Samsung Galaxy S8 “Ne yazık ki Kişiler durdu” hatasını gösteriyor [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy # S8 akıllı telefonunuzdaki “Maalesef Kişiler durdu” hata mesajı, kişi listenizi yöneten yerleşik uygulamanın kilitlendiğini bildirir. Bir uygulama çöktüğü için açıkça bir uygulama sorunu olsa da, telefonunuzdaki gerçek sorunun ne olduğunu bilmeniz için cihazda sorun gidermek için gerekli olan daha ciddi bir ürün yazılımı sorununun işareti olabilir.

Galaxy S8’inizin hala yeni olduğunu anlıyorum ve özellikle sizinle bir veya iki hafta geçmesi durumunda herhangi bir sorun olmamalıdır. Ancak yine de, cihazınıza iyi baksanız bile sorunlar her zaman ortaya çıkar. Bu sorunun bir teknisyenin yardımı olmadan düzeltilip düzeltilemeyeceğini bilmeliyiz, çünkü değilse, değiştirme talebinde bulunmak için geçerli bir nedendir. Hiç kimse böyle bir konuyu ele almak istemez, bu yüzden okumaya devam edin.

Ancak her şeyden önce, şu anda telefonunuzla farklı sorunlar yaşıyorsanız, bu cihaza sahip okuyucularımıza zaten destek sağlamaya başladığımız için Samsung Galaxy S8 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. Telefonunuzun hala yeni olduğunu ve sorunsuz bir şekilde çalışması gerektiğini anlıyoruz, ancak Samsung bile herhangi bir sorun olmayacağını garanti edemez. Burada yaptığımız şey, okuyucularımıza mümkün olan en iyi yardımı sağlamaktır, böylece endişenizle ilgili yayınlar yayınlamadıysanız, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy S8’de “Maalesef Kişiler durdu” hatasını gidermek için adım adım kılavuz

Sorun: Merhaba arkadaşlar. Yeni bir Galaxy S8 aldım – S6 Edge’den yeni sürüme geçtim – ve sadece dün beni şaşırtan “Ne yazık ki Kişiler durdu” hatasını göstermeye başladı. Telefon benimle zar zor birkaç hafta ama zaten bir sorun var. Tahriş eder, çünkü önce yepyeni bir telefon ve ikincisi, bu hata ortaya çıktığı için giden arama yapamıyorum veya gelen aramaları alamıyorum. Şimdi ne yapmam gerektiğinden tam olarak emin değilim ve bu arada, mağazaya geri dönmekten nefret ediyorum ve bu sorunu teknolojiye açıklamamın nedeni bu yüzden sizinle iletişime geçiyorum çünkü yardımcı olabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Sorun Giderme: Bu sorun gidermenin amacı, telefonunuzda neler olduğunu bilmemizdir, böylece bunun ürün yazılımı veya sadece küçük bir uygulama sorunu ile ilgili olup olmadığını hemen söyleyebiliriz. Eskiyse, ciddi bir sorun olduğundan ve özellikle telefonun yeni olduğu konusunda hiç kimseyle başa çıkmak istemediğinden bir değiştirme konusunda pazarlık yapmanız gerekir, ancak uygulama ile ilgili bir sorun varsa, herhangi bir teknik yardım. Bununla birlikte, Galaxy S8’iniz için yapmanız gerekenler:

1. Adım: Cihazınızı güvenli modda yeniden başlatın

Öncelikle, güvenli modda önyükleme güvenli bir yordamdır. Dosyalarınızın veya verilerinizin hiçbiri silinmeyecek, ancak bu sorun giderme kılavuzundaki bu prosedürün amacı, indirdiğiniz veya manuel olarak yüklediğiniz üçüncü taraf uygulamalarının soruna neden olup olmadığını bilmemiz içindir. Güvenli modda önyükleme, tüm üçüncü taraf öğeleri geçici olarak devre dışı bırakır ve telefon bu modda olduğunda, hatayı tetiklemeye çalışın veya kilitlenen uygulamayı açın. Hata devam ederse, üçüncü taraf uygulamalar ve hizmetler sorumluluktan kaldırılır; yani hiçbiri soruna neden olmuyor.

Ancak, Kişiler uygulamasını açıp birden çok kez kapatsanız bile hata görünmüyorsa, bu sorun bu uygulamalardan birinden kaynaklanır. Bu nedenle, suçluyu bulmak için zaman ayırmanız ve önce şüphelenilen uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemeye çalışmanız gerekir. Bu işe yaramazsa, kaldırmaya başvurmanız gerekir. Bu prosedürlerin nasıl gerçekleştirileceği ile ilgili aşağıdaki talimatlara bakın.

Galaxy S8’i Güvenli modda yeniden başlatma

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar sesi kısma tuşu.Safe modu ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.Soruna neden olan uygulamaları kaldırın.

Galaxy S8’deki uygulamaların önbelleği ve verileri nasıl temizlenir

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Verileri temizle’ye ve ardından Tamam’a dokunun.

Galaxy S8’inizden uygulamaları kaldırma

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya hızlıca kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Kaldır’a dokunun. Onaylamak için Kaldır’a tekrar dokunun.

Tüm bunları yaptıktan sonra sorun devam ederse veya hata hala görünüyorsa, sorun gidermeye devam etmek için bir sonraki adıma geçin.

2. Adım: Kişiler uygulamasını, yalnızca uygulamayla ilgili bir sorun olabileceği için sıfırlayın

Bir uygulama sıfırlaması aslında önbelleğini ve verilerini temizler. Telefonunuzu zaten güvenli modda başlattınız ve hata önceden oluşmuş olduğundan, önceden yüklenmiş uygulamada bir sorun olabilir. Kişiler hatada özellikle belirtildiğinden, sorunlu olduğuna inanmak için nedenlerimiz var, bu yüzden sıfırlamamız gerekiyor.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden Kişiler’e dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster’e dokunun. Verileri temizle’ye ve ardından Tamam’a dokunun.

Bundan sonra telefonunuzu yeniden başlatmanız ve ardından hatanın tetiklenip tetiklenmediğini görmek için aynı uygulamayı açmaya çalışmanız gerekebilir ve eğer öyleyse, bunun ürün yazılımı ile ilgili bir sorun olduğunu varsaymalıyız. Bir sonraki adıma geçin.

Adım 3: Bazılarıyla ilgili bir sorun olabileceğinden sistem önbelleğini silin

Şimdi bunun bir bellenim sorunu olma olasılığını ortadan kaldırmaya çalıştığımızdan, önce önbelleklerden sonra gitmeliyiz. Aslında, uygulama ve hizmetlerin bir sonraki açılışında daha hızlı açılması veya başlatılması için sistem tarafından oluşturulan geçici dosyalardır. Ancak, bu dosyalar da bozulmaya eğilimlidir ve gerçekleştiğinde böyle şeyler meydana gelebilir. Bunu ilk olarak yapmamızın bir başka nedeni, dosyalarınızın ve verilerinizin güvenli olması ve telefonunuzda sıfırlama benzeri bir etkiye sahip olmasıdır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir “önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. silme önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Gözlem, telefonunuzdaki sorunun gerçekte ne olduğunu bilmenin anahtarıdır, bu nedenle telefon yeniden başlatıldıktan sonra sorunun devam edip etmediğini öğrenmek için kilitlenen uygulamayı açmayı deneyin. Öyleyse, telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur.

4. Adım: Önemli dosyaları yedekleyin ve ardından Galaxy S8’inizi sıfırlayın

Bu senin son çare. Bundan sonra sorun hala ortaya çıkıyorsa, telefonu mağazaya geri getirmeli ve değiştirmelisiniz, çünkü böyle bir sorun çok can sıkıcıdır ve bir telefonun en temel amacını etkiler – arama yapabilir / alabilir. Ancak, telefonunuzun dahili deposuna kaydettiğiniz tüm önemli dosyaları kaybedersiniz, bu nedenle bir yedek oluşturduğunuzdan emin olun. Bundan sonra, Fabrika Sıfırlama Korumasını (FRP) veya hırsızlık önleme özelliğini devre dışı bırakın:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Bulut ve hesaplar’a dokunun. Hesaplar’a dokunun. Google’a dokunun. Birden fazla hesap kuruluysa Google Kimliği e-posta adresinize dokunun. Birden çok hesap ayarınız varsa, bu adımları her hesap için tekrarlamanız gerekir. 3 nokta simgesine dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun. HESABI KALDIR öğesine dokunun.

Ardından, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android veri kurtarma menü seçeneklerini gösterir). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.