Samsung Galaxy S8 Slow Charging Issue Nasıl Onarılır

Samsung S8’iniz yavaş mı şarj oluyor? Galaxy S8 yavaş şarj, batarya boşalması ve çalışan uygulamaların bir sonucu olabilir. Açık uygulamaları kapatma gibi bazı ayarlamaları yaptıktan sonra bu sorun sorunlu olmamalıdır. Bir telefon sorunu olabilir veya şarj cihazının kendisi iyi değil. Bu makale bazı yararlı çözümleri paylaşacaktır. Samsung Galaxy S8 yavaş şarj sorunlarını nasıl çözeceğinizi göstereceğiz.

Ayrıca bakınız: Samsung Galaxy S8 Wi-Fi sorunları nasıl giderilir

Kılavuzu: Samsung Galaxy S8 yavaş şarj sorunu nasıl çözülür

 

USB kablonuzu kontrol edin

Aşağıdaki çözümlerden herhangi birini denemeden önce USB kablosunu kontrol etmeniz gerekir. Kablonun temiz olduğundan emin olun. Başka bir telefonda test yapabilir ve şarj cihazının sorun olup olmadığını öğrenmeye çalışabilirsiniz. Belirli bir şarj cihazı başka bir telefonu cezalandırırsa sorun, şarj cihazıyla ilgili değildir. Değilse, şarj cihazını bir pim ile temizlemeye çalışın veya değiştirin.

 

Cihazınızı güvenli modda yeniden başlatın

Cihazınızı güvenli modda yeniden başlatın. Bu, üçüncü taraf bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır. Telefonunuz normal hızda şarj olursa, üçüncü taraf bir uygulama soruna neden oluyordur. Bir cihazı güvenli modda şarj etmek için lütfen aşağıdaki adımları izleyin.

    Cihazı kapat. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” görünene kadar bekleyin, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Üçüncü taraf uygulamaları kaldır

Üçüncü taraf uygulamaların kaldırılması, telefonunuzun normal şekilde şarj olmasına ve çalışmasına yardımcı olabilir. Bu sorundan önce yakın zamanda herhangi bir uygulamayı yüklediyseniz, uygulamayı kaldırın. Cihazınızı bozan uygulamalar kaldırıldıktan sonra cihazınız normal hızda şarj olur.

Uygulamaları kaldırma adımları:

    Menü seç Ayarlar’ı seçin Daha Fazlası üzerine dokunun Uygulama Yöneticisine tıklayın İndirilen bölümü seçin Sonra uygulamayı seçin ve kaldır düğmesine dokunun

Arka plan uygulamasını kapat

Arka plan uygulamalarını kapatmak, Samsung Galaxy S8 yavaş şarj sorunlarını çözmenize yardımcı olabilir. Açık uygulamalar, şarj işlemini yavaşlatabilir. Kullanmadığınızda telefonunuzu şarj etmek en iyisidir.

    Arkaplan uygulamalarını ana düğmeyi basılı tutarak ve ardından son kullanılan uygulamalar ekranını gördüğünüzde bırakarak açabilirsiniz Görev yöneticisi bölümünde “Tüm uygulamaları sonlandır” seçeneğini tıklayın. ekran.

Sistemin dökümü

Sistem dökümü, yavaş şarj sorunlarının çözülmesine yardımcı olabilecek başka bir şeydir. Denemeye değer basit bir çözüm. Bu adımı gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

    “Dialer” yazısını tıklayın (* # 9900 #) Sayfanın altındaki “Low Battery Dump” ı seçin. “Aç” seçeneğini seçin.

Master Reset

Önbelleğe alınmış verilerden kurtulmak, yavaş şarj için mükemmel bir çözümdür. Bunu bir ana sıfırlama gerçekleştirerek yapabilirsiniz. Bu adımı gerçekleştirmeden önce ihtiyacınız olan önemli veri ve bilgileri kaydettiğinizden emin olun.

    Ayar uygulamasına tıklayın Hesapları seçin “Yedekle ve Sıfırla” seçeneğine tıklayın Ekranınızı bu pencerenin kilidini açarak açmanız gerekebilir ancak “Cihazı sıfırla” yı seçmeniz gerekebilir. Orada bir kez “Tümünü sil” e tıklayın.

Sarma

Samsung Galaxy S8’iniz yavaş şarj oluyorsa, yukarıdaki çözümler kullanışlıdır. Umarım, yukarıdaki tüm çözümler cihazınızı geri yükledi. Olmazsa, aşağıdaki bir yorum bırakabilirsiniz ve size daha fazla talimat verilecektir.