Samsung Galaxy S8 ipuçları ve püf noktaları

Samsung Galaxy S8, Güney Koreli üretici tarafından piyasaya sürülecek en yeni amiral gemisi aygıtıdır ve yalnızca birkaç aylık olduğu için muhtemelen herhangi bir sorun yaşamayı beklemiyorsunuz – en azından henüz. Yeni akıllı telefonunuzdan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için elimizden geleni yapıyoruz, bu nedenle size yeni Galaxy S8'iniz için birkaç ipucu ve püf noktası sağlamaktan daha iyi bir yol var mı? Ayrıca, sadece 10 yeni ipucu ekledik!

 • Samsung Galaxy S8 incelemesi: kavisli merak
 • Samsung Galaxy S8'i neden satın almaya karar verdim

Bölümüne atla:

 • "Akıllı seçimi" etkinleştir
 • "Akıllı seçim" ile gelişmiş ekran görüntüsü işlevleri
 • Devre Dışı Bırak "Her Zaman Açık"
 • Otomatik parlaklık seçeneğini kaydır
 • Ekran zaman aşımını düşük tutun
 • Pil kullanımınızı optimize edin
 • Uygulamalarınızı uyku moduna gönderin
 • Ana ekran düğmesi ile kilit ekranını atla
 • Gezinme Çubuğunu gösterin veya gizleyin
 • Bildirimler için Kenar aydınlatmasını etkinleştir
 • URL'lerden ve mesajlardan hatırlatıcılar oluşturun
 • Güç düğmesiyle fotoğrafları daha hızlı çekin
 • Kalp atış hızı sensörü ile hızlı cevap
 • Kaydırma yakalama ile daha uzun ekran görüntüleri alın
 • Ek Bileşen Penceresiyle başka bir uygulamaya göz kulak olun
 • Eğlenceli iris tarayıcı arka planlarını etkinleştirin
 • Büyük dosyaları Samsung Cloud bağlantı paylaşımı ile paylaşın

"Akıllı seçimi" etkinleştir

Galaxy S8'in yolunu açan en iyi ve en az bilinen özelliklerden biri, Not 7: Akıllı seçme özelliğinin ateşli sona ermesinden sonra başardı. Not 7'de, Akıllı seçim S Kalemine entegre edildi. Samsung, bu özelliği Galaxy S8 ve S8 + için uyarladı ve ekranın kenarına entegre etti. Ekran hala ayrı panellere ayrılmıştır; bu da, uygulamalarınıza, görevlerinize, kişilerinize ve daha pek çok şeye hızlı şekilde erişmenizi sağlar.

Akıllı seçimi etkinleştirmek için, Ayarlar> Ekran> Kenar ekran> Kenar panellerine gidin ve ardından "Akıllı seçim" üzerine dokunun.

Smart select provides a new level of functionality for the Galaxy S8. / © ANDROIDPIT

Ekran görüntülerini düzenleyin ve videoları "Akıllı seçimli" ile GIF'lere çevirin

Akıllı seçim, gelişmiş ekran görüntüsü işlevleri de içerir. Bu özellik, kare veya yuvarlak görüntü oluşturmanıza, kesmenize, notlar veya işaretler eklemenize ve onları hemen bölmenize veya kaydetmenize olanak tanır.

Videolar Akıllı seçimli olarak canlandırılmış GIF'lere dönüştürülebilir ve bölünebilir. Bu, sosyal medya ilanlarıyla veya WhatsApp iletilerini geliştirmenin iyi bir yoludur. Önce, aslında bir GIF olarak kullanmak istediğiniz bir videoyu bulun. YouTube her zaman başlamak için iyi bir yerdir. Ardından şu adımları uygulamanız yeterlidir:

 • Akıllı seçim özellikleri uygulama tepsisini açmak için S8'in kenarını hızlıca kaydırın ve "Animasyon" u seçin.
 • Köşelerinin kenarlarını hareket ettirerek, yakalamak istediğiniz video çevresinde bir kutu oluşturun.
 • Video oynatılırken 'Kaydet'i seçin ve araç videoyu çekecektir.

GIF kaydedildiğinde, zamanlayıcı ve dosya boyutu göstergesi, dosyanızın ne kadar büyük olduğunu ve klibin uzunluğunu görmenizi sağlar. Bundan sonra, Google Fotoğraflar uygulamasında GIF'nizi bulabileceksiniz ve buradan daha geniş bir kitleye gönderebileceksiniz.

The Galaxy S8 allows you to create GIFs, all thanks to Smart select. / © ANDROIDPIT

Devre Dışı Bırak "Her Zaman Açık"

Saati kontrol etmek için ara sıra telefonunuza bakmak uygun olur, ancak aynı zamanda pilinizi de boşaltır. Bunu "Herzaman Ekran" modunu devre dışı bırakarak kolayca çözebilirsiniz. Sadece Ayarlar> Ekran ve güvenlik kilidi> Her Zaman Açık olarak gidin ve ardından fonksiyonu kapatmak için geçiş tuşunu kaydırın.

Bu işlem bittiğinde, akıllı telefon kilitliyken ekran kapanır. Endişelenmenize gerek yok, kendiniz zaman kontrol etmeniz gerektiğinde ev düğmesine basın.

Always On Display would be a great function if it didn’t drag your battery life down. / © ANDROIDPIT

Opinion by Angela PalmerThe Samsung Galaxy S8 has some great new functions – I’m already impressed.What do you think?5050181 participants

Otomatik parlaklık seçeneğini kaydır

Şimdiye kadar hepimiz bilmemiz gereken gibi, bataryanızı kurtarmanın bir emin ateş yolu ekranınızın parlaklığını kontrol altına alıyor. Bu, Daima Açık Ekranı devre dışı bırakarak hızlı bir şekilde çözülebilir. Ayarlar> Ekran ve güvenlik ekranını kilitle> Her zaman ekranda görünürken, işlevi devre dışı bırakabilirsiniz.

Take control of your device to support your battery. / © ANDROIDPIT

Opinion by Angela PalmerI am always interested in finding new ways to save battery on my smartphone.What do you think?5050147 participants

Ekran zaman aşımını düşük tutun

Ekranınızın ne kadar süre açık kalacağını sınırlamak, pil ömrünü uzatmanın bir başka güvenilir ve gerçek yöntemidir. S8 için varsayılan zaman aşımı ayarı 15 saniyeye ayarlanır. Oraya bırakabilir veya gerekirse 30 saniyeye kadar çıkabilirsiniz. Bundan daha uzun süre ve akü harcıyorsun.

Ayarlar> Ekran> Ekran zamanaşımında S8'in zaman aşımı ayarlarını yapabilirsiniz.

Don’t try this at home if you’re wanting to save your battery. / © ANDROIDPIT

Pil kullanımınızı optimize edin

Galaxy S8 ve S8 + 'lerin her ikisi de etkileyici, yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip ancak bunun da dezavantajları var. En büyük dezavantaj, ekranın maksimum çözünürlük ve diğer optimizasyon ayarları açık olduğunda pil ömrünü önemli ölçüde azaltabileceğidir. Böylece, ortalama S8 kullanıcısının birden fazla ayar yapmak için ayarlarda dolaşması gerekmediğinden, Samsung performans modları diye adlandırdı.

Fabrika ayarları ile Galaxy S8 Optimize Modunda. Bunun ötesinde, "Oyun", "Eğlence" ve "Yüksek Performans" isimleriyle birlikte üç ek önceden yapılandırılmış mod var.

Samsung, oyun, video veya müzik çalmaya başlamadan önce Ayarlar> Aygıt yönetimi> Performans modu aracılığıyla işleri ayarlamamak için Eğlence modu ile bir kısayol sağlar. Etiketin sizi saptırmasına izin vermeyin; düğme yalnızca Optimize Edilmiş ve diğer üç moddan biri arasında değiştirilebilir.

High performance can be a major drain, so use it sparingly.  / © ANDROIDPIT

Uygulamalarınızı uyku moduna gönderin

Galaxy S8'in piyasaya sürülmesi ile Samsung, pil sorunlarından kaçınma şanslarını artırmak için şık yeni bir fonksiyon geliştirdi. Artık uygulamalarınızı uyku moduna geçirme seçeneğiniz var.

Bir uygulama "uykuya" geçtiğinde arka planda çalışmaz ve push bildirimleri duraklatılır. Uygulamayı kullanmaya başladığınızda uyanacak ve bundan sonra bir kez daha bildirimler ve güncellemeler alacaksınız.

Bir uygulamayı uyku moduna geçirmek için, bir ayarlar menüsü açılana kadar bir uygulama simgesine uzun basın. "Uyku" yu seçin ve ikinci pencere açıldığında "Tamam" a dokunun.

 Sending apps to sleep can help save your battery. / © ANDROIDPIT

Ana ekran düğmesi ile kilit ekranını atla

Always On Display (Her Zaman Açık Ekranı) açıkken Ana Ekran düğmesine basarak S8'in kilit ekranını atlayabilir ve ana ekrana basit bir sert basın (kaydırma gerekmez) atlayabilirsiniz. Bu özelliği, Ayarlar> Ekran> Gezinme çubuğuna gidip Ev ile Kilidi Aç düğmesini etkinleştirerek etkinleştirebilirsiniz. Bu etkinleştirildiğinde, İstenmeyen baskıları önlemek için Ana Sayfa düğmesinin hassasiyetini ayarlamak isteyebilirsiniz.

Hold down the Home button on the Always On Screen to get to the home screen. / © AndroidPIT

Gezinme Çubuğunu gösterin veya gizleyin

Bazen Navigasyon Çubuğu yola girer ya da istediğiniz zaman orada olmaz. Göster ve Gizle düğmesini kullanarak bu sıkıntıyı çözebilirsiniz. Navigasyon Çubuğu'nun sol tarafında bulunur (aşağıdaki resimde). Gezinme Çubuğu'nu tamamen kapatan bir uygulama kullanıyorsanız, Ana Ekran düğmesinin bulunduğu yere basarak ana ekrana dönün, ardından çubuğu görmek için ekranın üstünden hızlıca kaydırın.

If you hide the Navigation bar with the dot button on the left, you can swipe up to see it again. / © AndroidPIT

Bildirimler için Kenar aydınlatmasını etkinleştir

Edge ekranının bir hile olduğunu düşündüyseniz, kullandıktan sonra aslında özelliklerle dolu olduğunu fark ettiniz. İşte henüz keşfedememiş olabileceğiniz başka bir şey: Kenar ekranının aydınlatma özelliği, ekran aşağı baktığında bile bildirimler için kullanılabilir. Artı, oyun oynarken veya videoları izlerken sizi rahatsız etmeden bildirimler gösterebilir. Kenar ekranının ayarlarını Ayarlar> Ekran> Kenar Ekran'da yapabilirsiniz .

Enable Edge Lighting notifications here. / © AndroidPIT

URL'lerden ve mesajlardan hatırlatıcılar oluşturun

S8'in hatırlatıcıları kendiniz ayarlamanızı sağlayan gerçekten kullanışlı bir özelliği var. Tarayıcınızda (hatta Chrome'da) olduğunuzda ve daha sonra geri dönmek için bir URL kaydetmek isterseniz paylaşım seçeneklerine gidin ve Hatırlatma simgesine hafifçe vurun. Ardından bir hatırlatma bildirim zamanı ayarlama seçeneğine sahipsiniz veya belirli bir yere geldiğinizde veya buradan ayrıldığınızda sizi uyarabilir. Kısa mesajlar için Mesajlar uygulamasında da aynı işlemi yapabilirsiniz. Mesajı uzun süre basılı tutun ve seçenek menüsü göründüğünde, Hatırlatıcıya Gönder'i seçin.

Bildirimler sizi takip altında tutacak kadar değil mi? Hatırlatıcıları Daima Açık Ekranı'na sabitleyebilirsiniz. Hatırlatma uygulamasına gidin, her zaman görüntülenmesini istediğiniz Hatırlatıcı'ya dokunun ve ardından Her Zaman Görüntülü Reklam için Sık'a getir'i seçin.

Save URLs as reminders and view them in the Samsung Reminder app. / © AndroidPIT

Güç düğmesiyle fotoğrafları daha hızlı çekin

Yeterince hızlı olmadığınız için en iyi fotoğraf fırsatlarını kaçırmaktan bıktınız mı? İşte çözüm şu. Güç düğmesine iki kez basarak, anında S8 fotoğraf makinesini çalıştırabilirsiniz. Bir jiffy yakınlaştırıp uzaklaştırmak için, ekrandaki beyaz çekim düğmesinde sağa veya sola hızlıca kaydırılabilir.

Use the power button to open the camera app. / © AndroidPIT

Kalp atış hızı sensörü ile hızlı cevap

İşte meşgul işadamları için harika bir numara. Bir görüşme yapıyorsanız ve telefonu cevaplayamıyorsanız, önceden belirlenmiş metin mesajlarınızı seçerek gelen aramayı reddedebilirsiniz. Hızlı Cevap adlı bu özellik, kalp atış hızı sensörü ile erişilebilir. Parmağınızı üzerine iki saniye tutun; arayan kişiye göndermek için size özel, nazik yanıtlar sunar. Bu özelliğin ayarlarını Ayarlar> Ekran> Kenar ekran> Kenar aydınlatması> Diğer Seçenekler> Hızlı yanıt bölümünden bulabilirsiniz.

The heart-rate sensor is located on the back of the device, opposite the fingerprint scanner. / © AndroidPIT

Kaydırma yakalama ile daha uzun ekran görüntüleri alın

Şimdiye kadar bir web sayfasının ekran görüntülerini almaya çalıştıysanız, ekranın kaydetmek istediğiniz tüm metni yakalayacak kadar uzun olmadığında bir durumla karşılaşmış olabilirsiniz. İstediğiniz kadar uzun süre ekran görüntüsü almanıza yardımcı olacak Kaydırma yakalama adı verilen bir özellik var. Her zamanki gibi bir ekran görüntüsü aldığınızda, Kaydırma yakalama düğmesi görüntülenir. Son görüntüye istediğiniz sayfanın kaydırılabilir içeriğini ekleyene kadar basılı tutun. Bu özellik sadece tarayıcınızda değil, uygulamalarda da çalışır.

After taking a screenshot, hold down the Scroll capture button to make it taller. / © AndroidPIT

Ek Bileşen Penceresiyle başka bir uygulamaya göz kulak olun

Çoklu pencerenin yeterli olmadığı zamanlar için Galaxy S8'in Ek Bileşen Penceresi özelliği, ekranınızın üst kısmına tutturmak için en yeni uygulamanızın belirli bir bölümünü seçmenize olanak tanır. Bu, özellikle başka bir uygulamada çalışırken veya başka bir oyunda oynarken bir video veya hisse senedi işaretini izlemek istiyorsanız özellikle yararlıdır. En son uygulamalarınızı açıp en soldaki Pencere Eşiği düğmesine dokunarak özelliği etkinleştirebilirsiniz.

Keep an eye on Twitter as you write emails. / © AndroidPIT

Eğlenceli iris tarayıcı arka planlarını etkinleştirin

Yani, şüphesiz iris tarayıcı ile birkaç kez oynuyorsunuz ve James Bond gibi hissetmekten hoşlanıyorsunuz. Daha eğlenceli olur mu? Evet, aslında. Bir kez iris tarayıcıyı kurduktan sonra, iris tarayıcı açıkken sergilenecek serin bir maske / arka plan seçebilirsiniz. Ayarlar> Ayarlar> Ekran ve güvenlik kilidini aç> Iris tarayıcı> Önizleme ekran maskesindeki farklı tasarımlardan birini seçin.

Büyük dosyaları Samsung Cloud bağlantı paylaşımı ile paylaşın

Örneğin bir tatilten sonra fotoğraf veya video gibi bir sürü dosyayı paylaşmak isterseniz bunları arkadaşlarınıza ve ailenize göndermeye çalışmak gerçek bir acı olabilir. Özel bir URL göndermek veya Samsung Cloud uygulamasındaki paylaşılan dosyalara erişmek için Samsung Cloud'u büyük dosyalar yerine bir başkasına göndermek için kullanabilirsiniz. Dosya boyutu 1 GB ile sınırlandırılmıştır ve günde 2 GB'a kadar kaydedebilirsiniz. Samsung Cloud, dosyaları tam gün kalacak şekilde iki gün süreyle saklar ve alıcıya bunları görüntüleyip indirmek için yeterli zaman tanır.

Use the Link Sharing option when sending photos and videos. / © AndroidPIT

Yakın zamanda bir Samsung Galaxy S8'e yatırım yaptınız mı? Yeni cihazınızdan daha fazla yararlanmanıza yardımcı olan hangi ipuçlarını keşfettiniz? Aşağıdaki yorumları bize bildirin.

Samsung Galaxy S8 nereden alınır

Best price

New CAT S60 FLIR Thermal Camera Dual SIM Waterproof Unlocked – EU / RoW variant

£429.00

£429.00 total

Check Offer

Samsung G950F GALAXY S8 (Midnight Black) Salesstart 28.4. unlocked

£608.40

£608.40 total

Check Offer

Samsung G950F Galaxy S8 (Arctic Silver) Salesstart 28.4. unlocked

£621.60

£621.60 total

Check Offer

Samsung G950F GALAXY S8 (Orchid Grey) Salesstart 28.4. unlocked

£621.60

£621.60 total

Check Offer