Samsung Galaxy S8 Plus’ı “Maalesef, Facebook durdu” hatasıyla düzeltin (kolay adımlar)

“Maalesef, Facebook durdu” hata mesajı, temelde sahibinin bir nedenden dolayı Facebook uygulamasının çalışmayı bıraktığını bilmesini sağlayan bir bildirimdir. Böyle bir hata Samsung Galaxy S8 + ‘a sahip olan bazı okuyucularımıza çarptı. Bu sorunla ilk karşılaştığımızda değil, bu yüzden bunun uygulama ile ilgili küçük bir sorun olduğunu ve birkaç prosedürle çözülebileceğini biliyoruz.

Bu yazıda bu sorunun düzeltilmesini sizlerle paylaşacağım bu yüzden okumaya devam edin. Bununla birlikte, önerdiğimiz düzeltme işe yaramazsa, hatayı neyin tetiklediğini belirlemek için bazı temel sorun giderme prosedürlerini yapmanız gerekir. Çözümden sonra, bu hatanın yol açtığı Galaxy S8’inizin nasıl giderileceği konusunda adım adım rehberlik edeceğim.

Sorun gidermeye devam etmeden önce, farklı bir sorun için bir çözüm arıyorsanız, o zaman bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Size en uygun çözümü bulmak için sayfaya göz atın. Bundan sonra hala yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden bize ulaşın.

Galaxy S8 + “Facebook durdu” hatasını hızlıca düzeltdi

Facebook Samsung Galaxy S8 Plus’ınıza önceden yüklenmiştir, bu nedenle yalnızca devre dışı bırakabilirsiniz ancak kaldıramazsınız. Ancak, onu devre dışı bırakabilmenin dışında, onu da sıfırlayabilirsiniz ve bu sorunu çözmek için yapmanız gereken ilk ve muhtemelen tek şey budur. Sıfırlama ile bazılarının zaten bozulmuş veya eski olduğu için önbelleğini ve verilerini temizleyin demek istiyorum. Daha fazla merak olmadan, Galaxy S8 Plus’ınızdaki Facebook uygulamasını böyle sıfırlarsınız…

  Ana Sayfa ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesini seçin. TÜM sekmesinin içeriğini görüntülemek için sola birkaç kez kaydırın. veriyi ve ardından Tamam’a dokunun.

Uygulamayı yalnızca sıfırlayın, böylece FB hesabınız bozulmadan kalır ve zaman çizelgenizdeki hiçbir resim veya yayın silinmez. Onları almak için tek yapmanız gereken Facebook hesabınıza tekrar giriş yapmak.

Ancak, “Maalesef, Facebook durdu” hatası, uygulamayı açtığınızda veya oturum açtığınızda hala görünüyorsa, sorunu çözmek için bundan daha fazlasını yapmanız gerekir. Bu hatayla karşılaşan telefonunuzu gidermek için aşağıdaki okumaya devam edin.

İLGİLİ MESAJLAR:

  Facebook neden Samsung Galaxy S8 Plus’ta çökmeye devam ediyor? Bunu nasıl düzelttiniz… Facebook Messenger neden Samsung Galaxy S8 Plus’ımı çökertiyor? İşte nasıl düzelttiniz… “Mesajlar durdu” hatasını gösteren Samsung Galaxy S8 Plus nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatası göstermeye devam eden Samsung Galaxy S8 Plus nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Nasıl Galaxy S8 Plus cihazınızı “Maalesef Dosyalarım durdu” hatasıyla gösteriliyor. [Sorun Giderme Kılavuzu]

Galaxy S8 + ile “Facebook durdu” hatası ile ilgili sorun giderme

Herkesin telefonlarında bazı sorun giderme prosedürleri yapmaktan rahatsız olmayacağını biliyorum, ancak buradaki prosedürlerin güvenli olduğunu ve bu sorunun çözülmesinin çok kolay olduğunu size temin ederim. Aşağıdaki işlemlerden birini veya ikisini yaparak düzeltebileceğimize eminim…

Facebook ve Messenger’ı güncelle

Facebook telefonunuza önceden yüklenmiştir, ancak Messenger değildir, ancak bu uygulamalar anında mesajlaşma konusunda iyi bir deneyim sunmak için yan yana çalışır. Messenger’ın ana uygulamanın çökmesine neden olduğu durumlar oldu ve biz onu kaldırabilirken, bu sefer bunun yalnızca bu uygulamalar arasında bir uyumluluk sorunu olma ihtimalini ortadan kaldırmak için güncellemeye çalışın. Facebook için uygun bir güncelleme varsa, o zaman da güncelleyin…

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Play Store’a dokunun. Menü tuşuna dokunun ve ardından Uygulamalarım öğesine dokunun. Messenger’a, ardından güncellemek için Güncelle’ye dokunun. Güncellemek için uygun bir güncelleme varsa, Facebook için de aynısını yapın.

NOT: Uygulamalarınızın otomatik olarak güncellenmesini sağlamak için, Menü> Ayarlar öğesine dokunun ve ardından onay kutusunu seçmek için Uygulamaları otomatik güncelle öğesine dokunun.

Bundan sonra, Facebook’u açmayı deneyin ve hatanın hala görünüp görünmediğini kontrol edin ve öyleyse bir sonraki adıma geçin.

Messenger’ı kaldır

Şimdi, güncelleme işlemi sorunu çözmediğinden beri Messenger’ı kaldırma zamanı geldi. Bununla, bu uygulamalar arasında yalnızca bir sorun olmadığından emin olmaya çalışıyoruz…

  Ana Sayfa ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesini seçin. TÜM sekmesinin içeriğini göstermek için birkaç kez sola kaydırın. Messenger.Tap’ı kaldırın.

Hatayı tetiklemeye çalışın ve hala açılırsa, başka bir yere bakmanın zamanı geldi.

S8 + cihazınızı Güvenli modda çalıştırın

Bazen önceden yüklenmiş uygulamalar, üçüncü taraf uygulamaların müdahalesi nedeniyle çöküyor. Tüm üçüncü taraf uygulamaları devre dışı bırakarak bu olasılığı dışlamamız gerekiyor. Bunu yapmak için, telefonunuzu Güvenli modda yeniden başlatmanız gerekir.

  Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Mod gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın. Bir soruna neden olan uygulamaları kurun.

Facebook önceden yüklenmiş olduğundan bu modda çalışacaktır, bu yüzden hala çöküp çökmediğini bilmek için açmayı deneyin. Sorun çözüldüyse, soruna neden olan uygulamayı bulun ve kaldırın. Hata devam ederse, telefonunuzu sıfırlamaktan başka çareniz kalmaz.

Dosyalarınızı yedekleyin ve Ana sıfırlamayı yapın

Uygulama sorunları sıfırlama ile çözülebilir, ancak sorun şu ki telefonunuzun dahili deposuna kaydedilen tüm dosyaları ve verileri kaybedeceksiniz. Bu nedenle, kişileriniz, mesajlarınız, resimleriniz, videolarınız, müzik vb. Dahil olmak üzere kaybetmek istemediğiniz her şeyi yedeklemeniz gerekir. Kopyaladığınız veri miktarına bağlı olarak birkaç dakika sürebilir. Bunları bir SD kartta saklayabilir veya bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Yedeklemeden sonra, sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecek şekilde Fabrika Sıfırlama Korumasını (FRP) devre dışı bırakın. Bunu yapmak için Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırmanız yeterlidir. Her şey ayarlandıktan ve hazır olduktan sonra, Ana Sıfırlama işlemini yapmak için şu adımları izleyin:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız var. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesinin kurulması’ Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). Verileri / fabrika ayarlarına sıfırla. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – Tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma tuşuna basın. ”Vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu sorun giderme kılavuzunun bu sorunu çözmenize yardımcı olabileceğini umuyorum. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  “Maalesef, Ayarlar durdu” hatası göstermeye devam eden Samsung Galaxy S8 Plus nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Bir ay kullanımdan sonra yavaşlayan Samsung Galaxy S8 Plus nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Yeni cihazınız ne yapmalı Samsung Galaxy S8 Plus, ölümün siyah ekranını yaşıyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S8 Plus, “Maalesef, Ayarlar durdu” hatası veriyor ve göstermeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S8 Plus, başlatırken logoya takılıyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S8 + Donma Sorununu ve Diğer İlgili Sorunları Tutar Uygulamaları açarken çok yavaş çalışan ve yavaş çalışan Samsung Galaxy S8 Plus ile ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu]