Samsung Galaxy S6 Daha Hızlı Pil Drenaj Sorunu Nasıl Onarılır

Samsung, en son amiral gemisi Galaxy S6 ve S6 Edge'de tek bir tasarım getirdi. Bu, çıkarılmayacak pil ile Samsung'un ilk akıllı telefonu. Galaxy S6 modelinin bataryası 2550 mAh'tır, ancak Quad HD ekran, üst çentik özellikleri ve sekizli exynos 7 işlemci, iyi bir pil gücü gerektirir. Yani Galaxy S6 Edge ve Galaxy S6 daha hızlı pil tahliye sorunu şaşırtıcı değil. Ancak, burada Galaxy S6 daha hızlı pil boşaltma sorunu çözebilir hangi bazı ipuçları vardır ve pil değiştirme imkansızlığı ortadan kaldırır. Galaxy S6'daki yavaş şarj sorununu düzeltmenin yollarını burada da okuyabilirsiniz.

Ayrıca bkz. Galaxy S6 ve S6 Edge Ana ekran rehberi

Galaxy S6 pil drenaj sorunu gidermek için ipuçları

Yedekli çalışan uygulamaları kapatın

Galaxy S6 veya S6 Edge'inizde bulunan pek çok uygulama, bunları kullanmasanız bile arka planda çalışmaya devam ediyor. Yapmanız gereken ilk şey, bu uygulamaları bulduktan sonra kapatmak. İletişimden sonra (wifi, radyo, GPS) üçüncü parti uygulamaları pilin boşalmasının ana sebebidir. Bu yüzden Galaxy S6 veya S6 Edge'inizin Ayarlarına gidin ve ardından pilin algılanması, ardından tüm uygulamaların daha fazla pil ömrü tükettiğini görün.

Bazı belirli uygulamaların suçlu olduğunu görürseniz, ya onları kaldırın veya zorlayın. Önemli uygulamalar için sonuçları görmek için yeniden yükleyebilirsiniz.

Kullanımda değilken iletişimleri kapatın

Kullanmıyorken Bluetooth servisini, Wifi, GPS, hücresel veri ve NFC'yi kapatmayı unutmayın. Bu servisler aküyü daha hızlı boşaltır, aynı zamanda sürekli olarak güncelleyerek telefonunuzun performansını düşürür. Ayarlar'a giderek bunları kapatın ve sadece bu servisleri kullanmanız gerektiğinde açın.

Cihazınızı yeniden başlat

Diğer çözümlere geçmeden önce pil boşaltma, performans, aşırı ısınma veya kamera sorunu gibi herhangi bir sorun olduğunda telefonunuzu yeniden başlatmanız önerilir. Telefonunuzu yeniden başlatmak için açma / kapama tuşunu basılı tutun, sorunu geçici olarak çözebilir.

Konum hizmetlerini devre dışı bırak

Haritalar veya benzeri uygulamalar kullanmıyorsanız, konum hizmetlerini kullanmaya gerek yoktur. Bu tür uygulamaları kullanmanız gerektiğinde, oldukça kolay olan hizmetleri etkinleştirebilirsiniz. Pil ömrünü uzatmak için servisi kapatın. Ayarlar'a giden konum servislerini devre dışı bırak.

Kullanılmayan uygulamaları kaldırın

Bu Galaxy S6 pil boşaltma sorunu için en iyi çözümlerden biridir. Pil ömrünü iyileştirmenin yanı sıra, bu işlem telefonunuzun performansını da artırır. Alanı boşaltmak ve telefonunuzu hızlandırmak için kullanılmayan uygulamaları kaldırın. Büyük alan alan büyük oyunları silmeye çalışın, Temple Run oyunun içine kaydedilmiş oyunların çoğunda bilgi için endişelenmeyin, bu yüzden tekrar oynamak istiyorsanız sıfırdan başlamanıza gerek yoktur.

Pil şarj döngüsü

Telefonunuzun ayda en az bir kez şarj döngüsünden geçmesine izin vermek önemlidir. Bu, bataryayı% 100 şarj etmek ve düşük batarya nedeniyle telefonu kapatana kadar kullanmak anlamına gelir. Pil bakımı için ve pil kullanım verilerini tam olarak almak için iyidir.

Bildirimleri devre dışı bırak

Her uygulama için bildirim almak sadece rahatsız edici değil aynı zamanda pil ve işlem hızını da tüketir. Dolayısıyla, bildirimlere ihtiyacınız olmayan uygulamalar, bu özelliği onlar için kapatır.

Güç tasarrufu ve Ultra tasarruf modlarını kullanın

Ayarlar> Sistem> Pil bölümüne gidin ve iki adet pil tasarrufu modu – Ultra Güç tasarrufu modu ve Güç tasarrufu modu bulacaksınız. Güç tasarrufu modu, parlaklığı azaltır, CPU performansını sınırlar ve pil ömrünü iyileştirmek için diğer küçük şeylerle ilgilenir. Telefonu zamanında ve titreşim gibi süslü şeyler olmadan kullanmanıza izin verir.

Her pil damlası çok önemli olduğunda, ultra güç tasarrufu modunu kritik zamanda etkinleştirebilirsiniz. Kullanabileceğiniz uygulamaların sayısını sınırlar ve cihazınıza bir gri tonlama temasını etkinleştirir.

Pil tasarrufu yapmanız gerektiğinde bu modları kullanın ve ev dışındasınız.

Fabrika ayarlarına sıfırla

Galaxy S6 veya S6 Edge pil boşaltma sorununu çözmek için yukarıdaki tüm adımları denediyseniz ancak bunların hiçbiri sizin için işe yaramadıysa, telefonu satın aldığınız sırada olduğu gibi tekrar sahneyi geri getirmek için fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yapmanın zamanı geldi. . Bunun için:

Ayarlar> Kişisel> Yedekle ve Sıfırla'ya gidin. Bu işlem telefondaki tüm verileri siler, böylece önemli verileri yedekleyebilirsiniz.

Fabrika ayarlarına sıfırlama da işe yaramazsa, bir batarya paketi satın almanız gerekir.

Daha fazla yardım için bakın