Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Ekran Görüntüsü Nasıl Gidilir?

Ekran görüntüsü, çoğumuz tarafından içerik paylaşmanın yararlı yollarından biri olduğu için çoğumuz tarafından gereklidir. Ekran görüntüsü ekranı kaydeder ve daha sonra birçok amaç için kullanabiliriz. Eğer android Smartphone veya Samsung Smartphone'un ileri düzey bir kullanıcısıysanız, ekran görüntüsü android süreci size tanıdık gelebilir. Ancak, Smartphone'da yeni olan ve yeni bir Samsung Galaxy S6 veya S6 Edge satın alanların, Samsung Galaxy S6'da ekran görüntüsünün nasıl yapılacağı konusunda bir soruları olabilir. Burada bir ekran görüntüsünü nasıl detaylandıracağımızı açıklayacağız.

Android üzerinde ekran görüntüsü çok basit ve kolay bir süreçtir ve bunu öğrendikten sonra gerçekten eğlenceli bulacaksınız. Android'de ekran görüntüsü, o sırada İnternet bağlantısına sahip olmayan arkadaşınızla ilginç bir web sitesi içeriği paylaşmak istediğinizde gibi birçok nedenden dolayı gereklidir. Ekran görüntüsü çok yardımcı oluyor. Arkadaşınızın içeriğin bir kerede keyfini çıkarmasına izin verecektir. İçeriği arkadaşınızla paylaşmak, ekran görüntüsünü paylaşmak yerine paylaş düğmesini tıklayarak da paylaşabilirsiniz, ancak bu durumda tarayıcıyı açmak için net bağlantıya sahip olmalıdır. Ayrıca, telefonunuz için bazı teknik yardıma ihtiyacınız olduğunda, bir ekran görüntüsü, teknik destek görevlilerinin sorunu ilk önce anlamaları ve gerekli adımları atmanız için size yol gösterecekleri konusunda yardımcı olur. Ancak, ekran görüntüsünün nasıl yapılacağı aşağıda açıklanmıştır.

Yeni Galaxy S6'nızı kökünü açmadan köklendirmek istiyorsanız, bağlantıyı tıklayın, her şey burada ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Ayrıca bkz. Galaxy S6 üzerinde çalışmayan dokunmatik ekran nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge'de ekran görüntüsü var:

Aynı yöntem seti, Galaxy S6 ve S6 Edge için de çalışır. Galaxy S6'da ekran görüntüsünü iki şekilde alabilirsiniz. Fiziksel düğme işlemi olan ilk yöntem çoğunlukla her android cihaz için aynıdır. Eğer android'de ekran görüntüsünü bilirseniz, ilk işlemi kolayca yapabilirsiniz. İkinci yöntem, bir palmiye swiping yöntemidir. Bu süreç sizin için bilinmeyebilir. Her iki süreç de burada ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.

Fiziksel düğme işlemi

Samsung galaxy S6 ve S6 Edge cihazlarının her ikisinde de ekranın ekran görüntüsüne sahip olmak için sadece Güç düğmesine ve Ana Ekran düğmesine basmanız yeterli. Bu süreç o kadar basit ki bir saniyede yapabilirsin. Yani şimdi android üzerinde ekran görüntüsü nasıl öğrendiniz. Bununla birlikte, her iki düğmeye de birlikte bastığınızdan emin olun. Onları birlikte basarsanız ve güç seçeneklerini alırsanız, güç düğmesine çok erken basmış olmanız gerekir. Benzer şekilde, ekranın ana ekrana yönlendirildiğini fark ederseniz, bunun nedeni daha önce Ana Ekran düğmesine bastığınız içindir. Telefonun sağ tarafındaki güç düğmesini alırken ana düğme ekranın hemen altında yer alır.

Bir ekran görüntüsü sesi, ekran görüntüsünü başarıyla aldığınızı ve işlemi onaylamak için bir animasyon yüzünün olacağını doğrular.

Görüntü kaynağı – analogindex.com

Palm tokatlamak süreci

İkinci yöntem, avucunuzu ekrandan sağa veya sola kaydırmanız gereken avuç içi kaydırma işlemi olarak bilinir. Palm tokatlama yöntemini kullanarak ekran görüntüsünü nasıl alacağınız ile ilgili tam ayrıntı.

İlk önce avuç içi ekranın üzerinde parmağınızın uzak kalacağı bir şekilde eğin. Şimdi ya avucuyu sağdan sola veya soldan sağa kaydırın. Yine, bir ekran sesi sesi işlemi onaylayacaktır. Bazılarınız için, bu palmiye kaydırma işlemi işe yaramayabilir, ancak kullanabilmek için önce bazı özelliklerin etkinleştirilmesi gerektiğinden endişelenmeyin.

Eğer gerekli özelliği aktif hale getirerek ekran görüntüsünü nasıl alacağınızı bilmek endişeniz varsa, işte burada:

> Ayarlar menüsüne gidin

> 'Hareket' seçeneğini ve sonraki 'Hareket ve hareketler' için sonraki aramayı bulmak için aşağı kaydırın

> 'Yakalamak için palm tokatlamak' seçeneğine dokunun

> Üzerine basarak geçiş yap.

Bu yüzden, Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge'de ekran görüntüsünü nasıl çekeceğiniz, tüm olası yollar burada tartışıldığı için size bir soru olmamalı. Şimdi, ekran görüntüsünü nasıl alacaksınız ve hangi yöntemi seçeceğiniz tam olarak size bağlıdır. Her iki süreç de kolay, hızlı ve aynı sonucu veriyor. Ekran görüntüsünü galeri uygulamasında, telefonun depolama biriminin ekran görüntüsünde ve bir bildirim olarak bulacaksınız.