Samsung Galaxy S8 Önbellek Bölümü Nasıl Silinir

Herhangi bir cihaza sahipseniz önbellek bölümünün nasıl silineceğini öğrenmek çok önemlidir. Bu, Samsung Galaxy S8 telefonunuzla yaşadığınız sorunları çözebilecek bir tanıdır. Bunlar arasında donma uygulamaları, cihazın kilitlenmesi, web sitesi resimlerini görememek ve verileri senkronize edememek sayılabilir. Galaxy S8’de önbellek bölümünü silmek kolay ve basittir. Bu makale Samsung Galaxy S8’de önbellek bölümünün nasıl silineceği konusunda ayrıntılı adımlar gösterecek.

Ayrıca bakınız: Samsung Galaxy S8’de Otomatik Rotate Nasıl Onarılır

Samsung Galaxy S8’de önbellek bölümünü silme adımları

    Cihazı kapattığınızdan emin olun. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” i vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandıktan sonra, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

 

Belirli bir uygulamayı etkileyen önbelleği temizlemek istiyorsanız, o zaman bunu tek tek yapabilirsiniz. Lütfen aşağıdaki prosedürleri takip ediniz:

    Uygulama çekmecesini açın ‘Ayarlar’ı arayın ve üzerine dokunun. ‘Ayarlar’ altında, Uygulamalar ve daha sonra Uygulama yöneticisi üzerine dokunun. Önbelleği silmek istediğiniz uygulamayı seçin. Şimdi ‘Depolama’ üzerine dokunun. Ardından önbellek hafızasını silmek için ‘CLEAR DATA’ üzerine dokunun.

Samsung Galaxy’nin iki farklı önbelleği var. Birincisi sistem önbelleği, ikincisi ise cihazınızda depolanan uygulamalar için bireysel önbellektir. Yazılımınızdaki veya bireysel uygulamalardaki önbelleği temizlemeyi seçebilirsiniz.

 

Sarma

Adımları izledikten sonra Galaxy S8 önbellek bölümü kaldırılmalıdır. Hala sorun yaşıyorsanız lütfen aşağıya yorum yapın. Size daha fazla talimat vereceğiz.