Samsung Galaxy S5'in Güvenliği Nasıl Geliştirilir

Samsung Galaxy S5 telefonun sadece fotoğraf çekmek, arama yapmak veya metin göndermek için değil, aynı zamanda diğer birçok önemli iş için de kullanılmasının çok kullanışlı özellikleri ve uygulamaları var. Pek çok insan Galaxy S5'i iş amaçlı kullanıyor, bu yüzden onların işi için önemli bir araç. Bu nedenle, telefonunuzun güvenliği bir zorunluluktur, böylece çalınması ya da yanlış ellere düşmesi durumunda, bu kadar endişelenmenize gerek yoktur.

Birçoğunuzun PIN kullanmasına rağmen, Samsung Galaxy S5'in Güvenliğini Geliştirmenin birçok yolu vardır, böylece telefonunuzun verileri güvende kalır.

Samsung Galaxy S5'in Güvenliğini Geliştirin

Ayrıca bkz. Galaxy S5'deki yavaş kamera problemi nasıl düzeltilir?

Samsung Galaxy S5'in Güvenliğini Artırma İpuçları

İpuçları 1: Yapmanız gereken ilk adım kendi Samsung hesabınızı oluşturmaktır. Samsung hesabı bazen hizmetiyle birlikte gelen kötü amaçlı yazılım nedeniyle can sıkıcı olabilir, ancak telefon verilerinizin güvenliğini düşünüyorsanız, bu sıkıntıyı görmezden geleceksin. Bir Samsung hesabınız varsa, telefon çalınırsa telefonun verilerini uzaktan silebilirsiniz. Sadece bu değil, aynı zamanda bu hesaba sahip olmak için de telefonunuzu arayabilir ve bulabilirsin.

İpuçları 2: Samsung Galaxy S5'in güvenliğini artırmak için yapmanız gereken ikinci şey şifreleme. Telefonunuzu şifrelemek bir saatten fazla sürebilir ancak bunu yapmak size çok yardımcı olacaktır. Şifreleme tamamlandıktan sonra, sadece verileri görebileceksiniz.

İpuçları 3: Telefonunuzun güvenliğini artırmanın bir başka yolu, telefonunuza her zaman erişebilmek için parmak izlerinizi kullanmaktır. Bu tarayıcı, PayPal hesabınızı kullanarak Galaxy S5'inizde işlem yapmak için kullanışlıdır. Dolayısıyla bu parmak izi tarayıcısını telefonunuzda ayarlamak gerekir. Ayrıca, parmak izi tarayıcının bazı sorunlara yol açması durumunda, telefonunuzda Şifre kodu gibi bir güvenlik katmanı ekleyin.