Samsung Galaxy S8 Aşırı Isınma Sorunları Nasıl Düzeltilir

Aşırı ısınma, çoğu cihazı etkileyen bir sorundur ve Samsung Galaxy S8 bu soruna bağışık değildir. Telefon bugüne kadarki en güçlü modellerden biri ve aşırı ısınabileceği anlaşılıyor. Samsung Galaxy S8’iniz ısınırsa panik yapmayın. Samsung Galaxy S8’deki aşırı ısınma, uzun süreli kullanımın bir sonucu olabilir. Telefonunuzu şarj olurken kullanmaktan kaçınmak gibi basit prensipleri uygulayarak bunu önleyebilirsiniz. Bu makale Samsung Galaxy S8’in aşırı ısınmasını nasıl gidereceğinize bakacak.

Ayrıca bkz: Samsung S8 yavaş şarjı nasıl düzeltilir?

Kılavuzu: Samsung Galaxy S8 aşırı ısınma sorunları nasıl düzeltilir?

Doğrudan ısıdan kaçının

Doğrudan ısıdan kaçınmak, Samsung S8’in aşırı ısınma sorunlarını giderebilir. Cihazınız çok uzun süre doğal veya yapay ışığa maruz kalırsa, çok sıcak olabilir. Bu, cihazınızı her kullandığınızda aklınızda bulundurmanız gereken basit bir çözümdür. Cihazınızı saklamak için serin bir yer bulun.

 

Şarj olurken telefonu kullanmayın.

Samsung S8 cep telefonunun harika bir telefon olduğunu biliyoruz, ancak özellikle şarj ederken telefona ara vermeye çalışın. Mobil cihazınıza bağımlıysanız, bu çok zor olabilir. Telefonunuzu şarj ederken, sevdiğiniz bir şeyi yapmayı deneyin. Sonunda bunu unutacaksın. Buna ek olarak, telefonunuzu aşırı şarj etmeyin. Bataryanın tamamen şarj olması yaklaşık 1 buçuk saat sürecektir.

 

Telefon kılıfını kaldır

Samsung Galaxy S8 cihazınızla aşırı ısınma yaşıyorsanız, telefon kılıfını çıkarın. Bu, telefonunuzu soğutmaya ve aşırı ısınmayı azaltmaya yardımcı olacak basit bir tanıdır.

 

Çalışan uygulamaları kapatın

Diğer bir çözüm de açık olan uygulamaları kapatmak. Açık uygulamaları kullanmıyorsanız, kapatın. Cihazınızı fazla çalıştırmamaya çalışın. Arka planda çalışan açık uygulamaları kapatmak için ayrıca bir yazılım sıfırlaması da yapabilirsiniz.

  Güç düğmesini basılı tutun (cihazın sağ kenarında bulunur). Yeniden Başlat’a dokunun. Onaylamak için tekrar Başlat’a dokunun. Cihaz yanıt vermiyorsa / donmuşsa, Güç düğmesini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihaz kapanana kadar basılı tutun.

 

Parlaklığı azalt

Aşırı ısınmayı azaltmak için Samsung S8’deki ekranı karartabilirsiniz. Parlaklığı azaltmak için lütfen aşağıdaki adımları izleyin.

  Bir Ana ekrandan, tüm uygulamaları görüntülemek için dokunun ve yukarı kaydırın Tüm ayarları görüntülemek için Git Ekran Seçimi Ekranın üstündeki kaydırıcı kontrolünü kullanarak Parlaklık seviyesini ayarlayın.

fix Samsung Galaxy S8 overheating

Pil ayarlarını optimize edin

Samsung S8 aşırı ısınma, batarya ayarlarını optimize ederek azaltılabilir. Bu, uygulamaların telefonun bataryasında sülüklenmesini önler. Aşırı ısınma, telefonunuz çok çalıştığında gerçekleşir.

  Ayarlar’a Git Batarya üzerine dokunun Batarya Kullanımı üzerine dokunun ve daha sonra Daha Fazla Batarya Kullanımı İçin Ara öğesine dokunun ve üzerine dokunun Telefonunuzdaki uygulamaların listesini alacaksınız Tüm Uygulamalar üzerine dokunun ve tüm uygulamalar için Açık olduğundan emin olun telefonunda

 

Güncelleme yazılımı

Samsung, kullanıcıların karşılaştığı Wi-Fi sorununun farkında. Bir yazılım güncellemesinin, kullanıcıların karşılaştığı sorunu ayıklayacağı ve çözeceği açıklandı. Bu Kore’de geçerli olacak. Sorun yaşarsanız, cihazınızı güncellemeyi deneyin.

  Ana ekranınızdan Ayarlar’a gidin ve Aşağı doğru kaydırın öğesine dokunun ve Telefon hakkında Yazılım güncellemesini arayın veya en üstte Sistem güncellemesi öğesini seçin. Üzerine dokunun. Cihazınız güncellenmeli

 

Hızlı kablo şarjını değiştirin

Hızlı kablo şarjı, cihazınızın verimli bir şekilde şarj olmasını sağlar. Bataryayı şarj ettiğinizde cihaz kapalı. Hızlı kablo şarjı çalışmıyor olabilir, böylece geçiş yapabilirsiniz ve sorunun çözülmesi gerekir.

  Ayarlara git Batarya ayarlarını arayın Bataryaya tıklayın Hızlı kablo şarjı için ara ve Kapat. Beş saniye bekleyin ve Açın.

 

Üçüncü taraf uygulamasını kaldır

Üçüncü taraf uygulamaların kaldırılması, Samsung S8’in aşırı ısınmasına neden olabilir. Bu sorundan önce yakın zamanda herhangi bir uygulamayı yüklediyseniz, uygulamayı kaldırın.

  Menüye gidin Ayarı Seçin Daha Fazlası üzerine dokunun Uygulama Yöneticisine tıklayın İndirilen bölümü seçin Sonra uygulamayı seçin ve kaldır düğmesine dokunun

 

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Önceki çözümler işe yaramazsa, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir. Bu senin son çare olmalı. Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra kaybolabileceklerinden önemli verileri yedeklediğinizden emin olun.

  Cihazınızı kapatın “Ses Kısma” ve “Güç” tuşlarını basılı tutun Kurtarma ekranını görene kadar düğmeleri basılı tutun. Ses düğmesini kullanarak, “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” düğmesine dokunun. Vurgulanan seçeneği seçmek için “Güç” düğmesine basın.

 

Sarma

Yukarıdaki çözümler Samsung S8’in aşırı ısınmasını azaltmaya yardımcı olmalı. Lütfen aşağıdaki yorumunuzu yazın ve size yardımcı olalım.