Samsung Galaxy S5 TouchWiz veya Display Sorunu Nasıl Onarılır

Samsung Galaxy S5 kullanıcıları, TouchWiz'i alır veya telefonunuzda sorun çıkarırsa endişelenmeyin. Samsung Galaxy S5 TouchWiz veya Display Sorunu, çok sayıda kullanıcının karşılaştığı en yaygın sorunlardan biridir. TouchWiz çökerse veya bazen herhangi bir üçüncü taraf uygulaması da bu soruna neden olursa, bu sorunu alabilirsiniz. Bazen ürün yazılımı bazı nedenlerden dolayı askıya alınır.

Samsung Galaxy S5 TouchWiz veya Display Issue için sebep ne olursa olsun, burada sizin için verilen bazı olası çözüm adımları vardır ve bu sorunla karşılaşırsanız bunlar takip edilebilir.

Samsung Galaxy S5 TouchWiz veya Ekran Sorunu

Ayrıca bakınız-Galaxy S5 üzerinde Odin üzerinden hisse senedi ROM flaş nasıl

Samsung Galaxy S5 TouchWiz veya Display Sorunu için Olası Düzeltmeler

Yöntem 1

Samsung Galaxy S5 TouchWiz veya Display Issue ile ne zaman karşılaşırsanız, önce bir yumuşak sıfırlama yapın ve bir sonraki adım telefonu güvenli modda açıyor olmalıdır. Yumuşak sıfırlama için:

> Telefon açıkken, Samsung Galaxy S5'inizden pili çıkarın.

> Güç tuşuna basın ve 30 saniye basılı tutun.

> Pili tekrar takın ve arka kapağı kapatın.

> Galaxy S5'inizi açın.

Soft reset, kapasitörlerdeki kayıtlı elektriği boşaltarak telefonun hafızasını yeniler.

Yazılım sıfırladıktan sonra, sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin, değilse telefonu güvenli modda başlatın. Tüm üçüncü parti uygulamaları devre dışı bırakılacak. Şimdi, Güvenli modda herhangi bir sorun varsa, telefonunuzu kontrol edin, sonra herhangi bir üçüncü parti uygulaması ana suçludur. Bu yüzden bulup silin veya fabrika ayarlarına sıfırlama yapın ve ardından uygulamaları seçerek yükleyin.

Fakat eğer problem güvenli modda da mevcutsa, o zaman sorun ana hizmetlerden kaynaklanmaktadır, bu durumda servis merkezi veya taşıyıcı ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Yöntem 2

“Ne yazık ki TouchWiz durdu” diyen bir hata mesajı alırsanız, mesajı reddedin ve Ayarlar'a gidin. Oradan Ana ekran moduna git> Kolay mod> Uygula. Bu adımlar ekranı yenileyecek. Ancak sorun hala varsa, Tüm sekmesi altındaki Uygulama Yöneticisi> TouchWiz'e gidin. Şimdi önbelleği ve verileri temizleyin ve varsayılan ayarlara geri alın.

Bu aşamada birçok kullanıcının bir çözümü var. Ancak yine de herhangi bir çözüm almazsanız, önbellek bölümünü silin ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.