Samsung Galaxy S8 Üzerinde Yatay Çizgi Ile Daire

Samsung Galaxy S8’e sahipseniz ve durum çubuğundaki yatay çizgiye sahip dairenin ne anlama geldiğini merak ediyorsanız, işlevini açıklayacağımız için daha fazla bakmayın. Bu aslında cihazın Rahatsız Etmeyin (DND) modunun simgesidir.

DND, telefonunuzun bildirim ve uyarı almasını engellemenizi sağlar. Dikkatinizi dağıtmak istemediğiniz bir durumda olduğunuzda sahip olmanız yararlı bir özelliktir.

Varsayılan olarak telefonun DND özelliği kapalıdır. Bu özelliği etkinleştirmek için aşağıda listelenen adımları izleyin.

Yöntem 1: Hızlı ayarları kullanma

    Bildirim Paneline erişmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru kaydırın. Tüm Hızlı Ayarları görüntülemek için tekrar aşağı kaydırın. Gerekirse sola kaydırın.

Yöntem 2: Telefon ayarlarını kullanma

    Uygulamalar> Ayarlar’a gidin. Ara’ya dokunun ve ardından Rahatsız etmeyin öğesini bulup seçin. Rahatsız etmeyin özelliğini açmak için Şimdi aç öğesinin yanındaki kaydırıcıya dokunun.

Rahatsız Etmeyin Modunun etkinleştirileceği bir zamanlama ayarlamak için

    Uygulamalar> Ayarlar’a gidin. Ara’ya dokunun ve ardından Rahatsız etmeyin öğesini bulup seçin. Zamanlama ayarlamak için Zamanlandığı gibi aç öğesinin yanındaki kaydırıcıya dokunun. Zamanlamayı ayarlamak için Günler, Başlangıç zamanı, Bitiş zamanı ve ardından programı tercihinize göre ayarlayın.

Muafiyetlere izin vermek

    Evden Uygulamalara erişmek için yukarı kaydırın.Ayarlar – Sesler ve titreşim – Rahatsız etmeyin İstisnalara izin ver’e dokunun ve ardından aşağıdaki seçeneklerden birine dokunun: İstisna yok (İstisnaya izin ver), Yalnızca alarmlar (Alarmlar için istisnalara izin ver), Özel (Kendi istisnalarınızı belirleyin).