Samsung Galaxy S8 çok ısındı ve açılmıyor

Bu yazı, telefonları hiçbir sebeple ısınmaya başlayan ve açılmayacak olan Samsung Galaxy S8 sahiplerine yöneliktir. Bu tür bir sorun her zaman olur ve bunun ürün yazılımı ile ilgili bir sorun olduğunu söyleyebiliriz, ancak bunun sıvı veya fiziksel hasar nedeniyle olmadığından emin olmalıyız.

Aşırı ısınma sıvı hasarının bir işareti olabilir. Ancak S8 toza ve suya dayanıklı olduğundan su hasarı söz konusu olduğunda en azından daha fazla korumaya sahiptir. Ancak olumsuz, telefonun iyi korunmuş olduğunu düşünerek şikayetçi olmanızdır. Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta, IP68 derecelendirmesinin aslında telefonunuzu “su geçirmez” yapmamasıdır, bu nedenle cihazınıza sıvı girme ve onu bertaraf etme şansı vardır. Bu, ilk bakmamız gereken şey olmalı, ancak devam etmeden önce, okuyucularımızdan birinden aldığımız sorun…

“Dün gece telefonumu her zamanki gibi taktım. Sadece iyi çalışıyordu; resimlerim ve video oğlum aldı ve bu sabah telefonum sıcaktı ve hiç açma değil. Kapağı çıkarmayı denedim ve soğudu ama hala açılmıyor. Lütfen yardım et. Samsung Galaxy S8’im var. ”

Bu sorun giderme kılavuzu bu sorunu temel alacaktır, ancak farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, bu telefonla ilgili birçok sorunu ele aldığımız için Galaxy S8 sorun giderme sayfamıza bıraktığınızdan emin olun. Bizden daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder’i tıklayın.

Çok ısınmış ve açılmayacak Galaxy S8 ile ilgili sorun giderme

Sorun giderme adımlarımıza geçmeden önce, sadece güvenliğin ilk önceliğimiz olduğunu ve bunun telefon ve sahibi için geçerli olduğunu söylemek istiyorum. Burada telefona zarar verebilecek veya sahibinin refahını tehlikeye atabilecek herhangi bir prosedür önermeyeceğim. Bununla birlikte, bu sorun hakkında yapmanız gerekenler…

Bunun sıvı hasarından kaynaklanmadığından emin olun

Başka bir şeyden önce, sorunun sıvı hasarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını doğrulamak için zaman ayırmanız zorunludur, çünkü eğer varsa, düzeltmek yerine telefonunuza daha fazla hasar verebilirsiniz, özellikle bu sorun giderme kılavuzunun, telefon. Telefonunuzu olası sıvı hasarlarına karşı kontrol etmek için yapmanız gerekenler …

  Nem, kir ve / veya tiftikten kurtulmak için USB bağlantı noktasına üfleyin. Bir basınçlı hava kutunuz varsa, bir patlama yapın. Alanı temizlemek için pamuklu bir bez kullanın.Nemli emmek için USB portuna küçük bir doku parçası yerleştirin.SIM kart tepsisini çıkarın ve bulmak için yuvaya bakın. Sıvı Hasar Göstergesi tetiklenirse söner. LDI hala beyazsa, sıvı hasarı belirtisi yoktur, ancak kırmızı, pembe veya mor hale gelirse farklı bir hikaye.

Telefonun hala şarj olup olmadığını öğrenin

Telefonunuzun sıvı hasarından muzdarip olmadığından emin olduktan sonra, şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takmayı ve telefonunuzu ona bağlamayı deneyin. İşte bunu neden yapmanız gerekiyor…

  Sorun donanım ile ilgili bir olasılık olduğu için telefonunuzun hala iyi şarj olması önemlidir.İyi şarj ederse, aşırı ısınmanın daha ciddi sorunlara yol açabileceğinden ısınmamasını sağlamak da önemlidir. Pili tamamen şarj etmek gerekir.Telefonunuzu şarj olurken çevirmeye çalışırsanız ne olur. Cihaz en azından şarj simgesini göstermeli ve LED göstergesini yakmalıdır. Bu işaretler görünmüyorsa, telefonunuzun on dakika boyunca şarj olmasını bekleyin.

Zorla Yeniden Başlatma prosedürünü gerçekleştirme

Telefonun şarj olup olmamasına bakılmaksızın, yine de açılmazsa, Zorunlu Yeniden Başlatma prosedürünü gerçekleştirmeniz daha iyi olur. Bunu yaptığınızda bu faydalar olacaktır…

  Pil bağlantısının kesilmesini simüle edeceği için telefonun belleğini yenileyecektir.Sorun bir sistem çökmesinden kaynaklanıyorsa, telefonunuz normal şekilde başlayabilir. Telefon şarj cihazına bağlı değilken yapmayı deneyin, yanıt vermiyorsa şarj cihazına bağlayın ve aynı şeyi yapın.

Telefonu Güvenli modda önyüklemeyi deneyin

Yüklediğiniz üçüncü taraf uygulamalarından birinin veya bazılarının soruna neden olması çok olasıdır. Yukarıdaki prosedürler işe yaramazsa, telefonunuzu Güvenli modda çalıştırmayı denemelisiniz; tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakır. Bunlardan biri ısınmanın ve yanıt vermemenin nedeniyse, bu prosedürü yapmak telefonunuzu canlandırabilir. Galaxy S8’inizi güvenli modda şu şekilde başlatırsınız:

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir.

Cihaz güvenli modda başarıyla başlatılırsa, sorunu zaten bilme ve çözme yolunun yarısı demektir. Bu durumda yapmanız gereken bir sonraki şey, buna neden olan uygulamayı bulmak ve ardından kaldırmaktır.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere hızlıca kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Onaylamak için Kaldır öğesine tekrar dokunun.

Telefonu Kurtarma Modunda başlatmayı deneyin

Bunu yalnızca telefonunuz güvenli modda önyükleme yapmıyorsa yapmanız gerekir. Android sistem kurtarma menüsü aslında cihazınız için arıza güvenliği olarak işlev görür. Sorun ciddi bir ürün yazılımı sorunundan kaynaklansa bile, bu modda hala başlayabilir ve başarılı olursa, ürün yazılımı üzerinde büyük etkisi olan birkaç şey yapabilirsiniz ve sorunu sizin için çözebilir. Yapmanız gereken ilk şey, tüm sistem önbelleklerini silmek için önbellek bölümünü silmek. Bu işe yaramazsa, telefonu fabrika varsayılan ayarlarına geri döndürecek ana sıfırlamayı yapmaya çalışmanız gerekir. Telefonunuzu Kurtarma modunda nasıl açacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android sistem kurtarma menü seçeneklerini gösteren).

Tüm bu prosedürleri yaptıktan ve telefonunuz hala ısınıyor ve / veya dönmüyorsa, teknisyenin kontrol edebilmesi için telefonu tekrar mağazaya getirmelisiniz. Sorunun, özellikle telefon şarj olmuyorsa ve güvenli modda ve kurtarma modunda açılmıyorsa ciddi bir donanım sorunundan kaynaklanıyor olabilir.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu sorununuzla ilgili size yardımcı olabilir.

Ayrıca okumak isteyebilirsiniz Galaxy S8 mesajları:

  Samsung Galaxy S8’inizi açmayacak şekilde nasıl düzeltebilirsiniz? [Sorun Giderme Kılavuzu] Galaxy S8 için çözümler açılmıyor ve siyah ekran sorunları oluşuyor Şarj İşleminden Sonra Açılmıyor Sorun ve Diğer İlgili SorunlarSamsung Galaxy S8’inizi şarj etmeyecek şekilde nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu]