Samsung Galaxy S8 “Ne yazık ki, Drive durdu” hatasını gösteriyor [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy S8’inizin sahip olması gereken yerleşik uygulamalardan biri Google Drive. Aslında Google’ın bulut hizmeti için bir müşteri ve Google hesabı olan herkes otomatik olarak bulutta 15 GB depolama alanına sahip oluyor. S8 geçen ay kullanıma sunuldu, bu yüzden zaten bazı sorunlar ve hatalar gösterdiğinde gerçekten hayal kırıklığı yaratıyor. Okuyucularımızdan bazıları, uygulamanın sahibinin bir nedenden ötürü kilitlendiğini bildiren “Maalesef Drive durdu” hata mesajı hakkında iletişim kurdu.

 

Okuyucularımıza göre, Drive’ı açmaya çalıştıklarında hata görünüyor. Yani, hatanın tetikleyicisi aynı zamanda çöken uygulama. Uygulama ile ilgili küçük bir sorun olabilir, ancak yerleşik uygulamaların çökmesi söz konusu olduğunda, ürün yazılımı ile de ilgili bir şey olabilir ve hatanın kendisi sadece arka plandaki bir şeyin doğru çalışmadığının bir işareti olabilir . Bu hata mesajı ve yeni telefonunuzla daha ciddi bir şey olup olmadığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için telefonunuzda sorun gidermemiz gerekir. Bu nedenle, bu cihazın sahibi sizseniz ve şu anda bu hatayı alıyorsanız, bu yazı size yardımcı olabileceğinden aşağıdaki okumaya devam edin.

Ancak her şeyden önce, şu anda telefonunuzla farklı sorunlar yaşıyorsanız, bu cihaza sahip okuyucularımıza zaten destek sağlamaya başladığımız için Samsung Galaxy S8 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. Telefonunuzun hala yeni olduğunu ve sorunsuz bir şekilde çalışması gerektiğini anlıyoruz, ancak Samsung bile herhangi bir sorun olmayacağını garanti edemez. Burada yaptığımız şey, okuyucularımıza mümkün olan en iyi yardımı sağlamaktır, böylece endişenizle ilgili yayınlar yayınlamadıysanız, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy S8’de “Sürücü durdu” hatasıyla ilgili sorun giderme

Görünüşe göre, bu bir uygulama sorunu, ancak Drive’ın yerleşik bir uygulama olduğu ve işletim sistemine derinden köklendiği düşünüldüğünde, uygulama ile sınırlı olup olmadığını veya ürün yazılımı ile ilgisi olup olmadığını şimdi bilmiyoruz. . Şimdi, sorun gidermemize geçmeden önce, okuyucularımızdan aldığımız sorunlardan biri…

Sorun: “Merhaba arkadaşlar! Hiç “Maalesef Drive durdu” şeklinde bir hatayla karşılaştınız mı? Dün telefonumdan Drive’ı açmayı denediğimde daha yeni başladı. Google Drive’ımdan telefonuma indirmek istediğim bazı dosyalar var, ancak açmaya çalıştığımda hata ortaya çıkıyor. Telefonu birçok kez yeniden başlattınız, ancak hata yine de ortadan kalkmayacak. Umarım bu konuda bana yardımcı olabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.”

Sorun Giderme: Hatanın bellenimle ilgili bir sorun tarafından tetiklenip tetiklenmediğini veya uygulamayla ilgili bir sorun olup olmadığını bilmemiz zorunludur, bu nedenle bu sorunu düzeltmeye çalışmak için aşağıdaki adımları uygulayın …

1. Adım: Google Drive’ın önbelleğini ve verilerini temizleyin

Bu prosedür uygulamayı sıfırlayacak ve varsayılan ayarlarına geri getirecektir. Uygulama için ürün yazılımı tarafından oluşturulan tüm önbellekler ve sistem dosyaları da silinecektir. Ancak dosyalarınız buluta kaydedildikçe ve uygulama aslında sadece bir istemci olduğu için el değmeden kalacaktır. Yani, telefonunuzda ne yaparsanız yapın dosyalarınızı etkilemez. Bunu nasıl sıfırlarsınız…

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere hızlıca kaydırın.Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden Drive’a dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster’e dokunun. Verileri temizle’ye ve ardından Tamam’a dokunun.

Bundan sonra, hafızasını yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın ve hata devam ederse, bir sonraki adıma geçmelisiniz.

2. Adım: Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatın ve Drive’ı açın

Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmak, yüklediğiniz tüm uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakır. Bu nedenle, bunlardan biri veya bir kısmı Drive’ın çökmesine neden oluyorsa, bu modda hata görünmemelidir. Bu durumda, buna neden olan uygulamayı bulup kaldırmanız yeterlidir.

Galaxy S8’i Güvenli modda başlatma

  Cihazı kapatın. Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar sesi kısma tuşu.Safe modu ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.Soruna neden olan uygulamaları kaldırın.

Galaxy S8’den bir uygulama nasıl kaldırılır

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya hızlıca kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Kaldır’a dokunun. Onaylamak için Kaldır’a tekrar dokunun.

Adım 3: Galaxy S8’inizi Kurtarma moduna başlatın ve önbellek bölümünü silin

Bu sorunu çözme şansı olduğunu bildiğimiz tüm olasılıkları göz ardı etmeye veya tükettiğimiz her şeyi tüketmeye çalışalım. Böylece, bu adımda, tüm sistem önbelleklerini silmeniz için size yol göstereceğim, böylece yeni ve yeni olanlarla değiştirilecekler. Bunu yalnızca hatanın Güvenli modda görünmesi durumunda yapmanız gerekir.

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android önyükleme menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. silme önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

4. Adım: Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin, Galaxy S8’inizi sıfırlayın

Her şey başarısız olursa, telefonunuzu sıfırlamayı düşünmelisiniz ve bu, bir teknolojiden yardım almadan sorunu düzeltmek için son umudunuz olmalıdır. Sorunun bununla çözüleceğini garanti etmemize rağmen, gizliliğinizi korumak için bunu yapmanız gerekir. Bu nedenle, önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemek için zaman ayırın, Fabrika Sıfırlama Korumasını (FRP) devre dışı bırakın ve ardından sıfırlamaya devam edin.

Galaxy S8’inizde FRP nasıl devre dışı bırakılır

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Bulut ve hesaplar’a dokunun. Hesaplar’a dokunun. Google’a dokunun. Birden fazla hesap kuruluysa Google Kimliği e-posta adresinize dokunun. Birden fazla hesap ayarınız varsa, bu adımları her hesap için tekrarlamanız gerekir. 3 nokta simgesine dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun. HESABI KALDIR öğesine dokunun.

Samsung Galaxy S8’inizi Sıfırlama

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android veri kurtarma menü seçeneklerini gösterir). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Alternatif olarak, telefonunuzu Ayarlar menüsünden de sıfırlayabilirsiniz…

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Bulut ve hesaplar öğesine dokunun. Yedekle ve geri yükle öğesine dokunun. İsterseniz, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konuma getirmek için Verilerimi yedekle öğesine dokunun. Kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI’ya getirmek için geri yükleyin.Ayarlar düğmesine Ayarlar menüsüne dokunun ve Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla’ya dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ekran kilidiniz açıksa, kimlik bilgilerinizi girin. Devam’a dokunun. .

5. Adım: Telefonunuzu tekrar mağazaya getirin

Yukarıdaki tüm adımlar sorunu çözemediyse, yerleşik uygulamanın neden çöktüğünü ve sıfırlamanın sorunu çözmediğini öğrenmek için cihazınıza bakması için bir teknisyene ihtiyacınız vardır. Bir ürün yazılımı sorunu varsa, teknik olası bozuk veya eksik dosyaları değiştirmek için ürün yazılımını manuel olarak yeniden yüklemeyi deneyebilir. Sorun giderilemezse, bir yedek almalısınız.

İlgili diğer konular

İşte okuyucularımızdan aldığımız bu sorunla ilgili şikayetlerden bazıları…

Google Drive açılmıyor

Sorun: Google Drive ile dokunduğunuzda açılmadığı bir sorunla karşılaştınız mı? Ayrıca telefonun birkaç saniye donması ve ardından uygulamanın açılıp tekrar kapanması da vardır. Google Drive hesabımda, telefonuma indirmek istediğim dosyalar var. Yardımınız kesinlikle takdir edilecektir. Teşekkür ederim!

Çözüm: Dokunulduğunda uygulama açılmadığına dair birkaç rapor var. Ciddi bir sorun gibi görünse de, aslında sadece bir aksaklık. Yeniden başlatma sorunu çözebilir veya simgesine dokunulduğunda telefon donarsa, cihazınızı yeniden başlatmaya zorlamak için Sesi Kısma ve Güç düğmelerine basmanız yeterlidir. Uygulama ve ürün yazılımı hataları için, bu prosedür bunları düzeltir, ancak zorunlu yeniden başlatma prosedüründen sonra devam ederse, önbelleğini ve verilerini temizleyerek uygulamanın kendisini sıfırlamanız gerekir.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere hızlıca kaydırın.Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden Drive’a dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster’e dokunun. Verileri temizle’ye ve ardından Tamam’a dokunun.

Şimdiye kadar, bu prosedür bu tür bir sorun için en etkili olanıdır, ancak her durumda sorun bundan sonra devam ederse, telefonunuzu sıfırlamanız gerekir. Yukarıdaki telefonunuzu nasıl sıfırlayacağınıza ilişkin adımlara bakın.

Sürücü kilitlenmeleri ve ardından diğer uygulamalar

Sorun: Merhaba droid adam. Sizden sadece bir iki soru sormam gerekiyor. Bir Galaxy S8’im var, yeni bir telefon ve şimdiye kadar keyif alıyorum. Ancak dün, telefonun yavaşlamaya başladığını fark ettim ama ağır bir kullanıcı oyunu olduğumu ve her şeyi düşündüğümü düşünmedim. Yine de, Google Drive hesabımda çok fazla dosya var, bu yüzden bazılarına erişmek için telefonumu kullanıyorum. Dün, Drive’ı açtığımda çöktü. Drive’ın durduğu hatası ortaya çıktı. Tüm bunların yanlış olduğunu düşündüm. Diğer uygulamalar da çöktü. Aynı hata mesajlarını gösteren 5 veya 6 uygulama daha çöktü. Telefonumdaki sorunun ne olmasını ister misin? Düzeltebilir miyim? Teşekkür ederim.

Sorun Giderme: Yalnızca hata iletisi, sorunun gerçekte ne olabileceğini tam olarak belirlemek için yeterli değildir. Bu nedenle, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak ve hataların hala görünüp görünmeyeceğini görmek için telefonunuzu kullanmaya devam etmek için telefonunuzu güvenli modda başlatmanızı istiyorum. Drive’ın önce çökmesi ve diğer uygulamaların takip etmesi bir tesadüf olabilir. Galaxy S8’inizi güvenli modda şu şekilde başlatabilirsiniz:

  Cihazı kapatın. Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar sesi kısma tuşu.Safe modu ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.Soruna neden olan uygulamaları kaldırın.

Telefon güvenli moddayken Drive’ı veya kilitlenmekte olan uygulamaları açmayı deneyin. Hala kilitleniyorsa, verilerinizi yedeklemenizi ve ardından telefonunuzu sıfırlamanızı öneririm.

Dosyalar Google Drive’da görünmüyor

Sorun: Sana bir sorum var. Google Drive’da, işle ilgili oldukları için ofis bilgisayarımda her zaman açtığım dosyalar var. Ancak yeni Galaxy S8’im bu dosyaları göstermiyor. Verizon mağazasını aradım, telefonumu ayarlayan teknisyenle konuştum ve şimdi kullandığımdan beri telefonun düzgün bir şekilde kurulduğunu söyledi, ancak dosyalarım burada değil. Dosyalarımı Google Drive hesabımda bulmama yardımcı olabilir misiniz?

Yanıt: Telefonunuzu ayarlamak için kullanılan hesabın bilgisayarınızda kullandığınız hesaptan farklı olduğunu güçlü bir şekilde hissediyorum. Tüm Google hesabı kullanıcılarının kendi Google Drive alanlarına sahip olacağını görüyorsunuz. Hesabınıza giriş yaparsanız, kişisel dosyalarınızı otomatik olarak görebilirsiniz, ancak farklı bir hesaba giriş yaptıysanız farklı dosyalar görürsünüz veya hiç görmezsiniz.

Google hesabı kimlik bilgilerinizi bildiğinizden eminim, bu nedenle telefonunuzda kurulu olan hesabı kaldırmanızı ve ardından kendi hesabınızı eklemenizi öneririm. Nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Bulut ve hesaplar öğesine dokunun. Hesaplar öğesine dokunun. Silmek istediğiniz hesap türünü seçin. Hesap adına veya e-posta adresine dokunun. 3 nokta simgesine dokunun. Hesabı kaldır üzerine dokunun. Onaylamak için HESABI KALDIR üzerine dokunun.

Ve kendi hesabınızı böyle eklersiniz…

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Bulut ve hesaplar öğesine dokunun. Hesaplar öğesine dokunun. + Hesap ekle öğesine dokunun. Kurmak istediğiniz hesap türünü seçin. E-posta adresinizi ve şifrenizi girin. Giden e-posta yapılandırma ayarlarını gerektiği gibi düzenleyin. İleri’ye dokunun. Google sorumluluk reddi beyanını okuyun ve kabul etmek için Tamam’a dokunun. Bir hesap adı girin (isteğe bağlı).

Umarım bu yardımcı olur.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.