Samsung Galaxy S8 Plus’ınızı “Mesajlar durdu” hatasını gösteren nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu]

“Mesajlar durdu” hatası, bir Galaxy cihazına sahipseniz karşılaşabileceğiniz en yaygın sorunlardan biridir. Bu hatanın ortaya çıkması durumunda telefonunuzda bir sorun olduğu anlamına gelmez, çünkü okuyucularımızdan gelen önceki raporlara dayanarak, bu hata, telefonun özellikle mevcut bir şebeke sorunu varsa, metin mesajları gönderip almakta zorluk çekmesi durumunda ortaya çıkabilir. telefonun sinyal algılama ve alma özelliğini

Bu yazıda, sorun gidermemizin konusu olarak Samsung Galaxy S8 + ile “Maalesef Mesajlar durdu” hatasını ele alacağız. Her olasılığı göz önünde bulunduracağız ve sorunun ne olduğunu ve düzeltmek için ne yapmamız gerektiğini kolayca söyleyebileceğimiz noktaya gelinceye kadar onları tek tek ekarte edeceğiz. Bu nedenle, benzer bir sorundan rahatsız olan bu cihazın sahiplerinden biriyseniz, bu yazı size yardımcı olabilir.

Şimdi, sorun gidermeye gitmeden önce, şu anda farklı bir sorun yaşıyorsanız, cihazlarıyla en sık karşılaşılan sorunların bazılarını ele aldığımız için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Sizinkine benzer sorunları bulun ve çözümlerimizi veya sorun giderme kılavuzlarımızı kullanmaktan çekinmeyin. Ancak çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bize ulaşın. Tek ihtiyacımız olan bilgi, böylece size yardımcı olabiliriz. Endişelenme, ücretsiz.

Galaxy S8 + cihazınızı “Mesajlar durdu” hatasıyla nasıl gideririm

Sorun: Merhaba millet. Umarım sorunumda bana yardım edebilirsin. Telefonum Galaxy S8 + ve son zamanlarda, sürekli ortaya çıkan bir hata var. “Ne yazık ki, Mesajlar durdu” diyor ve Tamam’a bastığımda hata yalnızca kısa mesajlar geldiğinde veya mesajlaşma uygulamasını açtığımda yeniden görünmek için kayboluyor. Neden ortaya çıkmaya başladığından emin değilim, bu yüzden ne yapacağınızı biliyorsanız, lütfen yardım edin.

Sorun Giderme: Hata mesajları ile karakterize edilen sorunlar genellikle küçük sorunlardır ve bir ya da iki sorun giderme işlemi yapılarak çözülebilir. Aynısı, kullanıcının “Mesajlar durdu” hatasıyla bildirildiği mesajlaşma ile ilgili sorunlar için de geçerlidir. Bu, kendiniz düzeltmeyi denemeniz gereken bir problemdir.

Adım 1: Mesajlar uygulamasının önbelleğini ve verilerini silin

Bu tür bir sorunla, çökmekte olan uygulamanın, bu durumda Mesajlar uygulamasının peşinden gitmek mantıklı olacaktır. Ancak yerleşik bir uygulama olduğundan, sorundan kurtulmak için gerçekten onu telefonunuzdan kaldıramazsınız. Yapabileceğiniz en iyi şey, önbelleğini ve verilerini temizleyerek sıfırlamaktır. Sorun uygulama ile sınırlıysa, önbelleği ve verileri temizlemek, onu düzeltebilmelidir.

  Uygulamalar ekranını açmak için Giriş ekranında boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar.Tap Mesajları’na dokunun.

Bundan sonra, uygulamayı tekrar açın ve hatanın devam edip etmediğini görmek için kendi numaranıza kısa mesaj göndermeyi deneyin. Varsa, bir sonraki adıma geçin.

2. Adım: Üçüncü taraf bir uygulamanın neden olup olmadığını öğrenmek için S8 + cihazınızı Güvenli modda yeniden başlatın.

Şimdi indirdiğiniz uygulamaların bu sorunla bir ilgisi olup olmadığını bilmek için sorunu izole etmeye çalışacağız. Telefonunuzdaki tüm üçüncü taraf öğelerini güvenli modda başlatarak devre dışı bırakmayı deneyin.

  Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.

Bu moda girdikten sonra, Mesajlar uygulamasını açın ve hata devam ederse sorun gidermenize devam edin. Bununla birlikte, sorun bu modda çözülmüş görünüyorsa, yüklediğiniz uygulamalardan birinin veya bazılarının soruna neden olduğu açıktır. Bu uygulamaları bulmanız ve birer birer kaldırmanız gerekir, ancak önce güncellemeleri deneyin:

  Giriş ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Play Store’a dokunun. Menü tuşuna dokunun ve ardından Uygulamalarım öğesine dokunun. Uygulamalarınızın otomatik olarak güncellenmesini sağlamak için, Menü> Ayarlar öğelerine dokunun, ardından onay kutusunu seçmek için Uygulamaları otomatik güncelle öğesine dokunun. Aşağıdaki seçeneklerden birini seçin: Tüm uygulamaları mevcut güncellemeler ile güncellemek için Güncelle [xx] düğmesine dokunun. Tek bir uygulamayı güncellemek için Güncelle öğesine dokunun.

Soruna neden olduğundan şüphelendiğiniz bazı uygulamalarınız varsa, önbelleklerini ve verilerini temizleyin veya sorunun çözülüp çözülmeyeceğini görmek için bunları kaldırın.

Galaxy S8 + cihazınızdaki uygulama önbelleği ve verileri nasıl temizlenir

  Ana ekrandan, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar seçeneğine dokunun. İstediğiniz uygulamaya varsayılan listede dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Önbelleği temizle. Verileri temizle öğesine ve ardından Tamam öğesine dokunun.

Galaxy S8 + cihazınızdan uygulama nasıl kaldırılır

  Ana ekrandan, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar seçeneğine dokunun. İstediğiniz uygulamaya varsayılan listede dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. İstediğiniz uygulamaya dokunun .Tap Uninstall.Tap Tekrar onaylamak için tekrar kaldırın.

Adım 3: Telefonunuzu Kurtarma Modunda başlatın ve önbellek bölümünü silin

Telefonunuz güvenli moddayken bile hatanın hala göründüğünü varsayarsak, bazıları zaten bozulmuş veya eski olduğundan sistem önbelleğe alındıktan sonra devam edin. İşiniz hepsini silmek, böylece sistem üretici yazılımı ile uyumlu yeni önbellekleri oluşturabiliyor. Telefonunuzu Kurtarma modunda açıp önbellek bölümünü silerek yapabilirsiniz:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Adım 4: Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve ardından Ana Sıfırlama işlemini yapın

Önbellek bölümünü sildikten sonra hata hala görünüyorsa, S8 + cihazınızı sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur. Ancak, önemli dosyalarınız ve verilerinizin silineceği gibi bir yedeğini aldığınızdan emin olun. Ayrıca, Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakmayı da unutmayın, böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınızı kilitlemeyeceksiniz.

Galaxy S8 + Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Koruması nasıl devre dışı bırakılır

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar’a dokunun. Bulut ve hesaplara dokunun. Hesaplar’a dokunun. Birden fazla hesap ayarınız varsa, her hesap için bu adımları tekrarlamanız gerekir. 3 nokta simgesine dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun.

Galaxy S8 + ‘da Master Reset işlemi nasıl yapılır

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistemi kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme).) “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. “Evet – tüm kullanıcı verilerini sil” seçeneği vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuzu Ayarlar menüsünden de sıfırlayabilirsiniz.

  Ana Sayfa ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Bulut ve hesaplar öğesine dokunun. Yedekle ve geri yükle öğesine dokunun. İsterseniz, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için Verilerimi yedekle öğesine dokunun. Kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için geri yükleyin. Geri düğmesine Ayarlar menüsüne gidin ve Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla öğesine dokunun. Cihazı sıfırla öğesine dokunun. Ekran kilidini açtıysanız, kimlik bilgilerinizi girin. herşey.

Umarım bu rehber yardımcı olur.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.