Samsung Galaxy S5 üzerinde Mikrofon ve Bluetooth Sorunları Nasıl Onarılır

Bluetooth ve mikrofon sorunları Smartphone'da çok yaygındır ve birçok S5 kullanıcısı, şu ana kadarki sorun hakkında şikayette bulunmaktadır. Bazı kullanıcılar, kullanıcının sesini duymadıklarını belirttiği için, Bluetooth kulaklığı kullanmayı denediğinizde bu sorun ortaya çıkabilir. diğer tarafta. Bu yazıda, bu sorunu ve olası çözümlerini ele alacağız. Bu yüzden Samsung Galaxy S5 üzerinde Mikrofon ve Bluetooth Sorunları bakan insanlar bu içeriği yararlı bulacaktır.

www.alltechbuzz.net

 

Ayrıca bkz: Galaxy S5'te Çoklu Pencere özelliği nasıl kullanılır

Samsung Galaxy S5 üzerinde Mikrofon ve Bluetooth Sorunları Olası Nedenleri

Bluetooth ve mikrofon sorununun nedeni aşağıdaki faktörler olabilir:

 • Cihaz yazılımı güncellenmedi
 • Cihaz Bluetooth kulaklığı ile eşlenmedi
 • Bluetooth cihazınızda kapalı
 • Bluetooth adınızın -] ['@ gibi özel karakterler içermediğinden emin olun.
 • Bluetooth cihazı, Galaxy S5'inizin kapsama alanı dışında.

Ayrıca, ilk defa problem yaşarsanız çağrıları alırken sessiz tuşa yanlışlıkla basılmadığını kontrol edin.

Bunlar Samsung Galaxy S5 üzerinde Mikrofon ve Bluetooth Sorunları için olası nedenler, bu yüzden her yönü kontrol edin ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Değilse, aşağıda belirtilen düzeltmeleri uygulayın.

Samsung Galaxy S5 üzerinde Mikrofon ve Bluetooth Sorunları için olası düzeltmeler

Adım 1: Yumuşak bir sıfırlama gerçekleştirin – Bu sorunu Galaxy S5'inizle karşı karşıya getirdiğinizde, yumuşak bir sıfırlama gerçekleştirin. Bunu yapmak için, telefon açıkken pili telefondan çıkarın. 25-30 saniye bekleyin ve sonra pili tekrar takın. Şimdi telefonunuzu açın.

Adım 2: Cihazın yazılım sürümünü kontrol edin ve en son yazılımın kurulu olduğundan emin olun. Aksi halde, cihaz yazılımını en son sürüme güncellemeniz gerekir. Bunu yapmak için cihazınızı bir Wi-Fi ağına bağlayın, Ayarlar> Cihaz hakkında> Yazılım Güncellemeleri'ne gidin ve Şimdi Güncelle'ye dokunun. Yükle'ye ve ardından Tamam'a dokunun. Cihazınız yeniden başlatılacak.

3. Adım: Önbelleği Temizle. Bluetooth uygulamasının önbellek verilerini temizleyerek sorun giderilebilir. Bunu yapmak için Ayarlar> Uygulama yöneticisine gidin, Bluetooth uygulamasına ve ardından Önbelleği temizle'ye dokunun.

4. Adım: Çoğu zaman, Bluetooth'unuza müdahale eden başka uygulamalar da vardır. Her şeyin düzgün çalışıp çalışmadığını görmek için telefonunuzu güvenli modda önyükleyin ve varsa üçüncü taraf bir uygulama soruna neden oluyor. Bu durumda, sorun çözülene kadar üçüncü taraf uygulamaları tek tek silebilir veya fabrika verilerine sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Cihazınızı güvenli modda başlatmak için:

 • Telefonunuzu kapatın
 • Ardından, ekranda Galaxy logosunu görene kadar Güç düğmesine basın, ardından güç düğmesini serbest bırakın ve Sesi kısma düğmesini basılı tutun
 • Samsung S5 cihazınız yeniden başlatma işlemine geçene kadar Ses kısma düğmesini basılı tutun
 • Ekranın sol alt köşesindeki Güvenli modunu gördüğünüzde, Sesi kısma düğmesini bırakın.

 

Adım 5: Birçok kullanıcının bu sorunları çözdüğü için önbellek bölümünü de silebilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı:

 • Telefonunuzu kapatın
 • Güç düğmesine, Ana sayfa düğmesine ve Ses açma düğmesine aynı anda birlikte basın ve basılı tutun
 • Android Sistem Kurtarma Ekranı görüntülendiğinde, tüm düğmeleri serbest bırakın
 • Sesi kısma düğmesini kullanarak, “Önbellek bölümünü temizle” seçeneğine gidin ve Güç düğmesiyle seçin.
 • Sistem önbelleği temizlendiğinde Sesi kısma düğmesini kullanın ve “Şimdi sistemi yeniden başlat” seçeneğine gidin, Güç düğmesiyle bu seçeneği seçin.