde, kalan pil ve beklenen çalışma süresi ekranda gösterilecektir. Normal moda geri dönmek isterseniz, ekranın sağ üst köşesindeki menü simgesine basın ve ardından ultra güç tasarrufu modunu devre dışı bırakmak için 'seçeneğine dokunun. Buna dokunun ve devam etmek için Tamam'a basın.

Bu Ultra güç tasarrufu modunu etkinleştirmenin bir diğer yolu, durum çubuğunu ana ekranın üstünden çekerek ve ardından verilen öğeler arasından seçim yaparak gerçekleştirmektir.

Acil Durum Modunu Etkinleştirme Yolu

Acil durum, acil durumdayken etkinleştirilir ve pil ömrünü büyük ölçüde uzatmak ister. Bu seçenek ekran parlaklığını azaltacak, ekranı siyaha çevirecek, telefonun performansını sınırlayacaktır. Ancak yine de belirli bir kişiyle görüşebilir ve acil durum mesajlarını, konum bilgilerini vb. Bu Acil durum modunu etkinleştirmek için işlem burada açıklanmıştır.

 • Önce güç düğmesine birkaç saniye basın.
 • Acil durum modu seçeneğini görmek ve seçmek için aşağı kaydırın.
 • Sürüme devam etmek için 'Tamam'a dokunun.
 • Tüm şart ve koşulları geçtikten sonra, onay kutusunu işaretleyin ve tekrar Tamam'a dokunun. Bu kadar. Acil durum modu etkinleştirildi.
 • Bu modu devre dışı bırakmak için, güç düğmesine basılı tutun ve Acil durum moduna tekrar dokunun ve telefonunuz normal durumuna geri döner.