Samsung Galaxy S8’in Yazılım Güncellemesinden Sonra MMS Mesajlarını Almaması Çözüldü

#Samsung #Galaxy # S8, geçen yıl piyasaya sürülen en iyi Android akıllı telefonlardan biri olarak kabul ediliyor. Bu, telefonun artık fiziksel bir ev düğmesi olmadığından mümkün olan telefonun ön kısmının çoğunu kaplayan 5.8 inçlik Super AMOLED ekrana sahip bir amiral gemisi modeli. Kaputun altında, 4GB RAM ile birleştirildiğinde cihazın sorunsuz çalışmasına izin veren bir Snapdragon 835 işlemci var. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, yazılım güncellemesi ve diğer ilgili sorunlardan sonra Galaxy S8’in MMS mesajları almamasını ele alacağız.

Bir Samsung Galaxy S8 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak istiyorsanız, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

S8 Yazılım Güncellemesinden Sonra MMS Mesajı Almıyor

Sorun: Kısa süre önce Oreo sistem güncellemesini yükledim ve mms iletileri alamadığımı fark ettim. Bir tane aldığımı bildiren bir bildirim alırdım ama asla indirilmedi. Bunun, mobil verilerimin kapalı olması (ve evet, açtıktan sonra işe yaraması) nedeniyle olduğunu anlıyorum, ancak daha önce mobil verilerimi kapalı tutabiliyordum ve mms mesajlarını almak için otomatik olarak geçici olarak açılacaktı ve alındıktan sonra geri kapatın. Oreo güncellemesi, verileri otomatik olarak açmak / kapatmak için bir ayarı değiştirdi / kaldırdı mı? Verilerimi arka planda sürekli olarak çalıştırmak için bunu tekrar yapmak üzere yapılandırmanın bir yolu var mı? Bu ayarı yapılandırmama izin verecek üçüncü taraf sms uygulamaları var mı? Önceki tavsiyenizi okudum ve listelenen hemen hemen her şeyi denedim, ancak bu otomatik mms veri geçişini geri almanın bir yolu olup olmadığını görmek istedim.

Çözüm: MMS göndermek ve almak için mobil veri bağlantısı gerekir. Mobil veri anahtarı kapalıyken MMS gönderip alabildiyseniz (gerektiğinde geçici olarak açılacağı için) bu özellik en son yazılım güncellemesine dahil edilmeyebilir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için sadece bir yazılım hatası değil, telefon verilerinizi yedeklemeniz ve fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir.

Sıfırlamadan sonra sorun devam ederse, Google Play Store’dan indirebileceğiniz bir üçüncü taraf mesajlaşma uygulaması kullanmayı düşünmelisiniz.

Yazılım Güncellemesinden Sonra S8 Grubu Metin Mesajı Gönderilmiyor

Sorun: Geçen hafta sonu yapılan güncellemeden bu yana, grup kısa mesajlarım sürekli olarak gönderilmiyor. Zaman damgası hepsinin gönderdiği anlamına gelir, ancak alıcılar hepsini alamaz. AT&T denir ve telefon sıfırlandı. Sadece bir süre çalıştı. Yumuşak sıfırlama yaptım ve önbelleği temizledim … şans yok. AT&T’ye telefon aldı. Yeni bir sim kart taktılar. Hala işe yaramadı. Bana bunun bir Samsung güncelleme hatası sorunu olduğunu söylediler … sorunları değil.

Çözüm: Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefon verilerinizi yedeklemek ve kurtarma modundan fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Bu şekilde, güncelleme işlemi sırasında tamamen kaldırılmamış olan eski yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu eski veriler genellikle bu gibi sorunlara neden olur.

Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuza henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin. Sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeden önce çalışan bir mobil veri bağlantınız olduğundan emin olun.

Sorun devam ederse, bu durum güncellemedeki bir hatadan kaynaklanabilir. Daha sonra başka bir güncellemenin olup olmadığını kontrol etmeniz ve sorunu çözmeniz gerektiğinden telefonunuza yüklemeniz gerekir.

S8 Grup Göndermiyor Metin Mesajı

Sorun: Metin gönderme ile ilgili sorunlar yaşıyorum. Temelde grup konuşma. Gönderdiğim mesajları herkes almayacak. Bazen hiçbiri mesajı alamaz. Resimlerle çok şey olur. Ayrıca bir kişiye birden fazla resim gönderme konusunda sorun yaşıyor. Sadece bazı görüntüler alırlar. Fabrika ayarlarına sıfırlamaya çalıştı. İşe yaramadı.

Çözüm: Fabrika ayarlarına sıfırlama sorunu çözmezse, sorun ağla ilgili olabilir. Sorunun belirli bir alanda veya konumda oluşup oluşmadığını kontrol etmeyi deneyin. Varsa, o bölgede bir ağ sorunu olabilir. SIM ile ilgili sorunları ortadan kaldırmak için SIM kartınızı değiştirmeyi de denemelisiniz. Grup kısa mesajı gönderirken güçlü bir mobil veri sinyaline sahip olduğunuzdan emin olun.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, bu sorunla ilgili olarak operatörünüze başvurmanız gerekecektir.

Yazılım Güncellemesinden Sonra S8 Kısa Mesajda Video Dosyası Göndermiyor

Sorun: Son güncellemeden bu yana. kısa mesaj veya e-posta yoluyla video gönderemedim…. resimler gayet iyi ama kısa bir video göndermeye çalıştığımda “Eklenemiyor. Dosya desteklenmiyor ”mesajı çıkıyor. Videoyu galerimden izleyebilirim ancak gönderemiyorum. Daha önce video gönderirken sorun yaşamadım. Teşekkürler

Çözüm: Bu telefona güncelleme işlemindeki bir aksaklık neden olabilir. Bu soruna neden olan telefondan tamamen kaldırılmamış bazı eski yazılım verileri olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefon verilerinizi yedeklemek ve fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlama tamamlandıktan sonra, telefonunuzun doğru APN ayarlarına sahip olduğundan emin olun.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.