Samsung Galaxy S5'de E-posta Ayarlarını Düzenleyerek veya Yeniden Yapılandırarak E-posta Sorunlarını Düzeltme

E-posta sorunuyla karşı karşıya kalmak, Galaxy S5 kullanıcılarının çok sık karşılaştıkları yaygın sorunlardan biridir. Herhangi bir e-posta gönderip alamayacağınız veya e-posta sunucusuna bağlanamadığınız zamanlar gibi e-posta sorunları varsa, yapmanız gereken ilk şey e-posta sunucusu ayarlarını güncellemek ve ayrıca ayarların doğru olup olmadığını kontrol etmektir. ve bir ev bilgisayarında iyi çalışıyor. Bu ayarlar sadece servis sağlayıcı veya ISS tarafından kontrol edilebilir, böylece bu tür sorunlarla karşılaşırsanız ve İnternet'e bağlı olduğunuzdan emin olmak için onlarla iletişim kurmanız gerekir.

Ancak, karşılaştığınız e-posta sorununun Samsung Galaxy S5 üzerinde E-posta ayarlarını düzenleyerek veya yeniden düzenleyerek çözülebildiğini biliyorsanız, e-posta ayarlarını düzenlemek veya yeniden yapılandırmak için aşağıdaki adım adım işlemi takip edin.

Ayrıca bkz. Galaxy S5'in pil ömrünün uzatılması

Samsung Galaxy S5'te E-posta ayarlarını düzenleyerek veya yeniden yapılandırarak E-posta sorunlarını çözme adımları

Aşama 1

İlk önce Samsung Galaxy S5'in ana ekranından Apps simgesine gidin ve işlemle başlayın.

Adım 2

Sonraki e-postaya tıklayın ve sizi bir sonraki sayfaya götürecektir.

Aşama 3

Bir sonraki sayfada sağ üst köşede üç nokta seçeneği bulacaksınız. Bu menü simgesi. Menü simgesine tıklayın.

4. Adım

Menü simgesine tıkladığınızda, ekranda bir liste görünecektir. Ayarlar seçeneğini bulmak için aşağı kaydırın ve aldıktan sonra buna basın.

Adım 5

Ayarlar ekranında, Hesabı yönet seçeneğine tıklayın ve Samsung Galaxy S5'inize eklediğiniz tüm hesapları size gösterecektir. Buradaki hesapları veya sorunu oluşturan herhangi bir hesabı burada düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca bkz. Galaxy S5'de kablosuz şarj bildirim seslerini nasıl durdurabilirsiniz

6. Adım

Şimdi, Samsung Galaxy S5 üzerindeki e-posta ayarlarını düzenleyerek veya yeniden düzenleyerek e-posta sorunlarını düzeltmek için yeniden yapılandırmak veya düzenlemek istediğiniz hesabı tıklayın.

7. adım

Aşağı kaydırın ve sayfada 'Diğer ayarlar' seçeneğini arayın. Bunu aldıktan sonra, işleme devam etmek için seçeneğe tıklayın.

8. adım

'Diğer ayarlar' altında yapılandırmak için çeşitli seçenekleri görebileceksiniz. Giden sunucu, tüm seçenekler arasında en yaygın olanıdır. Bu yüzden almak için aşağı kaydırın ve giden ayarları seçeneğine tıklayın.

9. adım

Giden ayarlar ekranını tekrar tıklattığınızda ekrana bazı seçenekler gelecek ve bu ekrandan SMTV sunucusunu seçmeniz gerekiyor.

10. adım

Şimdi onu görüntüleyin ve gerekirse SMTP sunucu adını düzenleyin. Ancak doğru bilgileri girdiğinizden emin olun.

Adım 11

Değişim gerektiren bir sonraki alan port numarasıdır. Bu alanı almak için aşağı ilerleyin ve orada kayıtlı olan port numarasının doğru olup olmadığını görün. Port numarası, aşağıda bulacağınız güvenlik numarası ile belirlenir. Değiştirmeniz gerekirse, mevcut port numarasını silin ve bu alana doğru port numarasını koyun.

Adım 1/2

Giden ayarlar işlemiyle işiniz bittiğinde devam etmek için bir sonraki düğmeye tıklayın.

13. adım

Bir sonraki ekran hesap seçenek ekranıdır ve tekrar e-posta kontrol sıklığı gibi sorular sorulacak ve yeni bir posta geldiğinde herhangi bir bildirim istiyorsanız. Etkinleştirmek istediğiniz seçeneği işaretleyin ve tekrar tıklayın. Devam etmek için bir sonraki tuş.

14. adım

Bir sonraki sayfaya tekrar gideceksin. Bu kurulum e-posta ekranıdır. Hesabınızı ilk defa eklediğinizde hesabınızın bir adı zaten mevcut. Bu, giden postalarda göstermek istediğiniz addır. Arzu ederseniz, adı başka bir adla silerek ve değiştirerek adını değiştirin. Her şey bittiğinde 'Bitti' düğmesine tıklayın ve yaptığınız değişiklikler Samsung Galaxy S5'inize kaydedilecektir.

Samsung Galaxy S5 cep telefonundaki e-posta ayarlarını düzenleme veya yeniden yapılandırma işlemi, her hesap için neredeyse aynıdır, yalnızca küçük hesaplar, hesaplara bağlı olarak değişir. Örneğin, bu bir Gmail'i düzenleme işlemiyse, yahoo postasını veya görünümü veya Microsoft exchange'i vb. Düzenlemeye çalışırken biraz farklı olabilir.