Samsung Galaxy S8 çok ısınmış ve açılmıyor

Bu yazı, telefonları hiç sebepsiz yere ısınmaya başlayan ve açılmayacak olan Samsung Galaxy S8’in sahiplerine yöneliktir. Bu tür bir sorun her zaman olur ve bunun ürün yazılımıyla ilgili bir sorun olduğunu söyleyebilsek de, bunun sıvı ya da fiziksel hasar nedeniyle olmadığından emin olmak zorundayız.

Aşırı ısınma, sıvı hasarının bir işareti olabilir. Bununla birlikte, S8 toza ve suya karşı dayanıklıdır, bu nedenle su hasarı söz konusu olduğunda en azından daha fazla koruma sağlar. Ancak olumsuz, telefonun iyi korunmuş olduğunu düşünerek şikayetçi olmanız. Burada dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, IP68 derecesinin aslında telefonunuzu “su geçirmez” hale getirmemesidir, bu nedenle cihazınıza sıvı girmesi ve dağılması ihtimali de vardır. Bu, araştırmamız gereken ilk şey olmalı ama devam etmeden önce, işte okuyucularımızdan birinden aldığımız sorun…

“Dün gece her zamanki gibi telefonumu taktım. Sadece iyi çalışıyordu; oğlumun resimlerini ve videolarını çektim ve bu sabah telefonum sıcaktı ve hiç açılmıyordu. Kapağı çıkarmaya çalıştım ve soğudu ama hala açılmıyordu. Lütfen yardım et. Samsung Galaxy S8’im var. ”

Bu sorun giderme kılavuzu bu soruna dayanacaktır ancak farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, o zaman bu telefonla ilgili birçok sorunu çözdüğümüz için Galaxy S8 sorun giderme sayfamıza uğradığınızdan emin olun. Bizden daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Çok ısınan ve açılmayacak Galaxy S8 ile ilgili sorun giderme

Sorun giderme adımlarımıza geçmeden önce, güvenliğin birinci önceliğimiz olduğunu ve bunun telefon ve mal sahibi için geçerli olduğunu söylemek istiyorum. Burada telefona zarar verebilecek veya mal sahibinin iyiliğini tehlikeye atabilecek herhangi bir prosedür önermeyeceğim. Söylendiği gibi, işte bu sorunla ilgili yapmanız gerekenler…

Sıvı hasarı olmadığından emin olun

Her şeyden önce, sorunun sıvı hasarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını doğrulamak için zaman ayırmanız zorunludur, çünkü sorunluysa, bu sorun giderme kılavuzunun şarj etmeniz gereken bir adım içerdiğini düzeltmek yerine telefonunuza daha fazla zarar verebilirsiniz. telefon. Telefonunuzu olası sıvı hasarlarına karşı kontrol etmek için yapmanız gerekenler…

  Nemi, kalıntıları ve / veya tüyleri temizlemek için USB portuna üfleyin. Sıkıştırılmış hava kabınız varsa, bir patlama yapın. Alanı temizlemek için pamuklu bir bez kullanın. Nemli emmek için USB bağlantı noktasına küçük bir kağıt parçası yerleştirin. SIM kart tepsisini çıkarın ve bulmak için yuvaya bakın. Sıvı Hasar Göstergesi açılmışsa söner. LDI hala beyazsa, sıvı hasarı izi yok, ancak kırmızı, pembe veya mor olmuşsa farklı bir hikaye.

Telefonun hala şarj olup olmadığını öğrenin

Telefonunuzun sıvıdan zarar görmediğinden emin olduktan sonra, şarj cihazını çalışan bir prize takın ve telefonunuzu ona bağlayın. İşte bunu neden yapmanız gerekiyor…

  Sorunun donanımda olma olasılığı olduğu için telefonunuzun para cezası yine de önemlidir. Para cezası fazla ise, aşırı ısınmanın daha ciddi sorunlara yol açabileceğinden dolayı ısınmamasını sağlamak önemlidir. Bataryayı tam olarak şarj etmek gerekir. Telefonunuzu şarj ederken bir tane çevirmeye çalışırsanız ne olur. Cihaz en azından şarj simgesini göstermeli ve LED göstergesini yakmalıdır. Bu işaretler görünmüyorsa, telefonunuzun on dakika şarj olmasını bekleyin.

Zorla Yeniden Başlatma prosedürünü yapın

Telefonun şarj edilip edilmediğine bakılmaksızın, hala açılmıyorsa, Zorla Yeniden Başlatma prosedürünü daha iyi uygularsanız. Bunu yapmak bu avantajlara sahip olacak…

  Batarya bağlantısının kesilmesini simüle edecek şekilde telefonun hafızasını yenileyecektir. Sorun bir sistem çökmesinden kaynaklanıyorsa, telefonunuz normal şekilde başlayabilir. Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlamak için, ses seviyesini azaltma ve açma / kapatma tuşlarını birlikte 7 ile 10 arasında saniye.Telefon şarj cihazına bağlı değilken yapmayı deneyin, cevap vermiyorsa, şarj cihazına bağlayın ve aynı şeyi yapın.

Telefonu güvenli modda başlatmayı deneyin

Yüklediğiniz üçüncü taraf uygulamalardan birinin veya bazılarının soruna neden olması çok olasıdır. Yukarıdaki prosedürler işe yaramazsa, telefonunuzu Güvenli modda çalıştırmayı denemelisiniz; tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakacaktır. Bunlardan biri ısınmanın ve tepkisizleşmenin sebebi ise, bu işlemi yapmanız telefonunuzu canlandırabilir. Galaxy S8’inizin güvenli modda başlatılması:

  Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.

Cihaz güvenli modda başarıyla başlatılırsa, sorunu zaten biliyor ve çözmenin yarısı kadardır. Bu durumda yapmanız gereken bir sonraki şey, neden olan uygulamayı bulmak ve sonra onu kaldırmak.

  Ana ekrandan, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar seçeneğine dokunun. İstediğiniz uygulamaya varsayılan listede dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. .Tap Uninstall.Tap Tekrar onaylamak için tekrar kaldırın.

Telefonu Kurtarma Modunda başlatmayı deneyin

Bunu, telefonunuz güvenli modda açılmazsa yapmanız gerekir. Android sistem kurtarma menüsü aslında cihazınız için arıza güvenli olarak hizmet vermektedir. Sorun ciddi bir ürün yazılımı sorunundan kaynaklansa bile, bu modda çalışmaya başlayabilir ve başarılı olursa, ürün yazılımı üzerinde büyük etkisi olan ve sorunu sizin için çözebilecek birkaç şey yapabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey, tüm sistem önbelleklerini silmek için önbellek bölümünü silmek. Bu işe yaramazsa, telefonu fabrika ayarlarına döndürecek ana sıfırlama işlemini yapmalısınız. Telefonunuzu Kurtarma modunda başlatmayı denediğiniz yol:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösteren).

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuz hala ısınıyor ve / veya birini çevirmiyorsa, teknisyeni kontrol edebilmesi için telefonu tekrar mağazaya getirmelisiniz. Sorunun, özellikle telefon şarj olmazsa ve güvenli modda ve kurtarma modunda açılmıyorsa ciddi bir donanım sorunundan kaynaklanıyor olabilir.

Bu sorun giderme kılavuzunun sorununuzla ilgili size yardımcı olabileceğini umuyorum.

Galaxy S8 yayınları da okumak isteyebilirsiniz:

  Açılmayacak Samsung Galaxy S8 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Galaxy S8 için çözümler açılmıyor ve siyah ekran sorunlarıName Samsung Galaxy S8’in Ölüm Siyah Ekranını gösterdiğinde ne yapılmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S8 Şarj Sorununu ve Diğer İlgili Sorunları Arttırdıktan Sonra Açılmaması Samsung Galaxy S8’inizi şarj olmayacak şekilde nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu]