Samsung Galaxy S5 SIM Kart Algılanan Sorun Nasıl Onarılır

Bir çok kullanıcının aynı sorunla karşılaştığını bildirdiği için Samsung Galaxy S5 SIM kartın algılanma sorunuyla karşılaşıyor musunuz? Endişelenmeyin, bu yazıda, sorunu çözebilmeniz için birkaç adımı paylaşacağız.

Aşağıdaki adımları takip et.

Samsung Galaxy S5 Sim Kart Algılanmadı

Ayrıca bakınız: Galaxy S5'i Android logosuna takmak nasıl düzeltilir?

 

Samsung Galaxy S5 Sim Kart Algılanmadı Adımları Adım

 

SIM kart yuvası kirli veya arızalı

SIM kart yuvasında saklanan bir kir varsa veya yuvadaki bir veya daha fazla sensör arızalıysa, Samsung Galaxy S5 SIM kart algılanmadı. İlk önce, sim kartını çıkarın ve herhangi bir kir olup olmadığını görün ve havayı bölgeye üfleyin ve sorunu çözecektir. Ve sim kart yuvasındaki bir veya daha fazla sensör arızalıysa, bir onarım merkezine başvurun.

 

Telefonun belirli bir operatöre kilitlendiğini kontrol edin

Bazen, telefon belirli bir taşıyıcıya kilitlendiğinde ve Galaxy S5'inizde taktığınız sim kartınız ünite tarafından desteklenmiyorsa, Samsung Galaxy S5 SIM kart algılanma sorunu yaşanmaz. Dolayısıyla, operatörünüzle iletişim kurun ve durumun bu olup olmadığını sorun. Ardından telefonu taşıyıcınızın yardımıyla veya Internet'te bulunan kilit açma ürünü kullanarak açmanız gerekir.

 

Herhangi bir uygulamanın suçlu olup olmadığını kontrol et

Herhangi bir üçüncü taraf uygulamasının bu soruna neden olmadığından emin olmak için, Galaxy S5'inizi Güvenli moda getirin. Tüm üçüncü taraf uygulamalarını devre dışı bırakır. Telefon güvenli modda çalışıyorsa, herhangi bir üçüncü taraf uygulaması suçludur. Yapmanız gereken üçüncü taraf uygulamaları kaldırmaktır. Son zamanlarda yüklediğiniz uygulamalarla başlayın. Çok fazla uygulamanız varsa, bu görev zaman alıcı olabilir, bu durumda fabrika ayarlarına sıfırlama yapabilirsiniz.

Ancak, sorun güvenli modda ortaya çıkarsa, o zaman bir donanım hatasıdır. Cihazınızı satın aldığınız mağazayı ziyaret edin veya operatörünüzle iletişim kurun.