Samsung Galaxy S5'de Uygulama Verilerini Yedekleme

Samsung Galaxy S5 önceden yüklenmiş birçok uygulama ile geliyor. Galaxy S5'inizde stok yazılımı tuttuğunuz sürece bunları kaldıramazsınız. Google Play Store'dan indirdiğiniz uygulamalar istediğiniz zaman kaldırılabilir ve bu uygulamalara üçüncü taraf uygulamaları denir.

Galaxy S5'inizde fabrika ayarlarına sıfırlama yaptığınızda, tüm üçüncü taraf uygulamaları telefonunuzdan silinir. Bu yüzden fabrika ayarlarına sıfırlama yapmadan önce, Samsung Galaxy S5 cihazındaki uygulama verilerini yedekleyebilirsiniz. Unutulmaması gereken bir şey, 'yedekleme uygulamaları', üçüncü taraf uygulamalarını değil uygulama verilerini yedeklemeyi ifade etmektir. Bu nedenle, tüm Uygulamalarınızı ve dosyalarınızı MicroSD kartınıza aktarmak en iyisidir. Uygulamaların verilerini yedekleme adımları aşağıdadır:

Samsung Galaxy S5'deki Yedekleme Uygulamaları Verileri

Samsung Galaxy S5'deki Yedekleme Uygulamaları Verileri

1. Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun.

2. Ayarlar'a dokunun.

3. Sayfayı aşağı kaydırın ve 'KULLANICI VE YEDEKLEME' bölümünü seçin.

4. Yedekle'ye dokunun ve sıfırlayın.

5. Google hesabınızın açık olduğundan emin olun ve ardından Hesabı yedekle'ye dokunun.

6. Verilerimi yedekle.

Bunlar, Samsung Galaxy S5'deki uygulama verilerini yedeklemenin adımları . Bu adımları takip ederek uygulamalarınızın verileri yedeklenir. Artık uygulama verilerini telefonunuza geri yüklemek istediğinizde Google hesabınıza giriş yapın.

Google hesabınızı senkronize ettiğinizde, uygulamalar otomatik olarak telefonunuza indirilir. Geri yükleme işlemi saatlerce birkaç dakika sürebilir. Yedeklediğiniz uygulamaların veri sayısına ve İnternet hızına bağlıdır. Uygulamalar birbiri ardına indirilecek. Uygulamaları geri yükleme adımları aşağıda verilmiştir:

Ayrıca bkz. – Samsung Galaxy S5 için Kişileri Nasıl Geri Yüklerim

1. Google veya Samsung hesabınıza giriş yapın.

2. Galaxy S5'inizin Ana ekranından Uygulamalar'a dokunun.

3. Ayarları vur.

4. Sayfayı 'YEDEKLEME VE SIFIRLA' olarak kaydırın.

5. Otomatik geri yüklemenin yanında bir onay kutusu bulacaksınız. Onu işaretleyin.

Bu kadar. İnternet bağlantısı sorunu yoksa geri yükleme işlemi sorunsuz olacaktır.