Samsung Galaxy S8 Audio Hataları Nasıl Düzeltilir

Galaxy S8 hiç şüphesiz Samsung tarafından üretilen en iyi telefon ama parmak izi sensörünün yeri gibi bazı kusurlarla birlikte geldi. Samsung, arka kameranın hemen yanındaki cihazın arkasındaki parmak izi sensörünü tahsis etti ve kullanıcılar forumda bu garip durumdan şikayet ettiler. Daha sonra, bir yazılım sorunu olan kırmızı renk tonu sorunu ve Samsung, yazılım güncellemesiyle bu sorunu çözdü. Ve şimdi kullanıcılar ses sorunu hakkında şikayet ediyorlar. Kullanıcılara göre, Samsung Galaxy S8 ses, video izlerken, video akışı yaparken, herhangi bir oyun oynarken veya müzik dinlerken kesiliyor. Burada, bu sorundan kurtulmanın yararlı yöntemlerinden bazılarını açıklayacağız, ancak kontrol etmeden önce, telefonu kapattıysanız ya da kulaklığı düzgün taktıysanız.

Çözüm yöntemlerini öğrenmek için okumaya devam edin.

Ayrıca Bakınız: Galaxy S8 nasıl düzeltilir?

Samsung Galaxy S8 için Potansiyel Düzeltmeler Sorunu Keser Sesler

1. Çözüm: Yeniden başlatmaya zorlayın

İlk çözüm Samsung Galaxy S8 cihazınızda kuvvetli bir yeniden başlatma yapmaktır. Samsung, bu cihazın içine çıkarılabilir olmayan bir batarya taktığından, güç yeniden başlatma işlemi farklı şekilde gerçekleştiriliyor. Yapmanız gereken, Güç ve Sesi kısma düğmesini yaklaşık 7-10 saniye boyunca basılı tutmak. Telefon titrer ve kapanır. Ardından, S8 ses sorunlarının çözülüp çözülmediğini görmek için cihazı normal olarak açın. Küçük bir firmware sorunu nedeniyle gerçekleşiyorsa, hızlı bir yeniden başlatma bu sorunu çözebilir, ancak başka nedenlerden dolayı gerçekleşiyorsa bir sonraki yönteme geçmeniz gerekir.

2. Çözüm: Parmakları kullanın

Bir sonraki numara, ayar uygulamasını açmanızı ve telefonda herhangi bir şeyi gerçekleştirmenizi gerektirmeyen, Galaxy S8’in hoparlörünün yaklaşık 2 inç yukarısına sıkıca bastırmanız gerekmeyen biraz garip. Bazılarının bu adımı gerçekleştirdikten sonra Galaxy S8 ses kesintisi sorununu çözdüğünü iddia ettiği gibi, bunun verimli bir yöntem olduğu kanıtlandı. Ancak, hoparlöre daha fazla zarar verebileceğinden fazla baskı yapmadığınızdan emin olun.

3. Çözüm: ‘USB ses yönlendirmesini engelle’ özelliğini açın.

Yukarıda belirtilen iki yöntem telefonunuzdaki ses sorununu çözmede yardımcı olmazsa, bu yöntemi izleyin. Burada ilk önce Galaxy S8’inizdeki geliştirici seçeneğini Ayarlar> Cihaz hakkında seçeneğine giderek etkinleştirin ve yapı numarasına yedi kez dokunun. Geliştirici seçeneği etkinleştirildiğinde, Geliştirici seçeneğine gidin ve Medya seçeneğini bulmak için aşağı kaydırın. Burada bir ‘USB ses yönlendirmesini engelle’ seçeneğini göreceksiniz. Düğmeyi açarak bu seçeneği açın. Bu yöntem birçokları için çalıştı. Böylece, ses sorununu çözmenizde yardımcı olacaksa bunu da deneyebilirsiniz.

4. Çözüm: Kulaklık jakını kontrol edin

Burada açıklanan diğer tüm yöntemleri denediyseniz ancak hala aynı durumdan kaldıysanız, kulaklık jakını kontrol etmeye gidin. Jakda biriken toz ses sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle, doğru şekilde kontrol edin ve tozu temizlemek için hava üfleyin.

5. Çözüm: Hoparlörü test edin

Konuşmacının kendisi iyi durumda değilse, diğer yöntemler burada size yardımcı olamaz. Bu nedenle, tüm yöntemleri denedikten sonra yorulduğunuzda ancak ses sorunu çözülmediğinde, cihazın hoparlörünün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Bu, satıcınızdan * # 0 * # çevirerek ve ekrandaki talimatları izleyerek kontrol edilebilir.

6. Çözüm: Güvenli modda önyükleme yapın

Konuşmacı tamamsa, cihazınızdaki bu ses sorununu üçüncü taraf bir uygulama oluşturabilir. Öyleyse, bunu bilmek için telefonu güvenli modda başlatın. Galaxy S8’inizin güvenli modda başlatılması:

    Önce cihazı kapatın Sonraki, ekranda Samsung logosu görünceye kadar birkaç saniye Güç düğmesine basın Güç açma tuşunu bırakın ve telefon yeniden başlatmayı tamamlayana ve ekranın sol alt köşesinde güvenli mod belirene kadar Sesi azaltma düğmesini basılı tutun .

Ses sorunu güvenli modda fark edilmezse, üçüncü taraf uygulaması ana suçludur. Sorun çözülene kadar üçüncü taraf uygulamaları birer birer kaldırın. Önerimiz, sorun oluşmadan hemen önce yüklediğiniz uygulamalarla başlamaktır.

7. Çözüm: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Fabrika ayarlarına sıfırlama, S8 ses sorunları da dahil olmak üzere her türlü sorunu çözebilecek son seçenektir. Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Tüm verileri sil seçeneğine gidin. Galaxy S8’inizi sıfırdan kurmanız için gereken her şeyi cihazdan silmek birkaç dakika alacağından birkaç saniye bekleyin.

Yani, bunlar Samsung Galaxy S8 ses sorunlarını çözmek için yöntemler. Onları deneyin, ancak hiçbir şey işe yaramazsa, yenisini almanız gerekir.

Ayrıca Bakınız: TouchWiz sorunlarını çözme Samsung Galaxy S8