Samsung Galaxy S6: Geliştirici modunu nasıl etkinleştirirsiniz?

Samsung Galaxy S6, en üst düzey cihazın başında geliyor ve diğer birçok akıllı telefon gibi, cihazınızı bireysel ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde özelleştirebileceğiniz birkaç yol var. Buna göre, bunların hepsi hemen belli değil – ve çoğu yalnızca Geliştirici modunu etkinleştirdiğinizde kullanılabilir. İşte size Galaxy S6'nızda Geliştirici modunu nasıl etkinleştirebileceğiniz konusunda kolay bir kılavuz.

  • Samsung Galaxy S6 incelemesi: harika tasarım, mükemmel cihaz
  • Galaxy S6 ipuçları ve püf noktaları: nihai rehber

İlk olarak, bir feragatname …

Geliştirici moduna, bunun etkinleştirilmesi, yalnızca sistem ayarlarını değiştirmenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda cihazınızın kararlılığını da etkileyebileceği için iyi bir neden olarak adlandırılır. En kötü senaryoda, ayarları değiştirmek Galaxy S6'nın çökmesine neden olabilir. Geliştirici modunu etkinleştirmeden önce, yalnızca güvenliğiniz için akıllı telefonunuzdaki tüm verileri yedekleyin.

Opinion by Angela PalmerBacking up data before changing any settings on your smartphone is always a good idea.What do you think?5050155 participants

Neden Geliştirici modunu etkinleştirmeliyim?

Bunun ışığında, merak ediyor olabilirsiniz: neden Galaxy S6'mda Geliştirici modunu etkinleştirmeliyim? Hâlâ isteyebileceğinizden birkaç nedeni vardır. Geliştirici ayarlarını yaparak, telefonunuz şarj edilirken ekranın hiçbir zaman kilitlenmemesi için sahip olabilirsiniz. OEM kilidini açma işlemini etkinleştirebilir, işlemci istatistiklerini elde edebilir, USB hata ayıklamayı etkinleştirebilir ve diğer yararlı işlevleri kullanabilirsiniz.

Bunun temel yararı, Geliştirici modunun, bazı sistem kaynaklarını yeniden dağıtma özgürlüğünü verecek olmasıdır; bu şekilde, arka planda çalışan uygulama sayısını sınırlayabilirsiniz. Bu şekilde akıllı telefonunuzdan daha hızlı performans ve daha fazla kararlılık elde edersiniz.

Personalize your Samsung Galaxy S6.  / © ANDROIDPIT

Geliştirici modunu etkinleştirme

Ne yazık ki, küçük kalbin her istediğinde Geliştirici modunu açıp kapatmanıza izin veren hiçbir uygulama veya özel ayar yok. Bunun yerine, bu işlevi etkinleştirmek için ayarlar yoluyla yolunuzu bulmanız gerekir.

1. Ayarlar'a gidin .

2. Aşağı doğru kaydırarak Cihaz hakkında seçeneğini seçin.

3. Yazılım bilgisi üzerine dokunun .

4. Telefonunuz Geliştirici modunun açık olduğunu söyleyene kadar Yapı numarası alanına dokunmaya devam edin.

5. Ayarlar bölümüne dönün ve menüde Geliştirici seçenekleri görürsünüz.

6. Geliştirici seçenekleri üzerine dokunun ve ardından anahtarı "Açık" olarak taşıyın.

Bu seçeneği etkinleştirdikten sonra – Tebrikler! Sen yaptın!

Enabling Developer mode can improve your phone’s performance. / © ANDROIDPIT

Tıpkı son bir feragatname gibi (yani, neden birkaç tane alabileceğinizden bir tane var!), Cihazınızı yeni bir Android sürümüyle güncellediğinizde veya fabrika ayarlarına sıfırlama yaptığınızda, Geliştirici modunun devre dışı kalabileceğini görebilirsiniz. Bu seçeneği telefonunuzda kullanmaya devam etmek istiyorsanız, yeniden etkinleştirmeniz gerekir. Bunun çok uzun sürmediğini ve eğer Galaxy S6'nızdan daha fazla yararlanmanıza yardımcı olursa, buna değecek biri olmalı dedi.

Samsung Galaxy S6'nuzda Geliştirici modunu etkinleştirmeyi düşünüyorsunuz? Cihazınıza hangi yeni özellikleri getireceğini umuyor musunuz? Aşağıdaki yorumları bize bildirin.

Samsung Galaxy S6 nereden alınır

Best price

New Samsung Galaxy S6 SM-G920A 32GB Sealed in Box Smartphone Black

£173.99

£173.99 total

Check Offer

New AT&T Samsung Galaxy S6 SM-G920A 32GB Unlocked Smartphone White

£173.99

£173.99 total

Check Offer

Samsung Galaxy S6 SM-G920V Verizon 32GB Unlocked 16MP 4G LTE Smartphone UK

£212.99

£212.99 total

Check Offer

Unlocked 5.1“ Samsung Galaxy S6 G920F 4G LTE 32GB 16MP 3GB RAM Europe Smartphone

£216.00

£216.00 total

Check Offer

Samsung Galaxy S6 Smartphone Unlocked (Certified Refurbished)

£238.10

£238.10 total

Check Offer

Compare prices