Samsung Galaxy S8 Wi-Fi Hataları Nasıl Düzeltilir

Samsung Galaxy S8’de Wi-Fi ile ilgili sorun yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Samsung Galaxy S8 Wi-Fi problemlerine katkıda bulunabilecek birçok faktör var. Samsung Galaxy S8’iniz Wi-Fi’ye bağlanmayacaktır çünkü. Samsung Galaxy S8 Wi-Fi bağlantı sorunlarını çözebilecek basit çözümler var. Bu makalede Samsung Galaxy S8 Wi-Fi sorunlarını nasıl çözeceğinize bakacak.

Ayrıca bkz: Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus’ta Akıllı Kalmayı Etkinleştirme

Kılavuzu: Samsung Galaxy S8 Wi-Fi sorunlarını çözme

 

Wi-Fi arasında geçiş yap

  Bir Giriş ekranında, tüm uygulamaları görüntülemek için dokunun ve yukarı veya aşağı kaydırın Ayarlara Gitme Wi-Fi Seçimi Açmak veya kapatmak için Wi-Fi düğmesine dokunun Uçak modunu tıklayabilir ve ardından Wi-Fi’yi açabilirsiniz.

 

Güncelleme yazılımı

Samsung, kullanıcıların karşılaştığı Wi-Fi sorununun farkında. Bir yazılım güncellemesinin, kullanıcıların karşılaştığı sorunu ayıklayacağı ve çözeceği açıklandı. Bu Kore’de geçerli olacak. Sorun yaşarsanız, cihazınızı güncellemeyi deneyin.

  Ana ekranınızdan Ayarlar’a gidin ve Aşağı doğru kaydırın öğesine dokunun ve Telefon hakkında Yazılım güncellemesini arayın veya en üstte Sistem güncellemesi öğesini seçin. Üzerine dokunun. Cihazınız güncellenmeli

 

Cihazınızı yeniden başlatın

Wi-Fi sorunlarıyla karşılaştığınızda cihazınızı yeniden başlatın. Bu atmanız gereken ilk adım. Bu, teknolojik olarak meyilli iseniz yapabileceğiniz basit bir tanıdır.

Cihazınızı açmak veya kapatmak için güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun.

 

Modem ve yönlendiriciyi yeniden başlatın

Önceki çözüm işe yaramadıysa, modeminizi veya yönlendiricinizi yeniden başlatmanız gerekir. Bu adımı uyguladığınızda sorun ortadan kaldırılmalıdır.

  Modeminizdeki veya yönlendiricinizdeki güç düğmesine basın Yönlendiricinizi veya modeminizi prizden çıkarın 15-20 saniye bekleyin, ardından tekrar takın Cihazın tekrar açması için bir ya da iki dakika bekleyin

 

Ağı unut

Başka bir çözüm ağı unutmak. Bu yapıldıktan sonra ağı tekrar eklemeyi deneyebilirsiniz.

  Ayarlar’a tıklayın. Ağ Bağlantıları ekranındayken Wi-Fi’yi seçin. Wi-Fi’nizi AÇIK / KAPALI konuma getirmelisiniz. Artık bağlantı kurmak istemediğiniz ağı unutun seçeneğini tıklayın. Oradan, bağlandığınız Wi-Fi ağı unutulacak Birkaç saniye bekleyin ve ardından ağa tıklayın Şifreyi tekrar girin ve ağa tekrar bağlan

 

DNS ayarlarını değiştir

Ağınızda bir sorun olabilir ve DNS ayarlarının değiştirilmesi Wi-Fi bağlantısının geri yüklenmesine yardımcı olabilir.

  Genel Ayarlara erişme Wi-Fi menüsünü seçin Kullanmakta olduğunuz Wi-Fi ağını belirleyin Unutmaya dokunun öğesine dokunun Aynı Wi-Fi ağının adına bir kez daha dokunun. İstendiğinde şifreyi girin İstenene kadar aşağı kaydırın giriş Gelişmiş Seçenekler’e dokunun ve üzerine dokunun IP ayarları seçeneğini seçin Durumunu DHCP’den Statik’e getirin DNS 1 ve DNS olarak etiketli alanlara doğru aşağı kaydırın İstediğiniz DNS adreslerinde yazın İstediğiniz DNS adreslerini girin İşiniz bitince Join düğmesine basın

 

Fabrika verilerine sıfırlama işlemini gerçekleştirin

Önceki çözümler işe yaramazsa, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir. Bu senin son çare olmalı. Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra kaybolabileceklerinden önemli verileri yedeklediğinizden emin olun.

  Cihazınızı kapatın “Ses Kısma” ve “Güç” tuşlarını basılı tutun. Kurtarma ekranını görene kadar düğmeleri basılı tutun. Ses düğmesini kullanarak, “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” düğmesine dokunun. Vurgulanan seçeneği seçmek için “Güç” düğmesine basın.

 

Sarma

Kılavuzda listelenen ve Samsung Galaxy S8 Wi-Fi sorunlarını çözmeyi gösteren çözümlerden birini kullanırsanız, sorunların çözülmesi gerekir. Değilse, lütfen aşağıya bir yorum bırakın. Size yardımcı olacağız ve daha fazla talimat vereceğiz.