Samsung Galaxy S7 Edge sorunları ve çözümleri

Samsung Galaxy S7 Edge, bugün hala kendine ait harika bir akıllı telefon. Dolayısıyla, düzgün çalışmadığında sinir bozucu. Kenarınız sizi yakınlaştırdıysa, en yaygın Samsung Galaxy S7 Edge sorunlarına ve çözümlerine ilişkin rehberimiz aklınızı ve akıllı telefonunuzu korumanıza yardımcı olmalıdır.

 • Samsung Galaxy S7 Edge nihai akıllı telefon neden?
 • Samsung Galaxy S7 vs Galaxy S7 Edge karşılaştırması

En düşük fiyat: Samsung Galaxy S7

Best price

£249.99

Check Offer

£289.99

Check Offer

Compare prices

Atlamak:

 • Ekran rasgele açılıyor
 • Kamera başarısız oldu
 • Kablosuz şarj gerçekten yavaş
 • Palm algılama çalışmıyor
 • Düğmeler işe yaramaz
 • Kablosuz veya Bluetooth çalışmıyor
 • Brifing her şeyi yavaşlatıyor
 • Pil çok hızlı tükeniyor
 • Ateş yanıyor

Ekran rastgele açılıyor

Elinizi salladığınızda ekranı uyandıran Kolay Ekran Açma'yı etkinleştirmiş olabilirsiniz. Ayarlar> Erişilebilirlik> Kişilik ve etkileşim bölümünden kontrol edebilirsiniz .

Kamera Başarısız Oldu

Samsung'unuzun aslında yanmadığını varsayarsak – Kamera Başarısız uyarısı, telefonlar gerçekten sıcak çalıştığı zaman açılır – sabit bir sıfırlama genellikle istenmeyen uyarıyı ortadan kaldırır. Bu işe yaramazsa, kamera uygulamasının veri önbelleğini temizlemeyi deneyin: Ayarlar> Uygulamalar> Uygulama Yöneticisi'ne gidin , Kamera'yı bulun, Durdur'u zorla ve ardından uygulama önbelleğini ve uygulama verilerini temizle.

 • Samsung Galaxy aygıtlarındaki 'kamera başarısız' hatasının çözümleri

The dreaded Camera Failed warning can occur if your phone is getting hot.  / © ANDROIDPIT

Kablosuz şarj gerçekten yavaş

Galaxy cihazınızı bir araya getirirse durumdan çıkarın: kablosuz şarj işlemini lekeli yapabilir. Bu sorunu çözmezse, Hızlı Kablosuz Şarj Etme özelliğinin gerçekten açıldığından emin olursunuz ( Ayarlar> Pil'te )   cihazınız şarj aletinde olduğunda ve tabii ki kullandığınız şarj yastığının hızlı kablosuz şarjı desteklediğinden emin olun.

Palm algılama çalışmıyor

Palm algılama ekranının yanlış girişleri kaydetmesini durdurması gerekiyor, ancak bazı durumlarda işe yaramıyor görünür: En ufak bir darbe veya Edge'i belirli bir şekilde tutmak bir dokunun kaydetme yetkisine sahip olabilir. Bu bir yazılım hatası gibi görünüyor ve Samsung, 2016'da bunu düzeltmek için bir güncelleme yayınladı, ancak yine de bu sorunun üstesinden geliyorsanız, en iyi çözüm Edge'inizi koruyucu bir duruma sokmaktır.

Bir ekran koruyucusu deneyebilirsiniz, ancak pek çok Edge kullanıcısı kavisli ekranın koruyucuların sopa yapmasını zorlaştırdığını bulmuşlardır.

The screen is supposed to ignore accidental bumps and taps, but it doesn’t always. / © AndroidPIT

Düğmeler çalışmıyor

Birçok kullanıcı donanım düğmeleriyle ilgili sorunları bildiriyor ancak düzeltme, çalışmayan donanım düğmelerini kullanarak düzeltmeyi içerdiğinden sorun bir yazılım gibi görünüyor.

Güç ve Ev düğmesini basılı tutarsanız, düğmelerinizin düzgün çalışmasını sağlayan bir sıfırlama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kablosuz çalışmıyor veya Bluetooth bozuldu

Bunlar her hangi bir telefonda sıkça karşılaşılan sorunlardır ve Wi-Fi durumunda kablosuz yönlendirici çoğunlukla bu kötü adamın parçasıdır. Yönlendiricimizi ve cihazımızı yeniden başlatmak, ev Wi-Fi sorunlarımızda% 99'luk bir düzelir; ancak, dışarıda ve çevresinde olduğunuzda bağlantı sorunları yaşıyorsanız, Wi-Fi şebekelerini unutup tekrar birleşmeye değer ve benzer şekilde, Bluetoothunuz bozulduysa , eşleştirilmiş cihazları kaldırmak ve yeniden eşleştirme de sorunları çözebilir.

This is the cause of most Wi-Fi problems. The router, not the robot. / © ANDROIDPIT

Brifing her şeyi yavaşlatıyor

Sizin için bir çeşit elektronik gazeteler yaratan Samsung Briefing uygulaması telefonunuzun performansı üzerinde aynı etkiye sahiptir, çünkü üzerine kocaman bir adam oturup sprint yeteneğinizi etkiliyor. Ekranın boş bir bölümüne uzun basın, Brifing'e doğru hızlıca kaydırın ve kapatın.

Briefing? Briefer battery life, more like. / © AndroidPIT

Pil çok hızlı tükeniyor

Pilin boşaltılmasına neden olan bir çok faktör vardır, burada sorun giderme için birkaç farklı yaklaşım vardır:

 • Çoğu zaman, ani, felaketli pil boşaltma suçlusu bir uygulamadır, bu nedenle tüm uygulamaları kapatmaya veya durumun iyileşip gelişmediğine bakmak için telefonunuzu yeniden başlatmayı düşünmelisiniz.
 • İhtiyaç duymadığınız tüm özellikleri kapatmak için Bildirimler gölgesini kullanın,
 • Uygulamaları veri bağlantınızı kullanarak durdurmak için ekran bağlantısını kesmeyi denemek istemediğinizde Ayarlar> Veri Kullanımı> Arka Plan Verileri'ni kullanın.
 • Pilde doğru okumalar aldığınızdan emin olmak için kalibrasyon yapmayı deneyin.
 • Pil ömründen tasarruf etme konusunda daha genel ipuçları için, kapsamlı rehberimize başvurun.

Use Battery Usage to see if a rogue app is eating your battery. / © AndroidPIT

Ateş! … Veya sadece çok ateşli.

Kelimenin tam anlamıyla değil, ancak Samsung sıcak çalışıyorsa, kontrol etmeniz gereken birkaç şey var.

 • Sorun Kenarlık şarj olurken ortaya çıkarsa, yerine kullanmak yerine bırakın ve Ayarlar> Pil'te Hızlı Kablo Şarjını devre dışı bırakmayı deneyin. Bu, şarj sürelerini artıracak, ancak Edge'in çok sıcak olmasını durdurursa, yapmaya değer bir fedakarlıktır.
 • Sahtekâr uygulamalar da kontrol etmeye değer. Ayarlar> Pil> Pil Kullanımı> Daha Fazla> Pil Kullanımını En İyileştir seçeneklerinde, uygulamaların arka planda çalışarak pil tüketilemediğinden emin olmak için Tüm Uygulamalar'ı seçebilirsiniz.
 • Isı, Edge'in kendisinden ziyade kablo ucundaysa, hatalı bir kabloya sahip olabilirsiniz: Bir süre kullanıldıktan ve istismar edildiğinde, gerçekten kaliteli şarj cihazlarının bile şaşırtıcı derecede sıcak olabileceğini fark ettik. Çoğu zaman şiddetli aşırı ısınmanın ve bazı durumlarda fiili yangınların sebebi olduğu için, eBay'den çok ucuz adsız şarj cihazları ve kablolarını kullanma tezgahına karşı direnmek.

Başkaları başarısız olursa, tam bir Fabrika Sıfırlaması, garanti çağırmadan önce son çare olacaktır.

Galaxy S7 Edge ile ilgili başka sorunlarla karşılaştın mı? Yorumları bize bildirin.

Samsung Galaxy S7 Edge nereden alınır

Best price

Samsung Galaxy S7 edge SM-G935F – 32GB – Black Onyx (Unlocked)

£260.00

Shipping from £7.32
£267.32 total

Check Offer

Samsung Galaxy S7 Edge Duos SM-G9350 32GB Dual SIM Unlocked GSM Smartphone – International Version (Gold)

£289.99

£289.99 total

Check Offer

SIM FREE NEW Samsung Galaxy S7 edge Dual SIM 32GB 4G LTE SM-G935FD Black Onyx

£338.00

£338.00 total

Check Offer

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE SM-G935- 32GB -Various Colours (UNLOCKED) BRAND NEW BOXED

£338.99

£338.99 total

Check Offer

SIM FREE NEW Samsung Galaxy S7 edge 4G LTE SM-G935F Silver Titanium 32GB

£339.00

£339.00 total

Check Offer

Compare prices