Samsung Galaxy S8 Havuzda Kullandıktan Sonra Açılmıyor Çözüldü

#Samsung #Galaxy # S8, geçen yıl Güney Koreli dev tarafından yayınlanan amiral gemisi cihazlarından biridir. Bu telefon, cihazın ön kısmının çoğunu kaplayan 5.8 inç Super AMOLED ekranı ile kolayca ayırt edilebilir. Mevcut 4GB RAM ile birlikte kullanıldığında, telefonun herhangi bir uygulamayı sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına izin veren Snapdragon 835 işlemcisini kullanır. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy S8’in havuz sorunu ve diğer ilgili sorunları kullandıktan sonra açılmamasını ele alacağız.

Bir Samsung Galaxy S8 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak istiyorsanız, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

S8 Havuzda Kullandıktan Sonra Çalışmıyor

Sorun: Samsung Galaxy S8 cihazımı havuz kenarında fotoğraf çekmek için kullandım, sonra içinde pil şarjı olmasına rağmen öldü. Kuruması 5 gün sürdü. Kamera merceğinde artık sis görmüyorum. Şimdi açılmayacak. Bir şarj cihazına bağladığımda statik sesler çıkarıyor. Sesi kısma düğmesini ve güç tabanını birkaç saniye tutmayı gerektiren yumuşak yeniden başlatmayı denedim. Hiçbir şey olmadı! Telefonda fiziksel bir hasar yok. Suda daha önce sorunsuz bir şekilde kullandım, kuruduktan sonra çalışıyordu. Neden açılmıyor veya şarj olmuyor? Sadece boş bir ekran! YARDIM!!!

Çözüm: Telefona su girmiş ve bazı dahili bileşenlere zarar vermiş gibi görünüyor. Bu genellikle telefonunuza su girmesini önleyen lastik contalar kırıldığında olur. Bununla birlikte, bir duvar şarj cihazına bağlayarak bu sorunu giderebilir ve en az 20 dakika boyunca şarj olmasına izin verebilirsiniz. Sorunun bitmiş bir pilden kaynaklanması durumunda, telefonunuzun şarjı yeterli olduğunda açılmalıdır. Telefonunuz hala açılmıyorsa, bunu bir servis merkezinde kontrol ettirmeniz gerekir.

Pil Boşaldığında S8 Nem Tespit Hatası Görüntüleniyor

Sorun: Telefonumu suya veya yakın bir yere (yağmur vb.) Maruz bırakmadım ve son zamanlarda pil tamamen boşaldığında, USB C’ye takmaya gittim ve su hasarı olduğunu ve şarj edilemediğini söyledi… . Bekleyerek veya kablosuz şarj cihazını kullanarak bunu birkaç kez hafifletebilirim. İçinde biraz şarj oluyor, sonra su uyarısı kayboluyor ve tekrar şarj edebiliyorum. Uyarı yapmadan haftalar sürebilirim ama ilk defa pili TAMAMEN 0’A BOŞALTIR ve pil nedeniyle kapanır…. Bu su hatasını% 100 oranında alıyorum. Yani tamamen boşalmakla ilgisi var… .. Düşünceleriniz var mı? Bu kez bu uyarının etrafta dolaştığı anlaşılıyor İşletim sistemimde en son ve güncel olduğumu söylediğimden başka bir şey bilmiyorum.

Çözüm: Telefonun nem sensörü şarj bağlantı noktasında sıvı olduğunu algıladığında, nem algılandı hatası genellikle açılır. Bu durumda yapmak isteyeceğiniz şey, mini vakum veya saç kurutma makinesi kullanarak portun kuru olduğundan emin olmaktır. Zaten kuruysa ve özellikle pil tamamen boşalmışsa sorun devam ederse, aşağıdaki adımlarla devam edin.

    Yeni bir yazılım güncellemesi olup olmadığını kontrol edin, ardından telefonunuzu buna göre güncelleyin. Telefon verilerinizi yedekleyin ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlayın. Bu, özellikle soruna bir yazılım aksaklığından kaynaklanıyorsa önerilir.

S8 Önyükleme Veya Şarj Etmiyor

Sorun: Telefon dün gece yüzde iki pil ömrüne ulaştı. Bütün gece şarj cihazına telefon takın ve bu sabah uyandım ve açılmayacaktı. Değerlendirdikten sonra telefonun önyükleme yapmadığı ve şarj olmadığı sonucuna vardım. Bu forumdaki tüm adımları şanssız takip ettim. Sizinle birlikte bırakmak için son belirtiler; telefon, önyükleme yapmaya çalışırken yalnızca “şarj” simgesini gösterir, ancak ana ekrana önyükleme yapmaz ve kısa bir süre sonra kararır. Kurtarma modu ve güvenli önyükleme çalışmaz.

Çözüm: Bu özel durumda, şarj portunun şarj portunu basınçlı bir kutu kullanarak temizlemeniz gerekecektir. Bu yapıldıktan sonra, telefonu en az 20 dakika boyunca farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanarak şarj etmeyi deneyin. Hem güç hem de ses azaltma düğmelerini en az 10 saniye basılı tutarak telefonu açın.

Sorun devam ederse, telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve arızalı bir donanım bileşeninden kaynaklanabileceğinden kontrol ettirmeniz gerekir.

Duvar Şarj Aletine Takılmadığı sürece S8 Açılmıyor

Sorun: Telefonumu duvar adaptörü şarj cihazına takmadan açamıyorum. Anında kapanır ve şarj olmazsa açılmaz. Güvenli Mod ve Kurtarma Modunda önyüklemeyi denedim. Fabrika Geri Yükleme işlemini bile denedim ama hiçbir şey değişmedi. Acil yardıma ihtiyacım var. Ben 4 saat boyunca şarj bıraktı ve bunu yapmaya başladı. Hiçbir şekilde köklenmemiş veya değiştirilmemiştir.

Çözüm: Telefon yalnızca bir duvar şarj cihazına takılıysa çalışırsa, pil veya güç IC’si arızalı olabilir. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.