Samsung Galaxy S8 cihazınızda Android 8.0 Oreo güncellemesinden sonra oluşan SIM kart hatası yok [Sorun Giderme Kılavuzu]

Telefonun şebeke işlevleri ve servislerinin çalışması için SIM kart gerekir. Ancak, SIM kart hatalarının meydana geldiği ve bu olduğunda ağ hizmetlerinin de kapalı veya kullanılamaması durumları vardır. Yazılım veya donanım sorunları nedeniyle SIM kart hataları oluşabilir. Aygıt düştükten veya ıslandıktan sonra hata oluşursa, büyük olasılıkla donanım hasarından kaynaklanır. Ve bu genellikle servis gerektirir. Hata aniden, damlama veya sıvıya maruz kalma gibi daha önceki durumlar olmadan gerçekleşirse, muhtemelen sadece bazı geçici çözümlerle düzeltilebilen rasgele bir aksaklık olur.

Aşağıda vurgulanan, basit bir çözümdür ve Samsung Galaxy S8 akıllı cep telefonunda ilgili bir sorunla başa çıkmak için cihazın bir SIM kart hatası göstermediği önerilen çözümlerdir. Cihazınızı bir servis merkezine götürmeden veya yeni bir SIM kart değiştirme talebinde bulunmadan önce, cihazınızı bu hatayı göstermesi için tetiklemiş olabilecek yazılım sorunlarını gidermeye çalışın.

Şimdi, başka bir şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce soruna çözüm önerdiğimiz için sorun giderme sayfamıza da göz attığınızdan emin olun. Oranlar, halihazırda sahip olduğunuz soruna zaten bir çözüm sunmuş olabileceğimiz, bu sayfada sizinkilerle benzer sorunları bulmaya çalışmamız ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmemizdir. Çalışmıyorlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunlarımıza ilişkin anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönderiye basın.

içindekiler

 • Samsung Galaxy S8'i SIM kart hatası olmadan nasıl düzeltebilirim?
  • İlk çözüm: Samsung Galaxy S8'inizi yeniden başlatın (yumuşak sıfırlama).
  • İkinci çözüm: Samsung Galaxy S8'inizdeki SIM kartı çıkarın ve yeniden takın.
  • Üçüncü çözüm: Samsung Galaxy S8'inizde önbellek bölümünü silin.
  • Dördüncü çözüm: Samsung Galaxy S8'inizdeki ağ ayarlarını sıfırlayın.
  • Beşinci çözüm: Samsung Galaxy S8'inizi fabrika varsayılanlarına sıfırlayın (ana sıfırlama).
   • Bizimle iletişime geçin
  • Güç seçenekleri görünene kadar Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun.
  • Tamam'a dokunun kapalı Güç seçin. Telefonunuz kapanıyor.
  • 30 saniye sonra, telefonunuz açılıncaya kadar Güç düğmesine tekrar basılı tutun.
  • Bu, telefonunuzun dahili belleğinde sakladığınız verileri etkilemez, dolayısıyla yeniden başlatmadan önce bunları yedeklemenize gerek yoktur.

   İkinci çözüm: Samsung Galaxy S8'inizdeki SIM kartı çıkarın ve yeniden takın.

   SIM kart çıkarıldığında veya gevşerken aynı hata oluşabilir. Bu durumda, SIM kart SIM kart tepsisi devresiyle güvenli bir temas kurmamış olabilir ve bu nedenle telefonunuz tarafından algılanmaz veya okunmaz. Neler olup bittiğini size bildirmek için cihazınız SIM kart hata mesajı veriyor. Bunu devre dışı bırakmak için, telefonunuzdaki SIM kartını kaldırıp aşağıdaki adımları uygulayarak tekrar deneyin:

   1. Cihazınızı tamamen kapatın.
   2. Tepsiyi gevşetmek için çıkarma pimini tabladaki küçük deliğe yerleştirin. Cihazın hasar görmesini önlemek için çıkarma piminin deliğe dik olduğundan emin olun.
   3. Hafif bir tıklama duyduğunuzda, tepsi dışarı çıkmalıdır. Tepsiyi yuvadan yavaşça dışarı çekin.
   4. SIM veya USIM kartını yuvadan çıkarın ve çizikler veya oyuklar gibi görünür hasarlar olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca iyi görünüyor, sizden önce aynı konumda SIM kart tepsisine geri yerleştirin. Yuvadaki SIM kart devresi ile temas kurmak için altın kontaklar aşağı bakmalıdır.
   5. Tepsiyi tekrar cihazınıza itin. Sıvıların cihazınıza nüfuz etmesini önlemek için tepsiyi tepsiye tam olarak yerleştirdiğinizden emin olun.

   Her şeyi tekrar yerine getirdikten sonra, telefonunuzu tekrar açın ve SIM kart hatasının kaybolup gitmediğini görün.

   Üçüncü çözüm: Samsung Galaxy S8'inizde önbellek bölümünü silin.

   Sistem klasörlerinde önbellek olarak saklanan geçici sistem dosyaları da bozuk olduklarında suçlu olabilir. Önbellek dosyaları benzer bilgilerin yeniden yüklenmesi açısından faydalı olsa da, sonuçta sorunlara neden olabilirler. Bu nedenle, mobil cihazlarda önbellek ve verilerin düzenli olarak temizlenmesi önerilir. Henüz yapmadıysanız, şimdi cihazınızda önbellek bölümünü silmeniz gerekir. İşte nasıl:

   1. Cihazı kapatın.
   2. Sesi Açma tuşunu ve Ana tuşunu basılı tutun , ardından Güç tuşunu basılı tutun .
   3. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesi yükleniyor' , yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterecektir, ardından Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce 'Komut Yok' ).
   4. “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın .
   5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
   6. “Evet” öğesini vurgulamak için Sesi kıs düğmesine basın ve onaylamak için Güç tuşuna basın.
   7. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, “Şimdi sistemi yeniden başlat” vurgulanır.
   8. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

   Cihazınızın önyüklemeyi bitirmesine izin verin ve ardından SIM kartının daha sonra gitmediğini görün. Hata hala görünüyorsa, bir sonraki olası çözümü deneyin.

   Dördüncü çözüm: Samsung Galaxy S8'inizdeki ağ ayarlarını sıfırlayın.

   Ağ ayarlarının sıfırlanması, yanlış ağ ayarlarında veya seçeneklerinde bir sorun varsa, hatayı düzeltmenin anahtarı olabilir. Bunu yapmak tüm ağ yapılandırmalarınızı ve tercihlerinizi temizler ve sonra varsayılan ağ değerlerini geri yükler. Süreçte Wi-Fi ağları ve Bluetooth bağlantıları da silinecektir. Devam etmek istiyorsan, işte işte:

   1. Uygulamalar menüsünden Ayarlar'a dokunun.
   2. Genel yönetim'e gidin ve dokunun .
   3. Sıfırla'ya dokunun ve öğesine dokunun.
   4. Ağ ayarlarını sıfırla seçeneğini belirleyin . Bunu yapmak mevcut ağ yapılandırmalarınızı siler ve varsayılan değerleri geri yükler.
   5. Devam etmek için Ağ Ayarları'na tekrar dokunun.
   6. Sonra ağ ayarları sıfırlamak onaylamak için Sıfırla düğmesine dokunun.

   Sıfırlamadan sonra telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılmalıdır. Yoksa, yeni değişiklikleri uygulamak ve sistemi ve dahili belleği yenilemek için manuel olarak yeniden başlatmanız gerekir. Yeniden başlatmanın ardından, Wi-Fi ağınızı kurun ve telefonunuzdaki diğer ağ işlevlerini ve servislerini tekrar kullanmak için etkinleştirin.

   Beşinci çözüm: Samsung Galaxy S8'inizi fabrika varsayılanlarına sıfırlayın (ana sıfırlama).

   Başka hiçbir şey çalışmıyorsa ve hala aynı hatayı telefonunuza alıyorsanız, ana sıfırlama işlemi son çare olarak değerlendirilebilir. Daha gelişmiş çözümler tarafından ele alınması gereken bazı karmaşık sistem sorunları olabilir ve tam bir sistem silinmesi nihai çözüm olabilir. Devam etmek isterseniz, tüm önemli verilerinizi süreçte silinecekleri için yedeklediğinizden emin olun. Yedeklemeniz bittiğinde, Galaxy S8 akıllı telefonunuzu Android Kurtarma modu aracılığıyla fabrika varsayılanlarına sıfırlamak için şu adımları izleyin:

   1. Telefonunuzu kapatmak için Güç düğmesine basın ve basılı tutun.
   2. Kapalıyken, birkaç saniye boyunca aynı anda Ses Seviyesi ve Güç düğmelerini basılı tutun.
   3. Samsung logosu görüntülendiğinde her iki düğmeyi de bırakın.
   4. Komut Yok ile Android Robot görüntüsü gösteriliyorsa, ekrana dokunun. Bunu yapmak Android Kurtarma ekranını başlatır.
   5. Verilen seçeneklerden “verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için telefonunuzdaki Sesi Kısma tuşuna birkaç kez basın.
   6. Daha sonra seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın.
   7. Evet'i vurgulamak / seçmek için Sesi Kısma tuşuna tekrar basın – tüm kullanıcı verilerini silin ve onaylamak için Güç düğmesine bir kez basın.
   8. Şimdi yeniden başlat sistemi seçeneği vurgulanacaktır. Bu noktada, telefonunuzu yeniden başlatmak için tetiklemek için Güç düğmesine basmanız yeterlidir.

   Alternatif olarak, cihazınızı doğru şekilde yanıt verdiği sürece ayarlar menüsünden sıfırlayabilirsiniz. Daha sık olmamakla birlikte, cihazınızdaki yazılımla ilgili sorunların ana sıfırlama işleminden sonra çözülmesi gerekir. Aksi takdirde, servis gerektirir.

   Servis sağlayıcınıza / operatörünüze başvurabilir ve Galaxy S8 akıllı telefonunuzda hala SIM kart hatası olmadığında başka önerilerde bulunabilirsiniz. Gerekirse, yeni bir SIM kart değiştirme talebinde bulunabilirsiniz veya SIM'inizi yeniden etkinleştirebilirsiniz. Sorunun bozuk bir donanımla ilişkilendirildiğinden şüpheleniyorsanız, cihazınızı bunun yerine bir Samsung servis merkezine götürebilirsiniz. SIM kart tepsisi veya sabitlenmesi gereken yuva gibi bazı bozuk bileşenler olabilir.

   Bizimle iletişime geçin

   Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.