Samsung Galaxy S6 Hızlı Bağlantı Nasıl Kullanılır

Samsung Galaxy S6 hızlı bağlantı, Bluetooth veya WiFi Direct ayarlarından geçme zorunluluğu olmadan yakındaki cihazlara hızlı bağlantıyı kolaylaştıran bir özelliktir. Samsung Galaxy S6 Hızlı Bağlantı, Bluetooth veya WiFi üzerinden hızlıca yakındaki cihazları arayabilir ve bağlanabilirsiniz. Ayrıca Samsung Galaxy S6'nizin ekranını yakındaki bir TV veya projektör ile paylaşabileceğiniz miracast ile hızlı screencasting seçeneği sunar.

Aslında Samsung Galaxy S6 Quick Connect Samsung telefonlarında yeni bir özellik değil. Samsung Galaxy S5 veya Samsung Galaxy Note 4 telefonlarından herhangi birini kullandıysanız, o zaman Hızlı Bağlantı seçeneğini zaten görmüş olabilirsiniz. Galaxy S6 Apps ekranını daha iyi kullanmak için burayı ziyaret edin.

Ayrıca bkz. Galaxy S6'da depolamayı artırmanın yolları

Samsung Galaxy S6 Quick Connect, Galaxy S6 cep telefonlarında, maalesef pek fazla kullanıcının bilmediği çok güçlü bir özellik. Bluetooth veya WiFi üzerinden yakındaki cihazlara kolayca bağlanmanıza izin vermenin yanı sıra Samsung galaxy S6 Hızlı bağlantı özelliği de telefonunuzu yakındaki bir TV veya Miracast destekleyen başka bir cihazla paylaşmanızı sağlar. Ayrıca, birçok yeni android kullanıcısı, Bluetooth veya WiFi Direct aracılığıyla iki cihazı birbirine bağlarken sorunlarla karşılaşabilir. Samsung Galaxy S6 Quick Connect, onlar için çalışmayı kolaylaştırıyor. Galaxy S6'nızda wifi sorunu yaşıyorsanız, buradaki çözüme bakın.

Samsung Galaxy S6 Quick Connect'i kullanma adımları

Adım 1: Samsung Galaxy S6 Hızlı Bağlantısına Ulaşmak

> Samsung Galaxy S6 Quick Connect'e erişmek için bildirim panelini aşağı kaydırmanız ve ardından Hızlı Bağlantı'ya dokunmanız gerekir.

> Hızlı Bağlantı'yı ilk kez kullanıyorsanız, bir görünürlük seçeneği seçmeniz ve Hızlı Bağlantıyı Aç seçeneğine dokunmanız gerekir.

> Cihaz görünürlüğünde iki seçenek göreceksiniz, çünkü güvenlik nedenlerinden dolayı görünürlüğü 'Sadece Quick Connect açıldığında' görünür olarak seçmelisiniz.

> Bu görünürlük ayarını daha sonra ayarlara girerek (sağ üstte görünür) değiştirebilirsiniz. Ayrıca, Samsung Galaxy S6'nızın gizliliğini seçerek, yalnızca kişi listenizdeki kişilerin görebilmesini sağlayabilirsiniz.

2. Adım: Yakındaki cihazları arayın ve bağlanın

> Samsung Galaxy S6 Quick Connect'i açtığınızda, Bluetooth ve WiFi özellikleri otomatik olarak açılacak ve Samsung Galaxy S6 cihazınız yakındaki cihazları aramaya başlayacaktır.

> Diğer cihazlar için, eğer varsa Hızlı Bağlantıyı açabilir veya WiFi doğrudan veya Bluetooth'u manuel olarak etkinleştirebilirsiniz. Diğer cihazda da Quick Connect kullanıyorsanız, cihazdaki ekranın açık olduğundan ve sönmediğinden emin olun. Bluetooth'u manuel olarak etkinleştiriyorsanız, cihazın görünürlüğünün açık olduğundan emin olun.

> Yakındaki Samsung Galaxy S6 cihazlarınız veya cihazlarınız size gösterilecektir. Şimdi bağlanmak istediğiniz cihazı listede görebilirsiniz ve cihaz adına dokunarak bağlanabilirsiniz. Cihaz ismine dokunduktan sonra cihaz için mevcut tüm olası işlemlerin bir listesi görüntülenecektir.

 

Adım 3: Samsung Galaxy S6 Quick Connect ile içerik paylaşma

> Bulunan cihaza dokunduktan sonra, o cihazla gerçekleştirebileceğiniz kullanılabilir işlemleri göreceksiniz. Kullanılabilir işlemler Bağlanmaya çalıştığınız aygıtın türüne bağlı olarak Paylaşım İçeriği veya Paylaşılan WiFi Profili olabilir.

> İçeriği paylaşmak için sadece İçeriği Paylaş seçeneğine dokunun.

> Ardından, bulunan cihazla paylaşılabilecek çeşitli içerik türlerini göreceksiniz. Sadece içerik türüne dokunun ve Samsung Galaxy S6 Quick Connect ile paylaşmak istediğiniz içeriği seçin.

> Bundan sonra, Samsung Galaxy S6 Quick Connect ile paylaşmak istediğiniz içeriği seçmeniz gerekir. Diğer cihazdan payını KABUL ET veya REDDEDİLMESİ istenecektir. Seçilen cihaz sahibi ACCEPT'e dokunduktan sonra, Samsung Galaxy S6'daki içerik seçilen cihazla paylaşılacaktır.

Daha fazla yardım için bakın