Samsung Galaxy S5 USB Şarj Portu ve Arka Kamera Sorunları Nasıl Onarılır

Samsung Galaxy S5 cep telefonunuzda güç sorunuyla ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, çoğu zaman arızalı pil nedeniyle bunun gerçekleşebileceğini düşünmüş olabilirsiniz ve ikinci sebep arızalı USB şarj bağlantı noktası olabilir. Telefonunuzun belirli bileşenlerinden herhangi biri hasar gördüğünde, Samsung Galaxy S5'inizde birçok sorunla karşılaşacaksınız. Samsung Galaxy S5 USB şarj bağlantı noktası ve arka kamera sorunlarınız sizi rahatsız ediyorsa, önce sorunu gidermek için sorun giderme işlemine gitmeniz gerekir, ancak her iki parçanın da hasar gördüğü tespit edilirse, başka bir yol yoktur ancak USB şarjını değiştirmeniz gerekir. Bir teknisyene giderek liman ve kamera.

USB şarj portu arızalıysa, değiştirilmeli, ancak kamera durumunda servis sağlanabilir. Ancak bu, Samsung Galaxy S5'inizi tamamen sensörden çıkarmak suretiyle yapılmalıdır.

Ayrıca bkz. Samsung Galaxy S5'deki Çoklu pencere özelliği nasıl kullanılır?

Samsung Galaxy S5 USB şarj portu ve Arka kamera sorunlarını düzeltmenin yolu

USB şarj bağlantı noktası:

USB şarj bağlantı noktası, Aygıtın yardımcı bağlantı noktası olarak da adlandırılır. Bu USB şarj portu Galaxy S5'in kontrol paneline takılı ve bu anakart anakartına esnek bir kabloyla bağlı. Samsung Galaxy S5 güç ve veri aktarımı için microUSB 3.0 içerir. Bu microUSB kolayca çıkarılabilir ve arızalı olması durumunda tamir için verebilirsiniz. Bu modül, dokunmatik kontrolör, anten denetleyicisi ve bir mikrofon ile birlikte gelir. Dolayısıyla, USB şarj bağlantı noktası hasar görürse, aşağıdaki sorunlar yaşanacaktır:

> Telefon AÇIK olmayacaktır.

> Şarj işlemi çok yavaş olabilir veya bazen tamamen şarj olmayı keser.

> Otomatik yeniden başlatma çok sık gerçekleşir ve bu da hızlı pil boşaltımına yol açar.

> Galaxy S5'inizin dokunmatik ekranı düzgün çalışmayabilir.

> Ses kaydı doğal olmayacaktır.

> Telefonun sinyal yakalama yeteneği bozulur.

Bu sorunlardan bazılarıyla karşılaşırsanız, hasarlı veya arızalı USB şarj bağlantı noktasının tüm bu sorunları yaratması olasıdır. Bileşeni anakarttan kolayca çıkarabilir ve yenisiyle değiştirebilirsiniz. Anakart anakarttan kolayca çıkarılabilir. Bunu yapamıyorsanız, teknisyene götürün.

Ayrıca bkz. Samsung Galaxy S5'de pil ömründen tasarruf için ipuçları

Geri Kamera sorunları:

Samsung Galaxy S5, çok kaliteli bir görüntü sunabilen 16 megapiksel bir arka kamera ile geliyor. Yani, kamerayla ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, sizin için çok hayal kırıklığı yaratabilir. Ancak bazı görevler yerine getirilerek sorunların çözülebileceği konusunda endişelenmeyin. Bir kullanıcının Samsung Galaxy S5 modelinde karşılaşabileceği çeşitli kamera sorunları var. Ancak, ilk günden beri problemle karşı karşıyaysanız, mobil mağazaya başvurmanız gerekir. Ve birkaç ay sonra telefonla satın aldıktan sonra sorunlarla karşı karşıya iseniz o zaman sizin tarafınızdan çözülebilir. Sorunlar ve çözümleri burada listelenmiştir.

Problem 1 ve çözümü

Galaxy S5'inizin fotoğraf makinesi net olmayan, puslu resimler ve videolar çekerse ya da resimlerde biraz leke veya çizgi varsa, yapmanız gereken ilk şey lensi temizlemek. Lensdeki çizikler ve tozlar, resimleri ve videoları çok net bir şekilde ortaya çıkarmaz. Toz kendiniz temizlenebilir, ancak lensde herhangi bir çizik varsa, o zaman değiştirilmesi gerekir. Ayrıca resimlerde bozulma olursa, önce tüm filtreleri devre dışı bırakın ve ardından uygun olup olmadığını görmek için başka bir fotoğraf çekmeyi deneyin. Aynı şey olursa, resmi bilgisayarınıza indirin ve hala aynıysa veya olmasın dikkat edin. Fotoğraf bilgisayarda net görünüyorsa, o zaman kamera sorunu değil, bir ekran sorunu.

Problem 2 ve çözümü

En sık görülen ikinci problem fotoğraf çekildikten sonra kameranın gecikmesidir. Bir kamera uygulamasıyla ilgili sorun olduğunu düşünebilirsiniz, ancak galeri uygulaması nedeniyle gerçekleşir. Bu sorun, kamera uygulaması ve galeri uygulamasından gelen önbellek ve verileri tek tek temizleyerek çözülebilir. Ayrıca, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz, ancak bu, tüm verileri sileceği için son seçenektir.

Problem 3 ve çözümü

Başka bir sorun, sorun değil, yine de sorun değil. Kamera açıkken farkedilemez ancak kamera kapalıyken ve telefonunuz çalkalandığında bir ses duyabilirsiniz. Normal olduğu gibi gerilmeyin.

Artık Samsung Galaxy S5 USB şarj bağlantı noktasının ve arka kamera sorunlarının farkındasınız ve kesin problemi bilerek doğru harekete geçebilirsiniz.