Samsung Galaxy S8’de kilitlenmeye devam eden Instagram nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Instagram, Play Store’daki en popüler uygulamalardan biridir ve iyi geliştirilmiş ve bakımlıdır. Ancak, kilitlenmeye devam ettiği bildirilen uygulama hakkında şikayet eden Samsung Galaxy S8’in sahibi olan okuyucularımız var. Geçmişte benzer sorunları zaten ele almıştık, ancak bu sorunla ilgili olarak bizimle iletişime geçen okuyucularımızın yararına, bununla tekrar başa çıkmak zorundayız.

Uygulama ile ilgili sorunları çözmek için her zaman kullandığımız çözümü sizinle paylaşacağım. Daha sık olarak, bir uygulama kilitlendiğinde bir hata görünür ve bu durumda “Maalesef Instagram durdu” olmalıdır. Uygulamanın kendi kendine kapandığı ve kullanmaya devam edemeyeceğiniz durumlar da vardır. Uygulamayı açtıktan birkaç dakika sonra ana ekrana geri getirilecek. Her iki durumda da, sorun aynı kalır ve burada ele almamız gereken şey budur.

Bir çözüm bulmaya çalışırken sitemizi bulan akıllı telefon sahipleri için, telefonunuzun desteklediğimiz cihazlardan biri olup olmadığını görmeye çalışın. Öyleyse, o cihazın sorun giderme sayfasını ziyaret edin, kendinize benzer olan sorunları bulmak ve çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Ancak, bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Galaxy S8’i çökmeye devam eden Instagram uygulamasıyla nasıl düzeltebilirim?

Play Store’dan indirdiğiniz uygulamalar bellenime gömülü olmadığından, uygulamayla ilgili sorunları her zaman küçük sorunlar olarak düşünebilirsiniz. Bu, sorunları varsa, bu sorunların yalnızca ilgili uygulamalarla sınırlı olduğu anlamına gelir. Söylemeye gerek yok, onları düzeltmek çok kolay ama sonra tekrar, aynı sorunu tekrar tekrar karşılamadan uygulamayı kullanmaya devam edebilmeniz için sorunu doğru şekilde düzeltmek için bir şeyler yapmak zorundayız. Bu durumda, kilitlenmeye devam eden Instagram uygulamasıyla ilgileniyoruz. Kendi başına kapanmaya veya “Maalesef Instagram durdu” hatasını göstermesine bakılmaksızın, aşağıdaki çözüm sorunu çözebilmelidir.

İlk Çözüm: Galaxy S8’inizi yeniden başlatmayı deneyin

Her şeyden önce, telefonunuzu yeniden başlatmayı denemelisiniz çünkü bu sorunun sistem veya donanımdaki küçük bir aksaklıktan kaynaklanma ihtimali her zaman vardır. Telefonunuzun belleğini yenilediğinden ve arka planı çalıştıran tüm uygulamaları ve hizmetleri kapattığından, tüm temel işlevleri ve özellikleri yeniden yükleyeceğinden bahsetmeden yeniden başlatma ile kolayca düzeltilebilecek bir şey.

Denemeniz gereken başka bir şey, normalde yeniden başlatmayla aynı faydalara sahip olan zorunlu yeniden başlatmadır, ancak pilin bağlantısını kesmeyi simüle ettiği için daha ayrıntılıdır. Sesi Kısma ve Güç tuşlarını aynı anda 10 saniye boyunca veya cihaz yeniden başlatılana kadar basılı tutun. Bundan sonra, hala çöküp çökmediğini görmek için Instagram’ı açmayı deneyin. Varsa, bir sonraki çözüme geçin.

İLGİLİ MESAJLAR:

    Samsung Galaxy S8 cihazınız “Ne yazık ki Kişiler durdu” hatasını göstermeye başladığında ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] “Ne yazık ki, com.android.phone işlemi durdu” hatasını gösteren Samsung Galaxy S8 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Galaxy S8 telefonunuzu “Ne yazık ki, Galeri durdu” hatasını göstermeye nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S8 “Ne yazık ki, Telefon durdu” hatasını göstermeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S8 “Ne yazık ki, Kişiler durdu ”Hatası [Sorun Giderme Kılavuzu]

İkinci Çözüm: Instagram’ı Sıfırla

Bir uygulamanın kilitlenmesinin bir başka olasılığı, bir nedenden ötürü bozulan önbellek veya dosyalar olduğunda olabilir. Eski önbelleklerini ve veri dosyalarını silmek için Instagram’ı sıfırlamanızın nedeni budur.

    Bir Ana ekrandan, tüm uygulamaları görüntülemek için dokunun ve yukarı veya aşağı kaydırın. Ana ekrandan, şuraya gidin: Ayarlar> Uygulamalar. Uygulama Yöneticisi’ne ve ardından Instagram’a dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleğe TEMİZLE üzerine dokunun. Önbellek verisine dokunun.

Bu yöntem hem zorla kapatma sorunu hem de “Ne yazık ki Instagram durdu” hatası için etkilidir. Bu nedenle, işlemi yaptıktan sonra hala çöküp çökmediğini öğrenmek için Instagram’ı açın. Hesabınıza tekrar giriş yapmanız gerekebilir. Ancak uygulama yine de kilitleniyorsa, bir sonraki adımı gerçekleştirmeyi deneyin.

Üçüncü Çözüm: Instagram’ı kaldırın ve yeniden yükleyin

Daha sıklıkla okuyucularımıza sorun yaşadıkları uygulamaları güncellemelerini öneririm, ancak bu sefer ayrıntılı olmanızı istiyorum. Bu nedenle, Instagram’ı güncellemek yerine, oluşturduğu ve biriktirdiği tüm dosyaların silineceği ve hizmetlerle ve diğer uygulamalarla olan tüm ilişkilerinin kaldırılacağı için kaldırmanız daha iyi olacaktır. Galaxy S8’inizden Instagram’ı kaldırmak için şu adımları izleyin:

    Bir Ana ekrandan, tüm uygulamaları görüntülemek için dokunun ve yukarı veya aşağı kaydırın. Ana ekrandan, şuraya gidin: Ayarlar> Uygulamalar. Uygulama Yöneticisi’ne ve ardından Instagram’a dokunun. KALDIR’a dokunun. Bildirimi gözden geçirin, ardından onaylamak için Tamam’a dokunun. Belleğini ve diğer bağlantıları yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın.

Kaldırdıktan sonra, belleği yenilemek ve temel işlevleri ve hizmetleri yeniden yüklemek için telefonunuzu yeniden başlatın. Hazır olduğunda Instagram’ı yeniden yüklemek için şu adımları izleyin:

    Bir Ana ekrandan, tüm uygulamaları görüntülemek için dokunun ve yukarı veya aşağı kaydırın. Play Store’a dokunun. Arama kutusuna ‘instagram’ yazın. Instagram’ı seçin, ardından Yükle’ye dokunun. Devam etmek için gerekli uygulama izinlerini gözden geçirin ve Kabul Et’e dokunun.

Bu gibi App ile ilgili sorunlar yukarıdaki prosedürlerin herhangi biri ile giderilebilir, bu yüzden bu makalenin size bir şekilde yardımcı olduğunu umuyoruz. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka endişeleriniz varsa, aşağıda bir yorum bırakabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.