Samsung Galaxy S8 Plus’ınızı siyah ekran ve mavi yanıp sönen ışıklarla nasıl düzeltebilirsiniz [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy S8 + cihazınız yanıt vermediğinde, siyah bir ekrana sahip olduğunda, ancak ekranın üstünde yanıp sönen bir ışık, siyah ölüm ekranı (BSoD) olarak adlandırdığımız şeydir. Bu sorunun başka bir varyasyonu var, burada telefonun ekranı siyah, ancak yanıp sönen ışık yok, ancak muhtemelen bir güç sorunu. Söylemeye gerek yok, bu sorunun sadece donanım ile değil ürün yazılımı ile ilgisi olabilir, ancak telefonla ilgili sorunları gidermeye çalışmadığımızdan emin değiliz.

Bu yazıda, telefonunuzda sorun gidermeye çalışacağız ve size her adımda yol göstereceğim. Sorunun gerçekte ne olduğunu belirlemeye çalışabilmek için her olasılığı araştırmaya ve bunları tek tek dışlamaya çalışacağız. Bu bilgiye sahip olduktan sonra, sorunu çözebilecek ve gelecekte tekrar olmasını engelleyebilecek bir çözüm formüle etmeye çalışabiliriz. Böyle bir telefonunuz varsa ve şu anda aynı sorunu yaşıyorsanız, bu yazı size yardımcı olabileceğinden aşağıdaki okumaya devam edin.

Şimdi, sorun gidermeye gitmeden önce, şu anda farklı bir sorun yaşıyorsanız, cihazlarının karşılaştığı en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Sizinkine benzeyen ve çözümlerimizi veya sorun giderme kılavuzlarımızı kullanmaktan çekinmeyin. Ancak işe yaramazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bize ulaşın. Tek ihtiyacımız olan bilgiler, böylece size yardımcı olabiliriz. Endişelenme, ücretsiz.

Siyah ekran ölüm sorunu ile Galaxy S8 + nasıl giderilir

Sorun: Merhaba. yanıt vermeyen, siyah bir ekranı olan ama yanıp sönmeye devam eden mavi bir ışık var mı? Bu bir S8 + akıllı telefon ve bu sorun dün başladı, ancak çok meşgul olduğum için sizinle veya sağlayıcımla bu konuyla iletişim kurmadım. Sadece bu konuda fikrinize ihtiyacım var ve belki bunu nasıl çözeceğinizle ilgili bazı bilgiler verebilirsiniz. Sizden gelen her şey takdir edilecektir. Teşekkür ederim.

Sorun Giderme: Ölümün siyah ekranı gerçekten yaygın bir sorun değil, ancak zaman zaman oluyor ve bir Android telefona sahip olan herkes bununla karşılaşabilir. Ama mesele şu ki, nasıl olduğu önemli değil, gerekli olan şey, ne zaman meydana geldiğini bilmeniz ve bu yazının amacı. Bununla birlikte, S8 + cihazınız ölümün siyah ekranıyla karşılaştığında yapmanızı öneriyorum…

Adım 1: Zorunlu Yeniden Başlatma prosedürünü yapmaya çalışın

Telefonunuzda siyah bir ekran varsa, ancak ekranın üstünde yanıp sönen ışıklar varsa, bu sadece bir sistem çökmesinin bir işareti olabilir ve bu durumda, herhangi bir müdahale olmadan kendi başınıza çözebileceğiniz küçük bir sorundur. bir teknoloji.

Zorunlu yeniden başlatma prosedürü aslında, sistem çökmesiyle de karşılaşan çıkarılabilir pili olan telefonlara yaptığımız pil çekme prosedürü ile aynıdır. Galaxy S8’inizin çıkarılabilir bir pili yok, bu yüzden yapabileceğiniz tek şey Sesi Kısma ve güç tuşlarını 7 ila 10 saniye birlikte basılı tutmanız ve telefonunuzun yeniden başlatılması olabilir. Ancak, telefonunuz başarıyla yeniden başlatılmazsa, bir sonraki adım yardımcı olabilir.

2. Adım: Telefonunuzu güvenli modda çalıştırmayı deneyin

İlk adımdan sonra ve telefonunuz normal şekilde başlamıyorsa, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için telefonunuzu güvenli modda başlatmayı denemenin zamanı geldi. Başarılı olursa, yüklediğiniz uygulamalardan biri veya bazıları soruna neden oluyor. Sorunu şimdiye kadar izole edebilmeniz gerekir, böylece bu sorunu çözebilecek ve gelecekte tekrar olmasını önleyebilecek bir çözüm formüle etmeye çalışabilirsiniz.

Telefonunuzu güvenli modda şu şekilde başlatırsınız:

  Model adı ekranını geçtikten sonra Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Telefonunuzun bu modda başarıyla başlatıldığını varsayarsanız, yüklediğiniz uygulamalardan birinin veya bazılarının bu sorunla ilgisi olduğu açıktır. Yapmanız gereken bir sonraki şey, güncellenmesi gereken uygulamaları güncellemektir:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Play Store’a dokunun. Menü tuşuna dokunun ve ardından Uygulamalarım’a dokunun. Uygulamalarınızı otomatik olarak güncel tutmak için Menü> Ayarlar’a dokunun, ardından onay kutusunu seçmek için Uygulamaları otomatik güncelle’ye dokunun.Aşağıdaki seçeneklerden birini seçin: Tüm uygulamaları kullanılabilir güncellemelerle güncellemek için Güncelle [xx] öğesine dokunun. tek bir uygulamayı güncellemek için Güncelle’ye dokunun.

Zaten bazı uygulamaların bu soruna neden olduğundan şüpheleniyorsanız, önbelleklerini ve verilerini temizlemeye veya hatta sorunun neden olup olmadığını öğrenmek için bunları kaldırmaya devam edin.

Galaxy S8 + ‘da uygulama önbelleklerini ve verilerini temizleme

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Verileri temizleyip Tamam’a dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun.

Galaxy S8 + cihazınızdan uygulamaları kaldırma

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya hızlıca kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Kaldır’a dokunun. Onaylamak için Kaldır’a tekrar dokunun.

Öte yandan, telefonunuz güvenli modda önyükleme yapamadıysa, bir sonraki adımı deneyin.

3. Adım: Telefonunuzu Kurtarma Modunda başlatmayı deneyin

Telefonunuzun güvenli modda başarıyla başlatılamadığını varsayarsak, kurtarma modunda başlatmayı denemelisiniz. Bu, telefonunuzun donanımını güçlendirir, ancak normal arayüzü yüklemez. Bu sadece ürün yazılımı ile ilgili bir sorunsa, sorun olmadan sorunsuz bir şekilde önyükleme yapabilmelidir. Yine de başarılı olursa, birkaç prosedürü deneyebilirsiniz ve bu önbellek bölümünü ve ana sıfırlamayı siler. Her ikisi de neredeyse karmaşık olmadığı sürece neredeyse tüm sorunları düzeltmede etkilidir, bu nedenle aşağıdaki adımları izlemeye çalışın.

Telefonunuzu Kurtarma Modunda başlatma ve önbellek bölümünü silme

  Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma işlemini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir “önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon Kurtarma modunda nasıl çalıştırılır ve ana sıfırlama nasıl yapılır

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android veri kurtarma menü seçeneklerini gösterir). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Her şey başarısız olursa, telefonu mağazaya getirin ve teknolojiye bir göz atın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.