Samsung Galaxy S8, Yazılım Güncellemesinden Sonra Kişileri Ve Takvimi Okuyamıyor

#Samsung #Galaxy # S8, ilk kez 2017 yılında piyasaya sürülen bir amiral gemisi Android akıllı telefon. Eski bir model olmasına rağmen, birçok kişi hala hala oldukça güçlü olduğu ve hala düzenli yazılım güncellemeleri aldığı için kullanıyor. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar olabilir. Bugün ele alacağımız bu tür bir sorun, Samsung Galaxy S8’in yazılım güncellemesinden sonra kişileri ve takvimi okuyamadığı okuyucularımızdan birinin yaşadığı bir sorun.

Bu konuda bir Samsung Galaxy S8 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy S8, Yazılım Güncellemesinden Sonra Kişileri Ve Takvimi Okuyamıyor

Genel kullanıcı deneyimini geliştirmek ve daha güvenli hale getirmek için yazılım güncellemeleri sürekli mobil cihazlara yayınlanmaktadır. Telefonun bir güncellemeden sonra oluşacak kişileri ve takvimi okumamasına neden olabilecek bir faktör, bir yazılım sorunudur. Bunu düzeltmek için aşağıda listelenen adımları takip etmelisiniz.

Telefonu yeniden başlat

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, telefon yazılımını yenileyeceği için telefonunuzu yeniden başlatmaktır.

  Güç düğmesini en az 45 saniye basılı tutun. Telefonunuzun yeniden başlatılmasını bekleyin ve sorunun olup olmadığını kontrol edin.

Hesabınızı senkronize edin

Yeni yazılım güncellemesi yüklendiğinde, telefon rehberinizi ve takvim verilerinizi henüz senkronize etmemiş olabilir. Aşağıda listelenen adımları izleyerek telefonunuzu el ile senkronize etmeyi denemelisiniz. Bunun, yalnızca kişileriniz ve takviminiz için bulutta depolanmış yedekleme verileriniz varsa işe yarayacağını unutmayın.

  Uygulama tepsisini açmak için ana ekrandan yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar ve ardından Bulut ve Hesaplar seçeneklerini seçin.

Seçilen uygulamaları ve hesapları, aşağıda listelenen adımları izleyerek de senkronize edebilirsiniz.

  Hesabınıza dokununSenkronize etmek istemediğiniz kutuları işaretleyin. Bittiğinde Diğer simgesine dokunun. Şimdi senkronizasyona dokunun.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

İndirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu önceden kurulmuş uygulamaların bu modda çalıştırmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekecek.

  Aygıtın kapalı olduğundan emin olun. Ekrandaki ekrandan geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin. Güvenli mod ekranın sol alt köşesinde görünecektir. ‘Güvenli Mod’u gördüğünüzde Ses seviyesini azaltma tuşunu bırakın.

Sorun bu modda oluşmuyorsa, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon sistemi önbelleğe alınmış veriler, telefon uygulamalarınıza erişimi hızlandırmak için kullanılır. Bazen bu veriler cihazda ortaya çıkan sorunlara yol açan bozulmalara neden olabilir. Bozuk bir önbelleğe alınmış verilerin soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Telefonu kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, Android logosu göründüğünde yalnızca Güç tuşunu bırakın, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.)’ Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Ses kısma tuşuna basın. evet ‘seçeneğini seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Aynı sorunu yaşamaya devam ederseniz göz önünde bulundurmanız gereken son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bu prosedürün devam etmeden önce telefon verilerinizi sileceğinden ve yedek bir kopyasının olduğundan emin olun.

  Telefonu kapatın. ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini silin ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır.

Telefon verilerinizi senkronize edin ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.