Samsung Galaxy S8’inizde Android 8.0 Oreo güncellemesinden sonra oluşan SIM kart hatası yok nasıl giderilir

Telefon, ağ işlevleri ve servislerin çalışması için SIM kart gerektirir. Ancak, SIM kart hatalarının ortaya çıktığı durumlar vardır ve bu gerçekleştiğinde, şebeke servisleri de kapalıdır veya kullanılamıyordur. SIM kart hataları, yazılım veya donanım sorunları nedeniyle ortaya çıkabilir. Cihaz düştükten veya ıslandıktan sonra hata oluşursa, bu büyük olasılıkla donanımın zarar görmesinden kaynaklanmaktadır. Ve bu genellikle servis gerektirir. Eğer hata önceden düşme veya sıvıya maruz kalma durumları olmadan aniden ortaya çıkarsa, muhtemelen bazı geçici çözümler tarafından giderilebilecek olan rastgele bir hatadır.

Aşağıda vurgulananlar, cihazın SIM kart hatası göstermediği Samsung Galaxy S8 akıllı telefonuyla ilgili bir sorunla başa çıkmak için önerilen basit çözümler ve çözümlerdir. Cihazınızı bir servis merkezine götürmeden veya yeni bir SIM kart değiştirme talebinde bulunmadan önce, cihazınızı bu hatayı göstermesi için tetiklemiş olabilecek yazılım sorunlarını çözmeye çalışın.

Şimdi, başka hiçbir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce sorunun çözümünü sunduğumuz için sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Muhtemelen, şu anda yaşadığınız soruna bir çözüm sunmuş olabileceğimize göre, o sayfada sizinkiyle benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Samsung Galaxy S8 SIM kart hatası olmadan nasıl düzeltilir

Samsung akıllı telefonunuzdaki aynı SIM kart sorunuyla nasıl başa çıkılacağı konusunda daha fazla girişe ihtiyacınız olursa, bu adımlara başvurabilirsiniz.

İlk çözüm: Samsung Galaxy S8’inizi yeniden başlatın (yumuşak sıfırlama).

Küçük yazılım aksaklıkları ve hataları herhangi bir cihazda rastgele olarak ortaya çıkabilir ve bu, telefonunuzda meydana gelen şey olabilir ve SIM kart hatası olmamanın nedeni olabilir. İlk denemek için basit ama çok etkili bir çözüm, yumuşak sıfırlama veya sadece telefonunuzu yeniden başlatmanızdır. Bunu yapmak, telefonunuzun dahili belleğinden önbellek dahil olmak üzere bozuk dosyaları temizler ve işletim sistemini yeniler. İşte böyle yapılır:

    Güç seçenekleri görünene kadar Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Güç kapalı öğesini seçip, ardından Tamam öğesine dokunun. Telefonunuz kapanır. 30 saniye sonra, telefonunuz açılıncaya kadar Güç düğmesini tekrar basılı tutun.

Bu, telefonunuzun dahili hafızasına kaydettiğiniz verileri etkilemeyeceğinden, yeniden başlatmadan önce bunları yedeklemenize gerek yoktur.

İkinci çözüm: Samsung Galaxy S8’inizdeki SIM kartı çıkarın ve yeniden yerleştirin.

Aynı hata, SIM kart yerinden çıkmış veya gevşek olduğunda da oluşabilir. Bu durumda, SIM kart, SIM kart tepsisi devresiyle güvenli bir temas kurmamış olabilir ve bu nedenle telefonunuz tarafından algılanmadı veya okunmadı. Neler olup bittiğini anlatmak için cihazınız SIM kart yok hata mesajını soruyor. Bunu dışlamak için, aşağıdaki adımlarla telefonunuzdaki SIM kartı çıkarmayı ve yeniden yerleştirmeyi deneyin:

    Cihazınızı tamamen kapatın. Ejeksiyon pimini, tepsiyi gevşetmek için tepsideki küçük deliğe yerleştirin. Çıkarma piminin cihaza zarar vermemek için deliğe dik olduğundan emin olun. Hafif bir tık sesi duyduğunuzda, tepsi açılmalıdır. Tepsiyi yavaşça yuvadan dışarı çekin. SIM veya USIM kartını yuvadan çıkarın, sonra çizik veya ezik gibi gözle görülebilir hasar belirtileri olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca iyi görünüyor, siz dışarı çıkarmadan önce SIM kart tepsisine tekrar aynı pozisyonda yerleştirin. Yuvadaki SIM kart devresiyle temas kurmak için altın kontaklar aşağı bakmalıdır. Tepsiyi tekrar cihazınıza yerleştirin. Sıvının cihazınıza girmesini önlemek için, tepsiyi tepsi yuvasına tamamen yerleştirdiğinizden emin olun.

Her şeyi tekrar yerine getirdikten sonra, telefonunuzu tekrar açın ve SIM kart hatası olup olmadığını kontrol edin.

Üçüncü çözüm: Samsung Galaxy S8’inizdeki önbellek bölümünü silin.

Sistem klasörlerinde önbellek olarak depolanan geçici sistem dosyaları, bozulmuş olduklarında da suçlu olabilir. Önbellek dosyaları benzer bilgilerin yeniden yüklenmesi açısından yararlı olsa da, sonunda sorun çıkarabilirler. Bu yüzden mobil cihazlarda önbellek ve verilerin düzenli olarak temizlenmesi önerilmektedir. Henüz yapmadıysanız, şimdi cihazınızdaki önbellek bölümünü silmelisiniz. İşte nasıl:

    Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu göründüğünde tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir, sonra Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce ‘komut yok’).) “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. Onaylamak için. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Cihazınızın önyükleme işlemini bitirmesine izin verin, ardından SIM kart yokken kullanılıp kullanılmadığını görmeyi deneyin. Hata hala görünüyorsa, bir sonraki olası çözümü deneyin.

Dördüncü çözüm: Samsung Galaxy S8 telefonunuzdaki ağ ayarlarını sıfırlayın.

Ağ ayarlarını sıfırlama işlemini gerçekleştirmek, yanlış ağ ayarları veya seçenekleri ile ilgisi varsa, hatayı düzeltmenin anahtarı olabilir. Bunu yapmak, tüm ağ yapılandırmalarınızı ve tercihlerinizi temizler ve ardından varsayılan ağ değerlerini geri yükler. Wi-Fi ağları ve Bluetooth bağlantıları da işlem sırasında silinecek. Devam etmek istiyorsan, işte böyle yapılıyor:

    Uygulamalar menüsünden Ayarlar seçeneğine dokunun. Genel yönetim seçeneğine ilerleyin ve dokunun. Git ve Sıfırla seçeneğine dokunun. Bunu yapmak, mevcut ağ yapılandırmalarınızı siler ve varsayılan değerleri geri yükler. Devam etmek için Ağ Ayarları’na tekrar dokunun.

Sıfırlamadan sonra, telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılmalıdır. Olmazsa, yeni değişiklikleri uygulamak ve sistemi ve dahili belleği yenilemek için manuel olarak yeniden başlatmanız gerekir. Yeniden başlattıktan sonra, Wi-Fi ağınızı kurun ve telefonunuzdaki diğer ağ işlevlerini ve servislerini tekrar kullanmak için etkinleştirin.

Beşinci çözüm: Samsung Galaxy S8’inizi fabrika ayarlarına sıfırlayın (ana sıfırlama).

Başka hiçbir şey işe yaramazsa ve telefonunuzda hala aynı hatayı alıyorsanız, ana sıfırlama işlemi son çare arasında sayılabilir. Daha gelişmiş çözümler ile ele alınması gereken bazı karmaşık sistem sorunları olabilir ve tam bir sistem silinmesi en üst düzey çözüm olabilir. Devam etmek istiyorsanız, tüm kritik verilerinizi işlem sırasında silinecekleri için yedeklediğinizden emin olun. Yedeklemeniz tamamlandığında, Galaxy S8 telefonunuzu Android Recovery modu ile fabrika ayarlarına döndürmek için aşağıdaki adımları izleyin:

    Telefonunuzu kapatmak için Gç düğmesini basılı tutun. Kapalıyken, Sesi Aç ve Gç düğmelerini birkaç saniye aynı anda basılı tutun. Samsung logosu göründüğünde iki düğmeyi de bırakın. Komut gösterilmez. Bunu yapmak Android Recovery ekranını başlatır. Verilen seçeneklerden “verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için telefonunuzdaki Ses Azaltma tuşuna birkaç kez basın. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. / Evet’i seçin – tüm kullanıcı verilerini silin, ardından onaylamak için Güç düğmesine bir kez basın. Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneği vurgulanacaktır. Bu noktada, telefonunuzu yeniden başlatılmasını tetiklemek için Güç düğmesine basın.

Alternatif olarak, cihazınızı doğru bir şekilde yanıt verdiği sürece ayarlar menüsünden sıfırlayabilirsiniz. Sık sık, cihazınızdaki yazılımla ilgili sorunların ana sıfırlama işleminden sonra çözülmesi gerekir. Aksi takdirde servis gerektirir.

Galaxy S8 akıllı telefonunuz hala SIM kart yok hatası gösteriyorsa, servis sağlayıcınıza / operatörünüze başvurabilir ve başka öneriler sorabilirsiniz. Gerekirse, yeni bir SIM kart değiştirme talebinde bulunabilir veya SIM’inizi yeniden etkinleştirebilirsiniz. Sorunun hasarlı bir donanımdan kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, cihazınızı bunun yerine bir Samsung servis merkezine götürebilirsiniz. SIM kart tepsisi veya sabitlenmesi gereken yuva gibi bazı hasarlı bileşenler olabilir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.