Samsung Galaxy S8 telefonunuz kullanıldığında ısındığında ne yapmalı?

Samsung Galaxy S8’iniz normal şekilde kullanırken alışılmadık bir şekilde ısındığında, bakmanız gereken bir şey olmalıdır. Daha sık, bir telefon şarj olurken ısınır, ancak tutmanın rahatsız olacağı noktaya kadar değil. Bu sorunun en yaygın nedeni telefonunuzun sıvı hasarı geçirmesidir.

Galaxy S8, toz ve suya dayanıklı olduğu anlamına gelen IP68 derecesine sahiptir, ancak burada belirtilmesi gereken bir şey, su geçirmez olmamasıdır. Su, doğru koşullar göz önüne alındığında yine de telefonunuzun yolunu bulabilir. Bu nedenle, telefonunuzla aşırı ısınma nedeninin sıvı hasarı olması çok olasıdır. Ancak, sorun hakkında daha fazla bilgi edinmek için sorun gidermemiz gerekir.

Ancak her şeyden önce, şu anda telefonunuzla farklı sorunlar yaşıyorsanız, bu cihaza sahip okuyucularımıza zaten destek sağlamaya başladığımız için Samsung Galaxy S8 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. Telefonunuzun hala yeni olduğunu ve sorunsuz bir şekilde çalışması gerektiğini anlıyoruz, ancak Samsung bile herhangi bir sorun olmayacağını garanti edemez. Burada yaptığımız şey, okuyucularımıza mümkün olan en iyi yardımı sağlamaktır, böylece endişenizle ilgili yayınlar yayınlamadıysanız, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Kullanıldığında ısınan Galaxy S8 ile ilgili sorun giderme

Normalde kullanılsa bile S8’iniz gibi premium bir telefonun neden ısındığını daha iyi anlamak için her olasılığı göz ardı etmeliyiz. İşte yapmanız gerekenler…

1. Adım: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Arka planda çalışan bir sürü uygulama olması mümkündür. Bu uygulamalar kaynakları kullanır ve özellikle CPU ve grafik yoğun oyunlar olan oyun uygulamalarının aşırı ısınmasına neden olabilir.

Zorla yeniden başlatma prosedürü, telefonunuzun belleğini yenileyen ve tüm üçüncü taraf uygulamalarını kapatan pil bağlantısını kesecek. Bunu yapmak için Sesi Kıs ve Güç tuşlarını birlikte 10 saniye basılı tutun. Telefonunuz normal şekilde yeniden başlatılır ve bundan sonra hala ısınıp ısınmadığını yakından izleyin.

Adım 2: Sıvı hasarı belirtisi olmadığından emin olun

Telefonunuzda sıvı hasarı olup olmadığını onaylamak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır; şarj portuna bakın ve Sıvı Hasar Göstergesini kontrol edin.

Suyun birincil giriş noktası şarj cihazı portudur. Nemli olduğunda, “nem algılandı” uyarısı alabilirsiniz. Uyarıyı alıp almadığınıza bakılmaksızın, alanı temizlemeniz en iyisidir. Nemi emmek için limana sokmanız gereken pamuklu çubuk veya bir parça kağıt mendil kullanabilirsiniz.

Bir sonraki şey Sıvı Hasar Göstergesini kontrol etmektir. Su ile temas ettiğinde veya hatta nemli olduğunda renk değiştirecek küçük bir çıkartma parçası. Galaxy S8’inizde, SIM kart tepsisini çıkarmanız ve yuvaya bakmanız gerekir. Çıkartma beyazsa, telefonunuzun sıvı hasarından korunduğu anlamına gelir, ancak kırmızı, pembe veya mora dönüşürse, aşırı ısınmaya neden olan sıvı hasarı olduğu açıktır.

Sıvı hasarı belirtisi yoksa, bir sonraki adıma geçin.

3. Adım: Güvenli modda hala ısınıp ısınmadığını öğrenin

Burada yapmaya çalıştığımız şey, üçüncü taraf uygulamaların aşırı ısınma sorununa neden olup olmadığını bilmek. Telefonunuzu güvenli modda başlattığınızda, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakırsınız. Daha sonra telefonun hala ısınıp ısınmadığını gözlemleyebilirsiniz, çünkü bu ortamda sorun giderilmiş gibi görünüyorsa, üçüncü taraf uygulamalarınızın sorunla ilgili olduğu açıktır. Telefonunuzu Güvenli modda şu şekilde başlatırsınız:

    Cihazı kapatın. Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir.

Telefonun bu modda ısınmadığını varsayarsak, soruna neden olan uygulamaları bulun ve sorun çözülene kadar bunları birbiri ardına kaldırın.

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya hızlıca kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Kaldır’a dokunun. Onaylamak için Kaldır’a tekrar dokunun.

4. Adım: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Telefonun güvenli modda bile ısınması durumunda, telefonu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur. Bu sorunun bir bellenim sorunundan kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırır ve sıfırlamadan sonra hala ısınması durumunda da hazırlık aşamasıdır. Ancak bundan önce, tüm dosyalarınızı ve verilerinizi silinecekleri şekilde yedeklediğinizden emin olun. Galaxy S8’inizi sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android veri kurtarma menü seçeneklerini gösterir). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

5. Adım: Telefonu mağazaya getirin

Sıfırlamadan sonra ve sorun devam ederse, teknolojinin ona bakabilmesi için dükkana getirmelisiniz. Donanımda gerçekten yanlış bir şey olabilir ve sıvı veya fiziksel hasardan kaynaklanmıyorsa, teknik değiştirme için tavsiye etmelidir.

Temel sorun giderme ile ilgili olarak, yapabileceğiniz her şeyi yaptınız. Şimdi teknoloji işini yapıyor.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.