Samsung Galaxy S6 Pil Ömrü Sorun Nasıl Onarılır

Samsung Galaxy S6, Mart ayında piyasaya sürüldü ve yeni Touchwiz UI, 16MP optik görüntü sabitleme kamerası, yeni tasarım dili, vb. Gibi yüksek uç özelliklerle donatıldı. Ayrıca dört HD ekran, exynos 7-octa çekirdek işlemci ve harici -2550 mAH'lik değiştirilebilir akü daha güçlü hale getirmiştir. Sigara sökülemeyen batarya, Galaxy S tasarımında yeni bir tanıtımdır. Ancak hala pil ömrü tüm Smartphone'da yaygın bir sorundur ve Galaxy S6 kullanıcıları da bu sorunu birkaç ay sonra yaşayabilir. İşte Samsung Galaxy S6 pil ömrü sorunu düzeltmek için bazı ipuçları burada.

Galaxy S6'daki yavaş şarj sorununu çözmenin yollarını öğrenmek için buraya tıklayın.

Ayrıca okuyun – Galaxy S6 sorunları ve çözümleri

Samsung Galaxy S6 pil ömrü sorununu düzeltmenin yolları

Telefonun yalnızca soruna neden olabilecek bazı uygulamalar ve programlar olabileceği için, yalnızca işletim sisteminin ve pilin batarya sorununa katkıda bulunması gerekmez. Sorunu çözmenin tüm olası yolları burada belirtilmiştir.

Daha fazla pil drenajına neden olan uygulamaları bulun:

Galaxy S6 pil ömrü sorunuyla karşılaştığınızda, ilk olarak en çok pilin hangi uygulamada olduğuyla ilgili ayrıntıları anlamanız gerekir. Üçüncü parti uygulamaları ve stokları herhangi bir Akıllı Telefonda daha fazla pil tüketir. Bazen uygulama bu uygulama değil, uygulamada sorun ve uygulama büyük miktarda pil tüketmek için app neden olur. Bu yüzden Samsung Galaxy S6'nızdaki ayarlar ve pil bölümüne gidip hangi uygulamanın ne kadar pil kullandığını öğrenin. Suçlu uygulamayı bulun ve yeniden yükleyin. Hala sorun varsa, uygulamayı kaldırın ve pil ömründe herhangi bir iyi etki olup olmadığını görün.

Cihazı güvenli modda önyükleme yapın:

Cihazı güvenli modda önyükleme yapmak, olağandışı pilleri tüketen suçlu uygulamayı bulmak için kullanışlıdır. Bu adım, suçlu uygulamasını öğrenemediğinizde yardımcı olur. Güvenli modda önyükleme, tüm üçüncü taraf uygulamalarını devre dışı bırakır ve sorunu oluşturan uygulamayı ayırmanıza yardımcı olur. İşte güvenli modda önyükleme yolu:

> Önce cihazı kapatın ve sonra güç düğmesine ve ses kısma düğmesine sonuna kadar basın.

> Şimdi güç düğmesini bırakın ama ses tuşunu bırakın.

> Ekranın sol alt köşesinde bir güvenli mod metni görünecektir.

Cihazı yeniden başlat:

Telefonu yeniden başlatmak bazen sorunu çözebilir. Samsung Galaxy S6'nızın aşırı ısındığını fark ederseniz, sadece kapatın ve tekrar açın. Sorun o zaman çözülebilir.

Kullanılmayan hizmetleri devre dışı bırak:

Herhangi bir üçüncü taraf uygulaması Galaxy S6 pil ömrü sorununa neden olmazsa ve yeniden başlatma sorunu çözemiyorsa, bu adımı deneyin. Kullanmıyorken Bluetooth bağlantısı, Wi-Fi bağlantısı, NFC ve GPS gibi hizmetleri kapatın.

Ayrıca, telefonunuzun zayıf bir sinyal alanında olduğu zaman, yeterli pil boşalmasına neden olan bir sinyal bulmaya çalıştığını unutmayın. Bu nedenle, kötü 4G veya LTE sinyali olan alanlarda uçak modunu açın.

Galaxy S6'nın yazılım özelliklerini açın:

Samsung Galaxy S6, iki yazılım özelliği güç tasarrufu modu ve ultra güç tasarrufu modu ile geliyor. Her ikisi de açıkken pil ömründen tasarruf edebilir. Güç tasarrufu modu titreşimi kapatır, ekran parlaklığını azaltır, dokunmatik ekran ışığını sınırlar ve pil performansını azaltmak için CPU performansını sınırlar. Ultra güç tasarrufu modu, daha az piliniz olduğunda kullanışlıdır. Kullanılabilir uygulamaları sınırlandırarak temayı gri tonlamaya dönüştürür. Ayarlar'a gidip sistemi kaydırarak ve ardından pili açarak açabilirsiniz.

Siyah duvar kağıdı kullan:

Siyah duvar kağıdı büyük pil tasarrufu sağlayabilir. Kullanılamıyor olsa da, indirebilir ve ayarlar> kişisel> duvar kağıdı> galeriye giderek duvar kağıdı olarak ayarlayabilirsiniz.

Başlatıcıyı değiştirin:

Touwiz UI ve lansmanı Galaxy S6'da çok geliştirildi ancak bunun iyi bir etkisi olup olmadığını görmek için değiştirebilirsiniz. Nova Launcher android iyi bir seçimdir.

Fabrika ayarları:

Hiçbir şey çalışmadığında bu son seçenek. Bu adım, telefonunuzdaki tüm verileri kaldırır. Bu nedenle, önce bir yedek alın ve bu adımı gerçekleştirin.

Ayarlar> kişisel> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> cihazı sıfırla'ya gidin.

Galaxy S6 pil ömrü sorunu sizin için hala mevcutsa, o zaman bir pil paketi satın almanız gerekir.