Samsung Galaxy S5 üzerinde stok rom flaş nasıl

Bu eğitim Samsung Galaxy S5 kullanıcıları içindir, bu nedenle diğer cihazların kullanıcıları flaş ROM'u için buradaki adımları takip etmemektedir.

Telefonlarını tutabilen ya da özel ROM'unu yükleyen, ancak şimdi ROM'a geri dönmek isteyen Galaxy S5 kullanıcıları, bu kılavuz bunu yapmalarına yardımcı olacak. Burada Samsung Galaxy S5 üzerinde ODIN yoluyla stok ROM flaş nasıl adım adım tartışacağız.

Ayrıca bkz. Samsung Galaxy S3 üzerindeki ODIN ile stok ROM'u nasıl yanıp söner

Telefonunuzun yanıp sönmesi, telefonunuzdaki tüm verileri silebilir, bu nedenle adımlara devam etmeden önce kişileri de içeren verileri yedeklediğinizden emin olun. Ayrıca aşağıdaki şeylerin de sizinle olduğundan emin olun:

  1. Galaxy S5'iniz
  2. Telefonunuzu PC'nize bağlamanız gereken USB veri kablosu.
  3. İşlem için gerekli olan bazı dosyaları indirmek için internet bağlantısı.
  4. Telefonun tam olarak şarj edildiğinden ve kapatıldığından emin olun.

Galaxy S5 üzerinde ODIN yoluyla stok ROM flaş adımları

> İlk adım, Samsung Kies'i bilgisayarınıza indirmek ve kurmaktır. Telefonunuz için varsayılan sürücüyü içerecektir. Samsung Kies indirmek için tıklayınız.

> Telefonunuzu kapatın, ardından Ana Sayfa düğmesine, Güç düğmesine ve Sesi Kısma düğmesine birlikte basın ve indirme moduna girmek için bunları tutun.

> Artık telefonunuzun USB veri kablosunu kullanarak PC'nize bağlı olması gerekiyor.

> Denetim Masası> Aygıt Yöneticisi> Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicilerine gidin, Galaxy S5 Samsung Mobile USB Kompozit Aygıtı olarak görünecektir. Bunu görmüyorsanız, sürücü doğru yüklenmemiş demektir. Böyle bir durumda, telefonunuzu bilgisayarınızdan çıkarmanız, Samsung Kies'i ve Samsung ile ilgili diğer yazılımları bilgisayarınızdan silmeniz ve sonra yeniden yüklemeniz gerekir. O zaman da işe yaramıyorsa, o zaman resmi olmayan Samsung USB Sürücüsünün indirilmesi ve kurulması ve tekrar kontrol edilmesi gerekmektedir.

Sürücülerin hiçbirini yüklemek için yöntemlerden hiçbiri işe yaramazsa, sürücüleri bulmak ve kurmak için Windows Update'i kullanmanız gerekir. Bunun için internete bağlı olmak zorunludur. İşte bunun için adımlar:

  • Samsung ile ilgili tüm yazılımları bilgisayarınızdan kaldırın.
  • Galaxy S5'inizi İndirme moduna girin.
  • Aygıt Yöneticisi'ne gidin, telefonu, diğer aygıtlar listesinde iki kategorize edilmemiş aygıt, CDC ACM Verileri ve CDC Özet Denetim Modeli olarak bulmalısınız.
  • CDC Özet Kontrol Modeli> Güncelleme Nehri Yazılımı> Güncellenmiş sürücü yazılımını ara seçeneğine sağ tıklamanız gerekir.
  • Windows daha sonra uygun sürücüyü aramaya başlayacak ve aynı şeyi yükleyecektir. Yükleme bittikten sonra, Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicileri altında bulunacak olan Samsung Mobil USB Kompozit Aygıtı göreceksiniz. Şimdi sıradaki adımlarla devam edebilirsiniz.

> Sürücü doğru bir şekilde kurulduğunda ve Galaxy S5'iniz İndirme modundayken, ODIN aracı ve Firmware paketi medya ateşlemesi ve Googledrive'ı indirmeniz gerekir.

> ODIN'in zip dosyasının şimdi çıkarılması ve bir klasöre yerleştirilmesi gerekiyor. Ayrıca Firmware paketinin başka bir klasöre ayıklanması ve eklenmesi gerekir. Firmware Paketini çıkardıktan sonra 3 ana dosya, MODEM, CSC ve PDA göreceksiniz.

> ODIN ayıklanan klasöre gidin ve ODIN'i çalıştırın. ODIN altında bir kutu kimliği göreceksiniz: COM. Bu kutu altında 0'ı görmelisiniz: ya da bunun gibi bir şey. # herhangi bir sayıdır ve kutunun boş olduğunu görürseniz yanlış bir şey var demektir ve ODIN telefonunuzu bulamıyor.

> Ne yaptığınızı anlamadıkça varsayılan seçimleri değiştirmeyin.

> PDA düğmesine bastıktan sonra, ayıklanan Firmware Paketinde PDA dosyasına göz atma seçeneği sunulur. O zaman Aç'a tıklamanız gerekir.

> Şimdi PHONE butonunun tıklanması ve Firmware Paketinde MODEM ile başlayan dosyaya göz atması ve ardından Open (Aç) üzerine tıklanması gerekmektedir.

> Aynı şekilde CSC düğmesinin tıklanması ve ayıklandıktan sonra Firmware Paketinde CSC ile başlayan dosyaya göz atılması gerekir. Aç'a tıklayın.

> Daha sonra, yanıp sönmeye başlamak için BAŞLAT düğmesine tıklanması ve bitirilmesi için biraz bekleyin.

> Tamamlandığında bir kez PASS gösterecektir.

> Telefon otomatik olarak yeniden başlatılacak, önyükleme yapmak uzun zaman alabilir ama endişelenecek bir şey olmayabilir. Şimdi tüm bağlantıyı kesin.