Samsung Galaxy S9 Android Pie Güncellemesinden Sonra E-posta Gönderilemez Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # S9, geçen yıl piyasaya sürülen en iyi amiral gemisi akıllı telefon modellerinden biridir. Bu cihaz, mükemmel özellikleri sayesinde tüketiciler arasında popüler hale gelmiştir. Bu, hem ön hem de arkada Corning Gorilla Glass tarafından desteklenen bir Alüminyum çerçeve kullanan IP68 sertifikalı bir cihazdır. 5.8 inç Super AMOLED ekrana sahipken, kaputun altında 4GB RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon 845 işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Android Pie güncelleme sorunundan sonra Galaxy S9’un e-posta gönderemediğini ele alacağız.

Samsung Galaxy S9 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy S9 Android Pie Güncellemesinden Sonra E-posta Gönderilemez Nasıl Onarılır

Sorun: Merhaba, Geçen haftadan beri, Pie ve samsung mail uygulaması ile güncellenen bir S9 ile ilgili bir sorunla karşılaşıyorum. İşte sorunların ayrıntıları ve zaten düzeltmeye çalıştığım tüm… posta uygulamasını değiştirmeye gerek kalmadan sorunu nasıl düzeltebileceğim hakkında herhangi bir fikir? (Samsung’un özelliklerini sevdiğim gibi)… * Samsung e-posta uygulamasında kurulmuş 3 hesap, 1 değişim activesync (çok ana), 2 imap içinde * 2 imap hesabı mükemmel çalışıyor (gönderme / alma). * exchange activesync e-postalar alıyor, kişiler senkronize, takvim senkronize ANCAK herhangi bir e-posta göndermek mümkün. Göndermeye zorlanıyorsam, gönderme klasörüne (giden kutusu) takılı kalıyorlar, o zaman saatlerce göndermeye çalışıyor ama hiçbir şey çıkmıyor. Daha sonra tekrar kullanmak için uygulamayı yeniden başlatmam gerekiyor.

Denedim:

  * telefonu yeniden başlatın: başarı yok * hesapları silin ve yeniden oluşturun: başarı yok * boş önbellek + veri uygulaması sonra hesabı yeniden yükleyin: başarı yok * internet bağlantısı TAMAM, wifi ve 4G sorunu * activesync tedarikçisi temas ve kendi tarafında hiçbir sorun var * Web postada posta alışverişi Tamam * başka bir posta uygulaması yükledi (gmail, mail one, outlook): değişim hesabı hepsiyle mükemmel çalıştı (ancak daha sonra takvimi doğru bir şekilde senkronize etmek daha zor)

Samsung yerel posta uygulamasına bağlı görünen bu hatayı düzeltmek hakkında herhangi bir fikir var mı? Çok teşekkürler. Saygılarımla

Çözüm: Bu telefonda herhangi bir sorun giderme adımı uygulamadan önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm.

Bu sorun büyük olasılıkla bir yazılım aksaklığından kaynaklandığından, sorun giderme çabalarımızı cihazın yazılım tarafında yoğunlaştıracağız. Bu sorun için önerilen aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyin.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey yumuşak bir sıfırlamadır. Bu genellikle telefon yazılımını yenileyeceği için küçük yazılım aksaklıklarının neden olduğu sorunları düzeltir. Bu, telefonu bataryadan ayırdığı için simüle edilmiş bir pil çekimi olarak da adlandırılır.

  Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Posta uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleme

Sorunun Posta uygulamasındaki geçici verilerin bozuk olmasından kaynaklanma olasılığı vardır. Uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizleyerek bu verilerden kurtulmanız gerekir. Bu yapıldıktan sonra e-posta hesaplarınızı yeniden ayarlamanız gerekir.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar seçeneğine dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü> Sistem uygulamalarını göster seçeneğine dokunun. Depolama> Önbelleği Temizle> TEMİZLE üzerine dokunun. VERİ> SİL

E-postanızı tekrar kurun ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Telefonunuza indirdiğiniz bir uygulama bu soruna neden olabilir. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Telefonu kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, sorunun büyük olasılıkla indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanması muhtemeldir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon sisteminin önbelleğe alınmış verileri, telefon uygulamalarınıza erişimi hızlandırmak için kullanılır. Bazen bu veriler bozulabilir ve bu da cihazda sorunlara neden olabilir. Bozuk bir önbelleğe alınmış verilerin soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android önyükleme menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Dikkate almanız gereken son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Sıfırlama işlemini gerçekleştirmeden önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun; işlem sırasında silinecektir.

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘Veri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlama işleminden sonra e-postanızı yeniden ayarlamanız gerekir. Sorun şu ana kadar çözülecek gibi görünüyor.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz, ancak hızlı bir yanıt garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.